Обява

Свий
Няма добавени обяви.

STIHL MS211 vs Husqvarna 435

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

    Приставка за рязане на храсти FH - Регулируема в работен диапазон от 0° - 135°
    Приставка за рязане близо до земята и косене в ограничени пространства с минимално изхвърчане на материала, напр. на паркинги или островчета за пешеходци. Дължина на рязане 25 см, степенно регулируема в работен диапазон от 0° – 135°, транспортно положение, тегло 1,8 кг. Подходяща за FS 90, FS 100 и FS 130.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:оо.jpg
Прегледи:1
Размер:15.3 КБ
ID:5726952

    Има и штилов вариант, има само едно, но .... и това е цената му.

    Компромисен вариант е купуването на евтин модел и допълнителен преходник между четвъртит задвижващ штилов вал, и шлицова предавка на китайските модели.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #62
      От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      Каквато и машина на купя 2 верига е задължителна - това е предвидено в "бюджета".
      Колкото и да не "отбирам" от този тъп инструмент предполагам, че веригата е важно нещо в цялата концепция
      Точно заради изтъкнатите доводи.
      И въпреки намеренията ми, поне засега да я ползвам веднъж на високосна година.
      Аз... Обичам да има
      ----------------------------------------------------------------------
      Подмята ми се една нова шина 35см. х 1.3мм. в комплект с верига, остана от 192-ката щото не ми е удобна толкова дълга ,а е и опасно в короната на дърво да се работи с излишно дълга шина. Ако се оборудваш с 170-ка и не се съгласят да ти сменят режещата гарнитура за 40лв. ще се разделя с нея.
      -----------------------
      rosen_offroad



      Тая дето си я намислил няма да стане ! paksss ти е дал правилния ''наклон'' . Ако не са ти много туите ще се справиш и с една електричка ,като финансовото изражение ще е доста по приятно.
      С резачка тая работа е обречена на провал, а и е опасна има вероятност да скъсаш веригата ,а раните причинени от нея зарастват доста дълго време и често има усложнения.
      Последно редактирано от keymaker; 08-09-16, 07:34.

      Коментар


      • #63
        STIHL MS211 vs Husqvarna 435

        Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
        rosen_offroad



        Тая дето си я намислил няма да стане ! paksss ти е дал правилния ''наклон'' . Ако не са ти много туите ще се справиш и с една електричка ,като финансовото изражение ще е доста по приятно.
        С резачка тая работа е обречена на провал, а и е опасна има вероятност да скъсаш веригата ,а раните причинени от нея зарастват доста дълго време и често има усложнения.
        То ясно ще трябва отделна машинка ама станаха много машинките - косачка, коса, евентуално резачка а сега и храсторез то отделна барака ще трябва да строя
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #64
          От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

          Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
          ----------------------------------------------------------------------
          Подмята ми се една нова шина 35см. х 1.3мм. в комплект с верига, остана от 192-ката щото не ми е удобна толкова дълга ,а е и опасно в короната на дърво да се работи с излишно дълга шина. Ако се оборудваш с 170-ка и не се съгласят да ти сменят режещата гарнитура за 40лв. ще се разделя с нея.
          ...
          ОК, благодаря.
          Звучи ми разумно.
          Ако взема Щилката ще се обадя.
          Враг усраине

          Коментар


          • #65
            От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

            Само да споделя, че вчера след работа наминах през магазин на Щил в Перник.
            Какво да кажа...
            Предвид колко често ще я ползвам, предпочитам да направя компромис с по-тежка машина от 170-ка.
            Тя изглежда като детска играчка.
            Да, избирам малко като блондинка - автомобил ( на цвят ) в случая но определено щях да купя 211 без буквите отзад.
            Буквите освен 70лв повече били за екстри, които в моят случай са наистина безсмислени.
            Освен това си мисля, че по-мощната машина ще компенсира донякъде липсата на опит.

            Явно не е бил ден за покупка - не им бачкаше POS терминала.
            Нищо де, зор няма. Нищо не гори.
            Иначе се превърна в егаси епопеята - четене, огледи, дискусия...
            Все едно купувам не някакъв глупав трион от нисък клас (добре де, може и среден да се явява) а имот в Бояна
            Враг усраине

            Коментар


            • #66
              От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

              Днес намерих малко време и пообиколих магазините.
              Мъничките щилки (170) ги намерих в няколко магазина и всички бяха събирани в чайна.
              Информация в кой завод е сглобяван Щил-а се съдържала в първата цифра на серийният номер:

              8 - China
              1 - Germany
              2 - US
              3 - Brazil

              Най-малките модели и на двете фирми очевидно се правят в Китай.
              Средният клас в щатите и Бразилия и само високият клас в Европа.
              Поне масово наличните в момента са така.

              Не че нещо но се опитвам да отказвам китайското.
              Накрая ми писна и отмъкнах една Husqvarna 435 към каквото се бях засилил в началото.
              Базовият модел без разните луксове и букви отзад.
              Взех и един к-кт къса шина (около 30см ) с верига.

              И този модел ми изглежда като детска играчка!
              Едва ли е така, като остане пак време и ще я пробвам [emoji9]
              Тези които ми приличат на "истински" са над 800лв и си подтиснах грандоманията случая.

              Мисля, че ще върши работа.
              Доколкото моите намерения към "ирачката" могат да се нарекът "работа".

              Един въпрос: за веригата разбрах, че се сипва масово М10Д.
              Има ли някакъв особен проблем да се ползва някакво произволно автомобилно, тоест по-тънко?
              Или ойлера ще почне да хвърля много?

              Не ми е за 1 шише М10Д ама имам сума останали количества масла от мотори/коли та ако мога да ползвам тях предпочитам да не купувам отделно и специално за тая машина.


              Sent from my SGP511 using Tapatalk
              Враг усраине

              Коментар


              • #67
                От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                Е те хората ползват горено масло, ти претенции
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #68
                  От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                  Не бе, не знам как бачка тоя ойлер и имам съмнение, че ще хвърля повече и ще маже.
                  Иначе е синтетика това, дето "харча" масово, 5W40 ама викам да му се не "сгади" на хъскито от него.
                  А горело масло имам варел от сигурно 200литра и почвам да се чудя кво да го правя.
                  Но ако почна да го сипвам на веригата вероятно ще почна да сипвам М10Д в бензиня.
                  Едва ли ще се стигне баш до там, обаче

                  Въпреки, че дядо ми лека му пръст не помня на трабан-та да му е бъркал нещо по-различно от "някакво" масло.
                  Но по много!
                  Подкарал е трабант-а малко след Юрий Гагарин - ракетата и му го "спряхме" някъде около милениума.
                  Той беше на ~80 години а на трабант-та километрите отдавна бяха спрели да му ги броят
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #69
                    От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                    При условие, че сте дали "една шапка" пари, да пестите от консумативи, при все това, че не се занимавате професионално с дърводобив / т.е. консумативите, месечно са ви доста прилична сума/, е меко казано .......

                    Сипвайте Хускварна ЛС+ в бензина, и сипвайте Хускварна масло за верига, за да Ви слуша машината.

                    А ако Трабанта на дядо Ви, е изкарвал толкова конски сили, от единица кубически сантиметри, колкото резачката, то с обема на двигателя на трабанта, вече отдавна да е при Юрий Гагарин. Т.е. сравнявате, несравними неща.

                    Като препоръка бих Ви казал и да не оставяте, резачка при продължително бездействие, с гориво в карбуратора.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #70
                      От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                      Дори не съм я ползвал все още
                      Палих я веднъж след като я купих, след настройката в магазина.
                      И толкова за тая година!
                      За бензина съм си купил синтетично масло.
                      Да, не го оставил в резервоара на резачката след това - излях го в резервоара на мотора и отдавна го "изяде" "оцапан" без да се замисли.
                      За веригата... Мерси за съвета но едва ли ще купя специализирано масло за тази цел.
                      Именно защото ще я ползвам веднъж на сенокосна година.
                      Чак толкова не ще и се "треса" !

                      До напролет... Ще си стои в калъфа, който междувпрочем е от "конкуренцията", както и аксесоарите.
                      Не намерих "смислен", фирмен вариант



                      Враг усраине

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X