Обява

Свий
Няма добавени обяви.

STIHL MS211 vs Husqvarna 435

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

    Тоест с тези можеш да работиш с една ръка а с другите, които съм дал - не?
    Иначе китаец в случая не искам.

    Sent from my SGP511 using Tapatalk
    Враг усраине

    Коментар


    • #32
      От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      Тоест с тези можеш да работиш с една ръка а с другите, които съм дал - не?
      Иначе китаец в случая не искам.

      Sent from my SGP511 using Tapatalk
      Да
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

        Купи си нещо по-сериозно. Не чак голяма машина, но поне с 30-35 см шина. Двуръчна. Така хем ще режеш из градината, хем ще събориш и ябълката.

        Аз след лош опит с гадна марка, най-накрая си взех Щил, макар и сравнително малка-върши добра работа.
        За мен Щил е по-добра машина от хускварна, но то си е до лична преценка.
        Местния дилър на Щил ми е "клиент" да му правя гегата, та с него сме говорили по темата, и казва, че и хускварната са си добри машини, но са някак по-нежни, и искат по-добро обгрижване.
        Докато с Щил циганите събориха гората...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

          Няма универсални инструменти, прецени кое ти трябва повече
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

            Това за работата с една ръка е нещо, за което си струва да помисля.
            Благодаря.

            Не робувам на марка, така, че може и щил.
            Стига да не е китаец.
            Кой е сравнителен еквивалент на щил за последните 2 модела на хъски, които съм писал по-горе?

            П.С: Препочетох събжекта - пак си е MS 211
            Има някаква модификация само - MS 211 C-BE, която е по-скъпа с 60лв и няколко възможности повече.
            Които или нищо не ми говорят, или изобщо не зная трябват ли ми.
            Например ръчно подкачване на гориво, ErgoStart / ElastoStart, бла-бла...
            Принципно сервиза на Husqvarna ми е по-удобен и може би това ще даде тежест при избора.
            Щил дори и да приемем, че са "по-корави" за мен е без значение.
            Няма да я скъсам от работа и нямам мераци да овършея гората наоколо
            Просто искам машина, на която мога да разчитам и след някоя и друга година производителя да има спомени за нея, както и части.
            Последно редактирано от Esper; 06-09-16, 16:21.
            Враг усраине

            Коментар


            • #36
              От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

              Нова машина при Ваша работа, просто няма начин да влезне в сервиз, освен за точене и смяна на верига/шина. Но и в сервиза/магазина на Штил, с удоволствие ще ви продадат верига и шина, пила и масло за Хускварна, както и обратното.

              Ако е за домашна употреба, рязане на дърва за ббкюто, кастрене на дръвчета, евентуално отрязване на някое излишно, ремонт на покрива, то бих Ви препоръчал най-малкият и лек Штил 170 /само че с 35см шина. Предимства - лек, удобен и за работа с една ръка, стара генерация машини /демек дуракоустойчиви - винтови капачки за масло/бензин, кече въздушен филтър, еднокамерен прост карбуратор, ефективно окачване без излишни жила и чупещи се пружини/.

              Ако се избира от Хускварната, то определено не и 236ци. Там най-добрият избор би бил 135ца.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #37
                От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                Преди три години и аз търсих машина и се колебаех межди Хуск и Щил.След адски много четене и питане разбрах едно-това са двете водещи марки при моторните триони.Която и да вземеш няма да съжаляваш.Аз си взех Хуск защото по ме кефи на външен вид.На година режа 20 кубика дърва,но това няма значение в случая.Харесвай си едната марка и нямаш ядове.
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • #38
                  От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                  Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                  Нова машина при Ваша работа, просто няма начин да влезне в сервиз, освен за точене и смяна на верига/шина. Но и в сервиза/магазина на Штил, с удоволствие ще ви продадат верига и шина, пила и масло за Хускварна, както и обратното.

                  Ако е за домашна употреба, рязане на дърва за ббкюто, кастрене на дръвчета, евентуално отрязване на някое излишно, ремонт на покрива, то бих Ви препоръчал най-малкият и лек Штил 170 /само че с 35см шина. Предимства - лек, удобен и за работа с една ръка, стара генерация машини /демек дуракоустойчиви - винтови капачки за масло/бензин, кече въздушен филтър, еднокамерен прост карбуратор, ефективно окачване без излишни жила и чупещи се пружини/.

                  Ако се избира от Хускварната, то определено не и 236ци. Там най-добрият избор би бил 135ца.
                  Абсолютно съм съгласен с това! Този за който писах по-горе-представителят на Щил-сестра му е представител на Хускварна. Разбирай-един и същ човек е.
                  Е, главното действащо лице е баща му, но и този е мноооого вътре в нещата.

                  А моят Щил е именно казаният по-горе-170. Има си всички атрибути като за нормална машина, макар да е сравнително малък и със слаб двигател. Но за любителска работа(режа по 5-10 кубика на година) си е много добра машина, а и колко диви орехи и трънки е съборила из двора на село...
                  Та с две ръце за малак машина, но двуръчна-става и за това, и за онова, а и в гората не би се посрамила, ако се наложи. Е, не може да се сравнява с висок клас машина, но и така си е доста добра за домашно ползване. Даже бих казал, че е най-добрия компромис за домашна машинка.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #39
                    От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                    +1 и от мен за Щил MS170. Имам я от 10-тина години и не съм я купувал нова, но и никакви проблеми не е имала. Нарязала е сигурно 50-60 кубика дърве откакто я имам и е окастрила и премахнала доста сериозни дървета от дворове и градини. За домашна употреба при положение че с дърводобив няма да се занимава собственика не виждам смисъл от много по-голяма машина.
                    Subaru Legacy 2.5
                    Suzuki GS500 E

                    Коментар


                    • #40
                      От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                      ОК, MS170 дали ще пребори дървото?
                      Не мен, другото в дясно
                      Явно зависи от резача но дали е по възможностите на самата машина?
                      Нагоре се разклонява на няколко по-тънки ствола.
                      Снимката е стара но дърветата на нея не са се променили много

                      Това, че е стара генерация без разни технологични каймаци ми допада.
                      Цената също.
                      Само 2 въпроса: Дали не се сглобява в чайна и тя, както и 350мм дъска.
                      На сайта пише, че е с 300 а не виждам като аксесоар по-дълга.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #41
                        От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                        Не се сглобява в Чайна, поне последната партида си беше немска, за разлика от Штил 181 и 211. 35см шина е оригиналната за Штил 18,21 и 23, т.е. просто ще помолите продавача, да ви смени 30см шина и верига, за такива 35см. Штил 17,18,21,23 и 25 ползват едни и същи като тип шини и стъпки вериги, различават се само дължините.

                        За рязане на дебело дърво е повече майсторлък и остра верига, отколкото възможности на машината, тя ще се справи без проблем. Дори и на профи клас машини /независимо дали са Хуск или Штил/ обикновено се качва по къса шина и верига, предимствата са доста повече от недостатъците, а дебелото дърво просто се обикаля.

                        Дългата шина е любима само на Роми /особено работещи с чужди машини/ защото позволява трупене и окастряне на повалено дърво без да се навеждате.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • #42
                          От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                          Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                          За рязане на дебело дърво е повече майсторлък и остра верига.
                          Чисто от любопитство - на китайците Хускварна или Щил са шините или те са взаимозаменяеми?
                          Бош гледам има по бриколажи мриколажи - това става ли за нещо?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #43
                            От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                            Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                            Не се сглобява в Чайна, поне последната партида си беше немска, за разлика от Штил 181 и 211. 35см шина е оригиналната за Штил 18,21 и 23, т.е. просто ще помолите продавача, да ви смени 30см шина и верига, за такива 35см. Штил 17,18,21,23 и 25 ползват едни и същи като тип шини и стъпки вериги, различават се само дължините.

                            За рязане на дебело дърво е повече майсторлък и остра верига, отколкото възможности на машината, тя ще се справи без проблем. Дори и на профи клас машини /независимо дали са Хуск или Штил/ обикновено се качва по къса шина и верига, предимствата са доста повече от недостатъците, а дебелото дърво просто се обикаля.

                            Дългата шина е любима само на Роми /особено работещи с чужди машини/ защото позволява трупене и окастряне на повалено дърво без да се навеждате.
                            Благодаря за коментарите и препоръките.
                            За смяната на дъската говорих днес преди обяд с локалният представител на Щил и отговорът беше "По-скоро - не".
                            Каквото и да значи това.
                            Ще помисля тези дни - и без това нито имам възможност да ида до офис или куриер идните дни, нито пък ми трябва спешно.
                            И не на последно място бих искал на пипна в ръка 170 и Щил като цяло.
                            Преди няколко дни бях в магазин на хускварна - както казах просто ми е на по-удобно място.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #44
                              От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                              Отговора "по-скоро не", вероятно се дължи на факта, ме 30см шина е по-трудно продаваема. Т.е. на 20бройки продадени 35см шини, се пада 1брой 30см. Ако е толкова несговорчив, да ви направи 15% отстъпка и си купете допълнително к-т шина и верига 35см - 56лв - 15% ще е под 50лв и ще си имате два комплекта режещи гарнитури. Предимства пак са няколко - режете стари греди от покрив, летви и кофражен материал - качвате износенат шина и верига и не се притеснявате от пирони в гредите. Режете стари дънери под корен - качвате износената шина и верига и спокойно режете, без да се притеснявате, че заравяте шината в земята и дребни камъни.

                              На китаеца се качва най-масовата шина и верига от Хускварна 325стъпка. Обикновено е 38см шина с 64звена верига - 50.00лв к-т орегонска, стандартна. Въпреки, че е още по-добре 33см с 56звена верига.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар


                              • #45
                                От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                                Каквато и машина на купя 2 верига е задължителна - това е предвидено в "бюджета".
                                Колкото и да не "отбирам" от този тъп инструмент предполагам, че веригата е важно нещо в цялата концепция
                                Точно заради изтъкнатите доводи.
                                И въпреки намеренията ми, поне засега да я ползвам веднъж на високосна година.
                                Аз... Обичам да има
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X