Обява

Свий
Няма добавени обяви.

STIHL MS211 vs Husqvarna 435

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

    Колега 30 см.диаметър дърво пада за 20-30 секунди ....ако е черница 1 минута !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

      "Дружба" това е истината колеги.
      Какво е това Щилл или Хускварна?

      Коментар


      • #18
        От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

        Първоначално публикуван от timon_tg Преглед на мнение
        ами колега те всички Stihl от серията "за дома и двора" ги дават за рязане на дървета с диаметър до 30 см от (170 до 251 моделите). Това , че с едната ще го срежеш за 10 мин, а с другата за 12 мен не ме бърка, защото ще ми се наложи сигурно да го правя 2-3 пъти годишно. Не знам дали си заслужава да си взема нещо 2 пъти по мощно и да не го използвам пълноценно.
        Не е точно така, с голям трион може да режеш и големи, можеш и малки но с малък е мъка.
        Обарянето е най лесно, но след това?
        Аз си взех Хускварна 365 65 кубика 4.6 коня и то само за домашни нужди, около 30-40 кубика на година.

        Последните две-три години горското дава дърва за огрев само бук и то с диаметър 90-100см., немога да ти опиша каква мъка е да нарежеш такова дърво на 30 см. с Щил 23. Но хората такива имат и по една седмица пищят в гората, разкатават машинката, но какво да правят, иначе зимата те ще се разкатаят.
        Та моя съвет е вземи си най-голямата за която можеш да отделиш пари, това е нещо което се купува веднъж в живота.
        Имам още две други, харесал съм си и една малка хускварна 236, но това вече са глезотий, разчитам само на голямата за всичко.
        Успех.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #19
          От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

          Четох, и не само чета, а и от много хора които си изкарват хляба в гората, са ми разправяли, че не е важно дали ще е Щил или Хъски, а от човека който я ползва. Аз лично преди 4 години си взех една китайска по интернет. Тъкмо бяха започнали да навлизат в пазара, и я поръчвам аз... праща ми я човека, всичко точно. Пристига и гледам един омазан, и скъсан кашон и си викам "Леле, изгорях с 200лв", но всичко беше точно, и сложих една малка шина, една верига и до сега вече 4 години я ползвам, като съм я ползвал и в гората да си изкарвам парите, с над 200 кубика и нито един проблем! Не знам дали съм късметлия, или просто си я паза като очите ми, но съм много доволен. Сега съм се спрял да си купя една Щил 230, за дома, а пък с китайската за кражба на дръвца, тя вече си е избила парите 360 пъти... Дърва с диаметър над 50-60 см ги праскам без проблеми.

          Темичката е стара, но да си кажа, аз лично бих избрал ЩИЛ!
          Пази душата си, не гумите!

          Коментар


          • #20
            От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

            Първоначално публикуван от Di4kata Преглед на мнение
            Четох, и не само чета, а и от много хора които си изкарват хляба в гората, са ми разправяли, че не е важно дали ще е Щил или Хъски, а от човека който я ползва. Аз лично преди 4 години си взех една китайска по интернет. Тъкмо бяха започнали да навлизат в пазара, и я поръчвам аз... праща ми я човека, всичко точно. Пристига и гледам един омазан, и скъсан кашон и си викам "Леле, изгорях с 200лв", но всичко беше точно, и сложих една малка шина, една верига и до сега вече 4 години я ползвам, като съм я ползвал и в гората да си изкарвам парите, с над 200 кубика и нито един проблем! Не знам дали съм късметлия, или просто си я паза като очите ми, но съм много доволен. Сега съм се спрял да си купя една Щил 230, за дома, а пък с китайската за кражба на дръвца, тя вече си е избила парите 360 пъти... Дърва с диаметър над 50-60 см ги праскам без проблеми.

            Темичката е стара, но да си кажа, аз лично бих избрал ЩИЛ!
            И аз съм на същото мнение нищо че е китаец ако се уцели дае читав ще изреже колкото истинска убедил дъм се

            Коментар


            • #21
              От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

              Първоначално публикуван от Десислав Цанков Преглед на мнение
              "Дружба" това е истината колеги.
              Какво е това Щилл или Хускварна?
              Взе ми думите от устата, а и не се чупят - щото рядко палят.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Не е точно така, с голям трион може да режеш и големи, можеш и малки но с малък е мъка.
                Обарянето е най лесно, но след това?
                Аз си взех Хускварна 365 65 кубика 4.6 коня и то само за домашни нужди, около 30-40 кубика на година.

                Последните две-три години горското дава дърва за огрев само бук и то с диаметър 90-100см., немога да ти опиша каква мъка е да нарежеш такова дърво на 30 см. с Щил 23. Но хората такива имат и по една седмица пищят в гората, разкатават машинката, но какво да правят, иначе зимата те ще се разкатаят.
                Та моя съвет е вземи си най-голямата за която можеш да отделиш пари, това е нещо което се купува веднъж в живота.
                Имам още две други, харесал съм си и една малка хускварна 236, но това вече са глезотий, разчитам само на голямата за всичко.
                Успех.
                Знаеш ли и аз имам Хускварна 365 и Щил 211 . Явно с хускварната си рязал само големи дърва, предната ми голяма машина беше щил мс 390, та от нея ми останаха белег на коляната и два чифта срязани обувки точно от тънки дърва.Съвета ми към този дето е решил да си купува малка машинка е вземи си малка , защото голяма машина в тънки дърва е доста опасна комбинация, но глезотия или друго и ти си се насочил към втора, малка машина! Малка ли е нека е щил и да не е 180 , 170! С две ръце за 181, 211 според парите ,хускварана 236

                Коментар


                • #23
                  От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                  Значи стигнал съм до заключението ,че се купува машина според работата ,която ще се върши.
                  Как ще изглежда да копаете основи за постройка с дтеска лопатка или да садите цветя с огромен багер?
                  За лични нужди ,поддръжка на овощна градина ,рязане на дърва докарани пред вратата щил 211 и хуск 236 са добре.
                  Ако ще се режат дърва на цялата махала срещу заплащане ще е нужна малко по едра машинка като минимум: щил 250/251 и240/241 хуск 435 и 440 ,като оптимум: щил 260/261 и 270 хуск 445-450,като максимум щил 290 и 360/361/362 ,хуск 550 ХР и 560 ХР.
                  И не забравяте 0.5кг .напръв поглед е нищо ама я ги повъртете цял ден и кажете каква е разликата.

                  Коментар


                  • #24
                    От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                    Аз , някога запуках една букА , около 120 см диаметър. Как легна са подробности. Но не нося дълга режеща гарнитура( а тази го може , гадината)... Хората рекоха-ми няма проблем , само я обиколи в диаметър. Нацепиха си от ствола и после го донапарчетосахме Калпава 34-ка беше , на Щил Ма и в гората се оди с ора , а не с тикви и после техниката ни недъгава!
                    Успех и внимателно с режещите гарнитури-винаги апат мръвки , мамка им.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                      Щил. Но между другото ,ако може да попитам някой, които разбира да ми каже каква е разликата между STIHL MS 181 I STIHL MS 180 каква е разликата между двата модела защото разликата е 80 лева !!! Ако някои ми обясни ще съм много благодарен!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                        Ами в общи линии разликата се състой в някои подобрения на стария модел. Нова система за грубо очистване на входящия въздух, подобрена антивибрационна система ,подобрен филтър и карбуратор. Може и да пропускам нещо ,но в общи линии това е.

                        Коментар


                        • #27
                          От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                          Ще ползвам темата, за да не отварям нова.
                          Решил съм да купя моторен трион за така наречената домашна употреба.
                          Не се грея на дърва, не мисля да режа и дърва на комшии и познати.
                          Имам двор с доста дървета, има нужда от резачка за профилактично кастрене както на двора, така и на няколко мои места наоколо.
                          До сега виках приятели но не обичам така.
                          След като се налага няколко пъти явно е време да си купя.

                          Никакъв опит нямам с тази техника.
                          Бях се насочил към Husqvarna 236.
                          В сервиза ме разубедиха основно с довода, че се сглобяват в Китай.
                          Може би и защото я нямаха в момента.

                          В момента се двоумя между Husqvarna 135* или 435.
                          135 в момента е около 500лв.
                          435 я намерих с приблизително 10% отстъпка на цена 560лв.
                          Нормално е 630лв.

                          Разликата в цената не ме вълнува особено след като съм преглътнал веднъж, че ще дам около 500лв.
                          Въпросът е има ли особен смисъл от по-скъпата, като се има предвид за какво ще я ползвам?
                          Както казах нямам никакъв опит с моторни триони, нито пък с характеристиките и възможностите им.

                          Благодаря!

                          Sent from my SGP511 using Tapatalk
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #28
                            От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                            Резачките за поддържане на дървета са съвсем други

                            Това е китаец но за идеята:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9d2c528f34c76becdbc5f0ee6cf7377f.jpg
Прегледи:1
Размер:36.9 КБ
ID:5726779

                            Те и Щил

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ms_150_tc-e.jpg
Прегледи:1
Размер:27.7 КБ
ID:5726780
                            Последно редактирано от turtey; 06-09-16, 14:41.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                              Това значи ли, че с машина за рязане не могат да се кастрят и клони?
                              Както и да отрежеш мертек примерно?
                              На пролет имам една стара ябълка за рязане, която си е голямо дърво.
                              Не мога да купя 2 машини за двете дейности...
                              Пък и не ми се вярва да са толкова профилирани.


                              Sent from my SGP511 using Tapatalk
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #30
                                От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                                Тези нарочно са едноръки да не се пребиеш от стълбата
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X