Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционен Багажник на Нива..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Експедиционен Багажник на Нива..

    Някъде бях чел, че на нивата и дават около 50 кг. да носи на тавана без да се наруши стабилността, която и така не е голяма. Замисли се за някакъв друг материал, винкела е тежък и не е устойчив на нищо друго усвем на опън.
    Land Rover Discovery II 3,9 V8
    Лада Нива 21214 1,7i

    Коментар


    • #17
      От: Експедиционен Багажник на Нива..

      Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
      Някъде бях чел, че на нивата и дават около 50 кг. да носи на тавана без да се наруши стабилността, която и така не е голяма. Замисли се за някакъв друг материал, винкела е тежък и не е устойчив на нищо друго усвем на опън.
      Един мангал я беше натоварил с 350 кг, една стара изгнила лада...
      А и няма да е с Винкел, а с профил, написал съм грешно в първия пост...Сега се ровя в Братския форум/Руския/ за варянти, има хиляди :Д
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #18
        От: Експедиционен Багажник на Нива..

        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
        Мерси за предложенията, колеги!!За малко се порових в Нива форума/Руския, естествено../ И намерих чертеж..
        Моя да е дълъг- 1,70м, широк- 1,22.. Направен от кух Профил/Плоски тръби/..Но сега попаднах на други размери на багажника, та ще може ли някой да премери от предното стръкло, до задния капак колко е на широчина и на дължина??Мерси предвърително.
        Като минаваш покрай нас - обади се. Имам един багажник дето може да ти свърши работа, но трябва да си го видиш лично.
        Или телефона .

        Коментар


        • #19
          От: Експедиционен Багажник на Нива..

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Като минаваш покрай нас - обади се. Имам един багажник дето може да ти свърши работа, но трябва да си го видиш лично.
          Или телефона .
          Евентуално утре може да ти звънна да мина да го видя.. И да се разберем за цената Пък и една бира да изпием
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #20
            От: Експедиционен Багажник на Нива..

            Намерих още една скица на багажник, след 42 страници в Руския форум.. :Д
            Прикачени файлове
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #21
              От: Експедиционен Багажник на Нива..

              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
              Намерих още една скица на багажник, след 42 страници в Руския форум.. :Д
              Каква е идеята на тези скосения?

              Коментар


              • #22
                От: Експедиционен Багажник на Нива..

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Каква е идеята на тези скосения?
                Незнам, би трябвало да гонят аеродинамика, не знам, не пишеше...
                А това е снимка на готовия багажник:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0f85c36i62.jpg
Прегледи:1
Размер:77.8 КБ
ID:5283351
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #23
                  От: Експедиционен Багажник на Нива..

                  Това са глупости. И фарове така не се слагат. До първия клон са.
                  Последно редактирано от Пенчо; 09-06-11, 13:04. Причина: грешка

                  Коментар


                  • #24
                    От: Експедиционен Багажник на Нива..

                    Фаровете е добре да се защитят и отгоре с една греда и ще са ок.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Експедиционен Багажник на Нива..

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Това са глупости. И фарове така не се слагат. До първия клон са.
                      Естествено, че нама така да ги оставя
                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Фаровете е добре да се защитят и отгоре с една греда и ще са ок.
                      Естествено, ако ползвам този варянт, няма така да го направя, а ще ги защитя..
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #26
                        От: Експедиционен Багажник на Нива..

                        Една идея: аз моят съм го направил с борд само отпред и е удобно за по-дълги неща. Както и за по-широки. Горе возя гумена лодка в два пакета, греблата, палатка за четирима - голяма.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Експедиционен Багажник на Нива..

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Една идея: аз моят съм го направил с борд само отпред и е удобно за по-дълги неща. Както и за по-широки. Горе возя гумена лодка в два пакета, греблата, палатка за четирима - голяма.
                          Интересен варянт, но съм пред друга дилема сега, колко да е, от долния край, до горния, по чертежа дето го свалих дават 25сантиметра, но е от долната страна на профила/този които е отдоло/, до горната страна на горния профил. На мен ми се струва множко??Едни 15 сантиметра би трябвало да стигат?
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • #28
                            От: Експедиционен Багажник на Нива..

                            Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                            Интересен варянт, но съм пред друга дилема сега, колко да е, от долния край, до горния, по чертежа дето го свалих дават 25сантиметра, но е от долната страна на профила/този които е отдоло/, до горната страна на горния профил. На мен ми се струва множко??Едни 15 сантиметра би трябвало да стигат?
                            При мен е 12-15см по спомен, че е в мазето в момента. Само преден борд е повече от достатъчно за тукашната експлоатация. По-лесно се товари и разтоварва. Тези, с големите бордове, са за се товарят куфари туби и гуми, без да се укрепват много много
                            Този "аеродинамичния" е много смешен....

                            Коментар


                            • #29
                              От: Експедиционен Багажник на Нива..

                              Започнах да правя багажник и за моята нива, но ми се струва че ства тежък. От кухи профили е. Въпроса ми е има ли някой на идея какво е оптималното тегло на самият експедиционен багажник без това да нарушава стабилноста и нормалното движение ? Благодаря предварително , а след завършване ще пусна и снимки на вече монтирания на нивата багажник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Експедиционен Багажник на Нива..

                                На покрива на Нива можеш да сложиш около 50кг преди да почнат проблемите със закрепването. Колкото повече тежи багажника, толкова по-малко багаж ще можеш да сложиш там.

                                На стабилността и нормалното движение играе роля повече въздушното съпротивление на багажника, ама както си тръгнал явно няма да е заоблен и стъклопластов.

                                И накрая: "Експедиционен" и "Нива" в едно изречение е малко странно. Ако ти се ходи по експедиции, Нива е един от най-неподходящите автомобили.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X