Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2.7 лампа CHECK?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано 2.7 лампа CHECK?

    Днес ми звънна тъста ми, който душмански управлява Терано 2.7 КБ, и ми обяви, че му свети лампа CHECK на таблото.

    Автомобила не ми е познат, и не знам към какво да го насоча.
    В момента е на място, където за диагностика и дума не може да става - далеч от цивилизацията.

    Въпроса ми е - към какво да се насоча, и да обясня по телефона.
    Има ли отделна индикация за вода в горивото - това ми дойде единствено на ума..

    Благодаря за съветите.

  • #2
    От: Терано 2.7 лампа CHECK?

    От вода в горивото едва ли ше светне чека. По скоро е от няколкото сензори свързани с управлението на двигателя.
    Да даде повече информация. Чека свети, ама как работи двигателя?

    Коментар


    • #3
      От: Терано 2.7 лампа CHECK?

      Коя година е тераното? Тия след 2000 имат самодиагностика. Тия преди - нямат.

      За вода в горивото си има отделна лампа. Не е това.

      Какво прави в момента? Намалена мощност, пушеци, трудно палене, не пали въобще?

      Като за начало, ако при дивгателя е мокро, може да опита да подсуши, да извади и вкара наново буксите, и все от сорта.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Терано 2.7 лампа CHECK?

        Не знаех, че има отделна лампа за вода в горивото.
        Чек-а - светва стохастично - без някакакви провокации.
        Няма никакви странични симтоми - кофти палене или вървене.
        Тераното е 97 или 98 година.
        Не е мокрено изобщо.

        Мисля, като ми дойде подръка, да понапръскам с контактен спрей, де що букса видя, и тогава ще се плашим по-сериозно..

        Какво да го правя - тъст ми е..

        Коментар


        • #5
          От: Терано 2.7 лампа CHECK?

          Щом без други симптоми - термодатчик на охладителната течност. Или самия датчик, или прекъснат кабел. Прекъсва в прехода между купе и двигател. Обикновено симптома е че като дадеш повечко газ (натовариш двигателя), лампата светва, а като си на място на празен ход, или в движение на моторна спирачка - гасне. Или обратното - светва на място или при моторна спирачка, а изгасва като дадеш газ.

          Пробвай със спрея, ама надали.

          Понеже от тия години, за да се прочете грешката трябва 14 пинов NISSAN Consult четец. Не е рядкост, но не е и "честост".
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Терано 2.7 лампа CHECK?

            Това е МЦУ ( много ценно указание )
            Благодаря, Спарки.

            Предполагам, че с едно мултицетче ще имам по-голяма яснота - поне за прекъснатия кабел. Вероятно, и за термодатчика..
            Има поле за действие, и за проверки.

            С четец, естествено, не разполагам, но поне да премеря тук-таме..
            Явно, дерта не е страшен - ако се прибере поживо-поздраво, ще го погледна, и ще го пратя в сервиза.

            Благодаря за помощта!

            Коментар


            • #7
              От: Терано 2.7 лампа CHECK?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ...

              Понеже от тия години, за да се прочете грешката трябва 14 пинов NISSAN Consult четец. Не е рядкост, но не е и "честост".
              Имам, ама Вени е далече.
              Датчика можеш да го премериш. Стойностите ги има като информация в нета. Може да премериш и напрежението на куплунга. 5V мисля, че трябваше да е. Но не пали колата на разкачени датици - ще забие други грешки и ще стане каша.

              Коментар


              • #8
                От: Терано 2.7 лампа CHECK?

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Имам, ама Вени е далече.
                Благодаря ти, Андро - с тия думи - все едно, че си ми помогнал.
                То и блага дума помага.

                За непаленето - е ясно - по мерседеси съм се нагледал на такива грешки

                Благодаря за помощта - в неделя го яхвам тераното, да видим какво ще излезе.

                Коментар


                • #9
                  От: Терано 2.7 лампа CHECK?

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  ...ще забие други грешки и ще стане каша.
                  Няма проблем с това. Ако можете предварително да го прочетете, би било добре, но не е фатално. С първото светване след триенето на грешки, всичко отново става ясно. А освен друго, ако спре да свети, след няколко успешни паления ще се самоизтрият.

                  Но пак, щом си върви без осезаема промяна, или е датчика за температура на антифриза, или е датчик за температура на горивото. По-вероятно - първото.

                  Въпросния датчик за антифриза е тоя с две крачета. Намира се отпред отстрани на тялото, където е термостата. Втория датчик там е тоя за стрелката на таблото. Той е с един извод.

                  И двата датчика ги има в Евро07. Евтини са. Някакви 10-12лв, до колкото помня.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Терано 2.7 лампа CHECK?

                    Спарки, отново - благодаря.

                    На първо търсене не открих топлостудени стойности на датчиците.
                    В неделя мпс-то ще ми е подръка и ще померя малко, да видя какво говори мултицета.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Терано 2.7 лампа CHECK?

                      За датчика на антифриза:
                      -10гр. 4.4V 7.0-11.4килоома
                      20гр. 3.5V 2.1-2.9килоома
                      50гр. 2.3V 680-1000ома
                      90гр. 1.0V 236-260ома

                      Това според сервизното ръководство за след 2000г., секция EC (Engine Control System), страница EC-361.

                      За сензора за температура на горивото (в помпата е), няма данни, а само код на грешка.

                      Междувременно виж дали междю дюзите има маркучета или тръбички за обратната нафта. Да знаеме дали е BOSCH или ZEXEL изпълнение. Ако маркучета - BOSCH, ако метални тръбички - ZEXEL. Имат някои дребни разлики в окабеляването, евентуално. Другите разлики на тоя етап не ни интересуват.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Терано 2.7 лампа CHECK?

                        Пробвай все пак със самодиагностика, по-сигурно е от налучкването.
                        Ето ти метода и кодовете

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:diag.jpg
Прегледи:2
Размер:72.7 КБ
ID:5282505Натиснете снимката за да я уголемите

Име:codes.jpg
Прегледи:2
Размер:169.6 КБ
ID:5282504Натиснете снимката за да я уголемите

Име:codes2.jpg
Прегледи:2
Размер:112.8 КБ
ID:5282503
                        TLC 100
                        TLC 120

                        Коментар


                        • #13
                          От: Терано 2.7 лампа CHECK?

                          Да, благодаря на всички за помощта.

                          Аз не можах да направя нищо - абсолютно нищичко.

                          Просто Тераното се държеше като току-що излязло от фабриката, без никакви светещи лампи, без нищо.
                          Нищо не съм правил - от запалването днес, покарах го малко - действително - из града, не е офф, ама ...

                          Нищо - върви си , няма check, няма дявол.

                          Реших, че ако си работи, не бива да се човърка, и оставих нещата да се развиват.

                          Благодаря за помощта на всички.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Терано 2.7 лампа CHECK?

                            Малка идея, тая лампа CHECK свети и когато ти намалеят много течности като спирачна, серво и за съединителя, там в казанчетата им има едни плаващи датчици, на мен ми се е заклещтвал така единия и лампата CHECK свети, май на спирачките беше, буташ го с пръст да се освободи и да изплува отгоре и лампата изгасва. Тоест проблемът може и да не съществува въобще )
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                            X-trail 2.2 Di 2003
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                            Коментар


                            • #15
                              От: Терано 2.7 лампа CHECK?

                              То хубаво, ама за тия неща си има отделни лампи. За спирачната течност - със сигурност.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X