Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на нов джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на нов джип

    Здравейте пак колеги
    Във времената на лесния лизинг с по сериозна първоначална вноска в семейството решихме окончателно да вземем нов автомобил, джип Нещата които ни интересуват са сигурност/безопасност/, да е удобен, да е икономичен, да е широк (децата, кучето, детската количка+багажа), да е здрав. По възможност ако може въобще да не се троши. Ако успея да намеря такъв ще ви пиша и вие да си купите
    Сумата която ще инвестираме в описаното горно чудо ще е към 50 000 лв. Държим да е нов или почти нов. Дизел. Почти нов означава на няколко месеца. 90% от времето колата ще се кара по асфалт.
    Спряли сме се на следните модели:

    Само Нисана излиза с една идея по-скъпичък от 50 хил., докаран от Америка с бая високо ниво на оборудване.

    Моля дайте съвет кой от показаните е най-добрия според вас избор за нуждите ни. Или предложете друг модел за нов, за сумата до 50 000. Благодаря

  • #2
    Re: Съвет за покупка на нов джип

    Някой хорица вече си докараха колици от USA,сега се учат да смятат бързо,наум,миля-километър,Фаренхайт,Целзий.Там екстрите си имат друго измерение и не са като в Европа.Помисли дали не е по-добре да си вземеш Джипп от ЕС,на възраст до една година и с необходимите ти екстри.
    ПП мисля,че автомобили до 6месеца се облагат с акциз като нови,провери това.Поздрави.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      Re: Съвет за покупка на нов джип

      Ами мисля,че дизеловата ГрандВитара в Миркат-Сузуки е 52 хил нова с вс.екстри.Фрийленъра и той е там някъде.А най евтиния висок клас е КИА Соренто-57 хил.Поразгледай се тука,в България,може да е интересно...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        Re: Съвет за покупка на нов джип

        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
        ПП мисля,че автомобили до 6месеца се облагат с акциз като нови,провери това.Поздрави.
        Акциз мисля че се дължи когато е над 160 коня без значение нов ли е или не
        Само Нисана може да се вземе за около 50 от Америка, тук е около 65-70. Иначе от другите модели на който се спрем ще е от ЕС или от тук.

        Коментар


        • #5
          Re: Съвет за покупка на нов джип

          новия фрилендър започва от 64 000 лева .откачени(производителите де),толкова е цената на дифендър.
          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

          Коментар


          • #6
            Re: Съвет за покупка на нов джип

            И четирите, които си дал, в БГ са над 50 хиляди (а Хондата и Патфайндъра бая над 50!), чистак, бърсак нови. Поне по каталожни цени. Като опре работата до пазарлък не знам.

            Коментар


            • #7
              Re: Съвет за покупка на нов джип

              Първоначално публикуван от Краси К Преглед на мнение
              И четирите, които си дал, в БГ са над 50 хиляди (а Хондата и Патфайндъра бая над 50!), чистак, бърсак нови. Поне по каталожни цени. Като опре работата до пазарлък не знам.
              Хондата в Онтарио всички екстри които се сетиш на 1000 км, автоматик+кожен салон беше 50 хил. Така е и цената на РАВ4. И двата са от САЩ. Американски Нисан също може да се вземе на близка до тази цена.
              Тъпото е, че не знам на тези "американки" какво им е специфичното, че излизат на по тънко отколкото в ЕС

              Коментар


              • #8
                Re: Съвет за покупка на нов джип

                Първоначално публикуван от edin Преглед на мнение
                Хондата в Онтарио всички екстри които се сетиш на 1000 км, автоматик+кожен салон беше 50 хил. Така е и цената на РАВ4. И двата са от САЩ. Американски Нисан също може да се вземе на близка до тази цена.
                Тъпото е, че не знам на тези "американки" какво им е специфичното, че излизат на по тънко отколкото в ЕС
                Във фирмата на един познат взеха Мерцедес ГЛ от щатите,като отишли в Балканстар за нещо си и видяли ГЛ-а за европа,според моя познат,макар и с всички екстри,американският вариант бил много" по-постен".
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  Re: Съвет за покупка на нов джип

                  Нисана е здрав(на рама е). Но пък е скъп. Защо не видиш Киа Соренто и Хюндай Теракан. И двата са на рама. От тези, които си писал, най-неудачна е витарата-бавна е, харчи много и автотика им е слошо качество. Тойотата не е джип, но пък е сполучлив модел. Добра кола е също Митсубиши Оутлендър новото. Мен ме кефят Хонда СР-В, Нисан Екстрейл и Субару Форестър(последното има сервиз само в София). Jeep(черокито) също е вариант. Опел Антара ианалога му Шевролет каптива(изгоден)

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Съвет за покупка на нов джип

                    Помисли и эа Нисан Кашкай. По-малък е, но е евтин, бърз, стабилен на пътя, сигурен, комфортен, функционален, икономичен и вътре е тихо. Компактна е за града и не е с най-малкия клиренс от вариянтите. Моят съвет е да сведеш избора до няколко качествени автомобила(поразпитай тук там, почети малко литература), които ти вършат работа, направи им тест драйв и низбери този, който най ти харесва.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Съвет за покупка на нов джип

                      Първоначално публикуван от javor83 Преглед на мнение
                      Помисли и эа Нисан Кашкай. По-малък е, но е евтин, бърз, стабилен на пътя, сигурен, комфортен, функционален, икономичен и вътре е тихо. Компактна е за града и не е с най-малкия клиренс от вариянтите. Моят съвет е да сведеш избора до няколко качествени автомобила(поразпитай тук там, почети малко литература), които ти вършат работа, направи им тест драйв и низбери този, който най ти харесва.
                      Не само помислих, ама и го гледах Жената много го хареса, вика "виж кво е сладкооо" а на мен пък ми мяза на малко по-висок Голф 5

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Съвет за покупка на нов джип

                        Първоначално публикуван от javor83 Преглед на мнение
                        Jeep(черокито) също е вариант.
                        За протокола Джийп Чероки се произвежда до 1998г.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Съвет за покупка на нов джип

                          За протокола се произвежда и до днес. Само че в америка се казва Либерти, а тук си е Чероки.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Съвет за покупка на нов джип

                            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                            За протокола се произвежда и до днес. Само че в америка се казва Либерти, а тук си е Чероки.
                            Ама със същата визия,ръбестото?
                            B+

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Съвет за покупка на нов джип

                              Не, това:


                              Въпреки че от догодина отново ще е ръбесто както си трябва:

                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X