Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

    Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
    Исузу като цяло бъркат доста на американския пазар и това се оказва една от причините да преустановят живота на най-добрия камионо-джип в историята( да речем в този ценови клас).
    Благодаря и се радвам, че стигнахме до консенсус. Аз също ползвам Исузу-камион, вече пета година, но предходния модел. Бих се радвал на мнения и съвети, както от вас, така и от други ползватели на марката, независимо от модела.

    Коментар


    • #47
      От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

      Колко си помпите гумите? Днес ходих на баланс и погледнах таблицата под предната дясна врата. За моите гуми - 245/70/16 им дават 2.1 отпред и 2.4 отзад. Служителя в сервиза вика, че било малко и отпред трябвало да е повече заради тежкия двигател. Има логика, но аз по-вярвам на японеца.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #48
        От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Колко си помпите гумите? Днес ходих на баланс и погледнах таблицата под предната дясна врата. За моите гуми - 245/70/16 им дават 2.1 отпред и 2.4 отзад. Служителя в сервиза вика, че било малко и отпред трябвало да е повече заради тежкия двигател. Има логика, но аз по-вярвам на японеца.
        Лично аз си ги помпя на 2.4 и четирите. Логиката да дават по-високо налягане на задницата е, че този джип е мислен да мъкне нещо, а не да ни вози само нас за кеф
        +359 899985804

        Коментар


        • #49
          От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

          Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
          Лично аз си ги помпя на 2.4 и четирите. Логиката да дават по-високо налягане на задницата е, че този джип е мислен да мъкне нещо, а не да ни вози само нас за кеф
          Таблицата е за натоварен и ненатоварен. 2.1 / 2.4 е за ненатоварен.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #50
            От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Таблицата е за натоварен и ненатоварен. 2.1 / 2.4 е за ненатоварен.
            А успя ли да разбереш като е натоварен на колко се помпи? При мен пише еднакво.

            Другото, което не ми се връзва е това, че наистина тежестта е отпред, а препоръчват задницата да е осезаемо "по-напомпена" от предницата?
            +359 899985804

            Коментар


            • #51
              От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

              Да - вярно е еднакво.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #52
                От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                Разхода смесен е някъде около 10л, но сега ще го засека по-точно.
                Толкова си е разхода. Пуснах го и в общата тема за разходите. От Козлодуй до Варна 410км - ~40л при бързо шофиране (настъпване за ускоряване и където позволява 120-140км/ч). Тук във Варна в разгара на сезона градското му пак е ~10/100. Ако се кара нормално гарантирано ще падне разхода. За справка - Honda CR-V на газ на мен ми даваше 14 извънградско, на баща ми в момента му харчи 10.
                Последно редактирано от silverfox; 04-07-11, 23:19.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #53
                  От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Толкова си е разхода. Пуснах го и в общата тема за разходите. От Козлодуй до Варна 410км - ~40л при бързо шофиране (настъпване за ускоряване и където позволява 120-140км/ч). Тук във Варна в разгара на сезона градското му пак е ~10/100. Ако се кара нормално гарантирано ще падне разхода. За справка - Honda CR-V на газ на мен ми даваше 14 извънградско, на баща ми в момента му харчи 10.
                  Над 11 и в много-много свръхестествени случаи 12 трудно ще видиш. Колкото и да е чудно на колеги, каращи други машини, пък било то японски, това е Исузу и двигателят е мислен, та мислен. На дълъг път пада на 9, но не и надолу. Моят колкото и да го товаря с хора и багаж, колкото и да го карам душманската, повече от 9.5 не качва на дълъг път и цели 10.5 на смесен.
                  +359 899985804

                  Коментар


                  • #54
                    От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                    Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
                    Над 11 и в много-много свръхестествени случаи 12 трудно ще видиш. Колкото и да е чудно на колеги, каращи други машини, пък било то японски, това е Исузу и двигателят е мислен, та мислен. На дълъг път пада на 9, но не и надолу. Моят колкото и да го товаря с хора и багаж, колкото и да го карам душманската, повече от 9.5 не качва на дълъг път и цели 10.5 на смесен.
                    Да, съгласен съм с Вас, но искам само да отбележа, че е възможно да се свали и на 8/100 извънградско, като има леки ограничения на скоростта и употребата на по-малко ел.консуматори. Мисля, че беше коментирано някъде във форума, но под 8 вече е трудна работа ;-).

                    Коментар


                    • #55
                      От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                      Седя и се чудя, как ще му се отрази 1.5" лифт Гледам в ebay се продава комплект подложки с болтовете за 100 паунда. После едни джанти с отрицателно ЕТ (или фланци) и съответно по-големи гуми. Лифта мисля ще е точно колкото да замяза на нещо, без да нарушава стабилността на пътя. Никъде не мога да намеря снимки обаче, да го видя как ще изглежда. Някой повдигал ли го е тоя шлеп?
                      Или просто да му сложа едни 265/75/16 (сега е с 245/70/16) и да замяза ето така:
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...34#post1230634
                      Разликата в диаметрите е 55мм, което означава, че ще се повдигне с 27,5мм.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #56
                        От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Седя и се чудя, как ще му се отрази 1.5" лифт
                        Айдееее, почна се... Успех!
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #57
                          От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Седя и се чудя, как ще му се отрази 1.5" лифт Гледам в ebay се продава комплект подложки с болтовете за 100 паунда. После едни джанти с отрицателно ЕТ (или фланци) и съответно по-големи гуми. Лифта мисля ще е точно колкото да замяза на нещо, без да нарушава стабилността на пътя. Никъде не мога да намеря снимки обаче, да го видя как ще изглежда. Някой повдигал ли го е тоя шлеп?
                          Или просто да му сложа едни 265/75/16 (сега е с 245/70/16) и да замяза ето така:
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...34#post1230634
                          Разликата в диаметрите е 55мм, което означава, че ще се повдигне с 27,5мм.
                          100 паунда за 2 подложки, колега от форума ги прави за 80 лв. и със сигурност са по-добри. Ника му е скорпион, виж в опелския подраздел.

                          п.с. май говориш за боди лифт, щом споменаваш болтове...
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #58
                            От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                            4 подложки и 4 болта. Но определено ако тръгна в тази посока ще потърся първо колегата Мерси!

                            Даже не били 4, ами 6:





                            6 другия път - баш 10 са - 6 еднакви и 2 с по-малък диаметър. Утре отивам да се дзверя къде се слагат

                            Последно редактирано от silverfox; 06-07-11, 22:10.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #59
                              От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              4 подложки и 4 болта. Но определено ако тръгна в тази посока ще потърся първо колегата Мерси!

                              Даже не били 4, ами 6:

                              http://thumbs2.ebaystatic.com/m/mBuA...Fcf_mA/140.jpg

                              Същите подложки с болтовете около 60 лв. тук в София при местния стругар и магазин за крепежи. Работата около 2 часа.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #60
                                От: И аз в джаза с Trooper 3.0 DOHC

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Същите подложки с болтовете около 60 лв. тук в София при местния стругар и магазин за крепежи. Работата около 2 часа.
                                Съгласен съм - само ги броя

                                Намерих и един лифтнат с 1.5" Old Man Emu лифт и 285/75/16 Bridgestone Dueler AT и никак не изглежда зле



                                Е, моя ще е с подложки, ама ... финанси
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X