Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

    Здравейте колеги,
    след кратък размисъл, преглед на пазара на SUV овове, реших и от два дни вече имам най- лекия вариант на Екплорер - 4000 см3, 156 к.с. 96 г.
    Трябваше да избера м/у най- доброто на пазара - този на Quadra, и останалото в БГ и ДЕ. Избрах този заради пробега - 79 000 км, цената - с всичкия масраф - 11 500 лв, и идеалния външен вид.
    Едно от първите неща, който искам да направя е да извадя гумите навън, в момента е с 255/70/15, който се крият зад едни раздути кори на калниците и като цяло стоят малко смешно.
    Та въпросът ми е фланци или джанти с подходящ офсет. Гумите трябва да излязат с около 6 - 10 см навън. Аз лично предпочитам джанти / даже 17 "/, на за сега нямам представа от цени и от къде. Ако някой има нещо по темата, моля да се обади.
    Поздрави
    Тодор Томов
    =============================
    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

  • #2
    Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

    Щом си скочил ,приятно пържене.Сега сериозно .Търси си джанти с -ЕТ,остави тези фланци.И по големи гуми.Колата ти има сила да ги върти.
    http://www.felgur.is/Album-2005.htm
    http://www.felgur.is/notadar.htm


    Нещо такова
    B+

    Коментар


    • #3
      Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

      Аз бих ти предложил друг вариант - имам джанти 17" с гуми 275х65R17. Джантите са немски а гумите са Бриджестоун. Офсета обаче е недостатъчен затова ще трябва да се обзаведеш с фланци - disem ще ти достави, комплекта е 100 долара без доставката, с доставката още педесетина. Фланци 30мм ще ти свършат идеална работа.
      Ето така стоят на Гранда:


      А ето така изглеждат отблизо:


      Направи си аритметиката и ще видиш че е много изгодно предложение.
      А иначе честито и със здраве да го караш! Внимавай със скоростната кутия на твоя модел, друго ядове обикновенно не създава.
      Ако нещо решиш за гумите и джантите се обади, знаеш как да ме намериш. Успех.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

        Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
        Търси си джанти с -ЕТ,остави тези фланци

        +1
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

          честито много да те слуша..
          джанти с -ет е по добрия вариант но и по скапия сега както е с едни фланци ще е по евтино..
          поздрави

          Коментар


          • #6
            Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана



            тук се вижда колко е навътре задната гума
            Тодор Томов
            =============================
            Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
            Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

            Коментар


            • #7
              Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

              Абе човек ,незнам Хамериканските стандарти ,ама на 127 или на 114 или каквото беше има изключително много варианти .Вземай джанти ,дори метални ,обърнати ,пясъкоструйка и гланц и си нов.да не ти казвам иначе в какви разправии влизаш.
              B+

              Коментар


              • #8
                Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение


                тук се вижда колко е навътре задната гума

                С какъв офсет са тези джанти.

                Коментар


                • #9
                  Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                  Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                  Абе човек ,незнам Хамериканските стандарти ,ама на 127 или на 114 или каквото беше има изключително много варианти .Вземай джанти ,дори метални ,обърнати ,пясъкоструйка и гланц и си нов.да не ти казвам иначе в какви разправии влизаш.
                  Нещо не схаванах тези 127 или 114? А за разправиите си прав - когато избираш нещо от голямо разнообразие е голяма мъка, а джанти сигурно има бол. Нещо конкретно можеш ли да кажеш?
                  Тодор Томов
                  =============================
                  Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                  Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                  Коментар


                  • #10
                    Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                    Аз бих ти предложил друг вариант - имам джанти 17" с гуми 275х65R17. Джантите са немски а гумите са Бриджестоун. Офсета обаче е недостатъчен затова ще трябва да се обзаведеш с фланци - disem ще ти достави, комплекта е 100 долара без доставката, с доставката още педесетина. Фланци 30мм ще ти свършат идеална работа.
                    Имам съмнение относно размер 275 - дали ще се събират в предните калници при завой? В момента гумите са 255/70/16 /в началото съм допуснал грешка писах 15"/ и отпред няма много място.
                    Тодор Томов
                    =============================
                    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                    Коментар


                    • #11
                      Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      С какъв офсет са тези джанти.
                      Утре ще мога да кажа. Все още не съм разгледал добре цялата кола
                      Тодор Томов
                      =============================
                      Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                      Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                      Коментар


                      • #12
                        Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                        При мен се събират 31" пък тези наложени към тях не са по-големи, така че ще станат. Размера ти е същия като за Джип 114.3, само че вътрешния диаметър е друг и ако вземеш джипови ще трябва да ги престъргваш на струг отвътре. Тези които аз ти предлагам са вече престъргани Но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО фланци от 30-35мм.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                          Моя съвет - с две ръце за фланци.
                          И то правени - импровизираш както си желаеш.
                          Ефекта от фланци или джанти с - ЕТ е един и същ /визирам лагерите/.
                          С малки изключения - когато вземеш джанти офсета на двата моста е ЕДНАКЪВ.
                          При фланците не е така.
                          При мен задния мост е доста по-широк.
                          Това ми помага за стабилност.
                          Когато сложиш голям офсет отпред при завои гумите се изместват назад и напред по ОСТТА на колата, а това определено пречи.
                          И не на последно място варианта с фланците е доста по-евтин.
                          Но с една уговорка по-евтин на означава по-скапан, стига да е помислено преди това.
                          Това е моето мнение.
                          VITARA, SAMURAI
                          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                          RENAULT ESPACE QUADRA
                          ...и едно сивикче за града...

                          Коментар


                          • #14
                            Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                            Малко са хората които са карали с фланци и само от тях се чуват положителни мнения. Другите са против, ама никой не е пробвал. Е аз съм карал - само положителни неща мога да кажа. Мисля че и Пламен Kinex и той е с такива, не съм го чул да се оплаква. ОСВЕН ТОВА джантите които предлагам са с офсет +30, което значи че с едни фланци 30мм ще излязат на нула - какво по-добро от това за лагерите?
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              С какъв офсет са тези джанти.

                              На джантите има разни надписи, но един от тях е " 12 мм inset". Моля ако знаеш какво означава това да го разтълкуваш, че нещо се бъркам кое е + и - ЕТ, кое "offset" i koe e "inset".
                              Поздрави
                              Тодор Томов
                              =============================
                              Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                              Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X