Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Напрежение в Нива 21214

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Напрежение в Нива 21214

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    За да сменяш регулатора и диодния блок трябва да имаш добра причина. Шансът да смениш работещите с ментета не е малък, а и рядко се повреждат две неща наведнъж. Какви точно проблеми ти създават?
    Акумулаторът (оригинален, руски, на 4 г.) се изтощава и колата не пали. При работещ двигател напрежението на клемите е 12,3 V, колкото е на акумулатора, при форсиране не се увеличава. При проба с изправен акумулатор напрежението е същото. Освен повреда в алтернатора, за друга не се сещам. Роторът едва ли е изгорял, остават диоден блок и релето. Може ли да е друго?
    пп. Частите мисля да купя от Елва, на Симеоновско шосе. Д. блок - 36 лв., реле - 9 лв.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #32
      От: Напрежение в Нива 21214

      Четки, според мен. Ама те май се сменят заедно с релето, ако нямаш поялник. Което пък реле може да се свали и без да сваляш целия алтернатор, ако си по-гъвкав с пръстите.

      Ако си близо до 100 хиляди км със сигурност са четките.

      Коментар


      • #33
        От: Напрежение в Нива 21214

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Четки, според мен. Ама те май се сменят заедно с релето, ако нямаш поялник. Което пък реле може да се свали и без да сваляш целия алтернатор, ако си по-гъвкав с пръстите.
        Ако си близо до 100 хиляди км със сигурност са четките.
        Колата е на 35 000 км. В сервиза на Елва трудът струва 25 лв., но там свалят алтернатора, носят го за ремонт до х.Хемус и после обратно, така че отива цял ден. Тъй-като до сега не съм правил такъв ремонт, препоръчай ми сервиз и/или майстор.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #34
          От: Напрежение в Нива 21214

          Колега, не прочетох, че си замервал дали отиват 12в до алтернатора за възбуждане. Ако не си - провери го.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #35
            От: Напрежение в Нива 21214

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Колега, не прочетох, че си замервал дали отиват 12в до алтернатора за възбуждане. Ако не си - провери го.
            Как се прави?
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #36
              От: Напрежение в Нива 21214

              Едно шарено кабелче/май беше кафяво и бяло/влиза в реле-регулатора. Откачваш го от там и при включен контакт на него трябва да има 12в. Тези 12в идват от бушон №2. Може да премериш с мултицет или с пробна лампа. Ако имаш път към "Симеоновско шосе" звънни на тел. 0886 02 94 35 - Коко. Мога да ти помогна с меренето. Когато дадеш контакт свети ли контролната лампа на таблото?
              Последно редактирано от коко келеша; 13-06-11, 09:15. Причина: допълнение
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #37
                От: Напрежение в Нива 21214

                Работя на бул. Св.Кл.Охридски (пътя за Бистрица), така че сме близо. Не съм с Нивата, за да не ме остави някъде. Довечера ще видя таблото.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #38
                  От: Напрежение в Нива 21214

                  Ако не го измислиш - на св. Наум (до хотел Хемус, като слизаш се пада отляво) е сервиза за алтернатори. Момчетата са печени и имат импровизирана естакада - ще свалите алтернатора и ще ремонтирате, но предварително си купи съответните чаркове, защото нямат за лада нищо. Реле регулатор - за различните алтернатори са различни, мисля че има на БОШ, но нека колегите да кажат точно какво трябва да бъде.
                  Александър

                  Коментар


                  • #39
                    От: Напрежение в Нива 21214

                    Сервиз Елва ползва техните услуги. Техниците само свалят агрегата и го носят при тях за ремонт.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Напрежение в Нива 21214

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Сервиз Елва ползва техните услуги. Техниците само свалят агрегата и го носят при тях за ремонт.
                      Да, но защо трябва да плащаш и на онези в Елва, те без друго не са най-прекрасните майстори на които може да попаднеш. Тези на св. Наум са пичове, по добре иди направо при тях.

                      П.П. Тук е момента да напомня да не ходите при онези прехвалени стартерджии срещу депото в Красна Поляна, а ако ходите им плеснете един виртуален шамар от мен.
                      Александър

                      Коментар


                      • #41
                        От: Напрежение в Нива 21214

                        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                        Тези на св. Наум са пичове, по добре иди направо при тях.
                        Значи са мързеливи пичове, защото в събота ходих до тях, питах ги дали могат да ремонтират колата, а те си пиеха кафето и ме отпратиха да си сваля сам алтернатора.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Напрежение в Нива 21214

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          Значи са мързеливи пичове, защото в събота ходих до тях, питах ги дали могат да ремонтират колата, а те си пиеха кафето и ме отпратиха да си сваля сам алтернатора.
                          Е, то като си го свлиш сам, за какво да хдиш там?
                          Освен ако не бъркам много сериозно модела на генератора (което е напълно възможно обаче), дали ще се оправиш сам или ще търсиш сервиз, най-вече зависи от това, дали имаш желание да се пооцапаш и да си загубиш едно известно време или не. Въпрос на личен избор.

                          Надявам се, че не са като местните "алтернаторджии", дето уж алтернатори и стартери им е основна забавачка, а съседчето 3 пъти ходи за 3 дена. Хем още първия път изрично го предупредих, че му е издухан изправителя.
                          Първия път му сменили регулатора, с идеята, че четките са заминали (не бяха). Втория път му сменили отново регулатора, с идеята, че предишния е менте. На третия път все пак го чули и решили да проверят диодите. И всяка операция по един ден...
                          Както и да е, късмет!
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Напрежение в Нива 21214

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Значи са мързеливи пичове, защото в събота ходих до тях, питах ги дали могат да ремонтират колата, а те си пиеха кафето и ме отпратиха да си сваля сам алтернатора.
                            Много си бил любезен Казваш им да извадят естакадата и си го сваляш сам на място. Като повечето майстори, и тези трябва малко повече да ги мотивираш.
                            Александър

                            Коментар


                            • #44
                              От: Напрежение в Нива 21214

                              Наистина сте ми интересни. Три страници обсъждате тривиален проблем на тривиален "автомобил" а в крайна сметка отивате на майстор.
                              Не е ли по-лесно направо да закарате колата при хората и да ви решат проблема.
                              Между другото във форума има един юнак Калоян (Gustav 6x6), който се занимава с тези работи и се намира на Раковска до Сливница, вдясно посока гарата. Със сигурност не е мърляч и със сигурност ги разбира тези работи.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Напрежение в Нива 21214

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Наистина сте ми интересни. Три страници обсъждате тривиален проблем на тривиален "автомобил" а в крайна сметка отивате на майстор.
                                Не е ли по-лесно направо да закарате колата при хората и да ви решат проблема.
                                Между другото във форума има един юнак Калоян (Gustav 6x6), който се занимава с тези работи и се намира на Раковска до Сливница, вдясно посока гарата. Със сигурност не е мърляч и със сигурност ги разбира тези работи.
                                Ами ти, защо чака 43 постинга, за да ни светнеш?
                                Днес, вторник, "готините пичове" на axlastro от сервиза на Св.Наум се бяха разработили. Свалиха алтернатора за преглед, и после се обадиха: купувай всичко ново... като че ли аз не си знаех...
                                Затова, развали ли се агрегат на Нива - никакъв ремонт, купувай нов - ще излезе много по-евтино.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X