Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрoнтерата на Alexfield

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Още един с Фронтера

    До тук бая дреболии оправих.
    След като вече има работеща бензинова помпа, един от маркучите на бензинопровода каза: "Край! Не издържам повече!" и изля на асфалта едни 20 кила бензин. В частност ги изля върху горещия двигател, но слава богу се размина без пожар.
    Както и да е - маркуча вече е сменен.
    Установих, че не работи запалката и бушона е изгорял. Изгорих още един бушон като се опитах да го сменя (не случайно в книжката пише: Първо отстранете проблема и след това слагайте нов бушон ). Разглобих таблото. Оказа се, че полузакачената бензинова печка дава някъде на късо. Реших проблема по сталински. Така или иначе не живея във Финландия, а и бензиновата печка тъй и тъй не работи.
    С прокараните кабели, които хартисаха от печката, и бутона за включването й си направих бутон за включване и изключване на бензиновата помпа - да мога да си я пускам и спирам от купето.
    Миналата неделя на газстанцията се оказа, че тръбичката за пълнене (между буксата и газовия резервоар) има проблем - капе газ при пълнене. Газаджиите (май това е мръсна дума) са си оставили ръцете при монтажа. Въпросната тръбичка опираше в един остър ръб на шасито и от вибрациите за няколко месеца се е прекълцала. Оправих го с парче маркуч, което ми беше останало от ремонта на бензинопровода, и две скоби.
    Нещо не ми харесваше как се държи акумулатора и отидох да го тестват - 1 умряла клетка, та се сдобих с нов - 91AH. Доста по-голям от предишния, който на външен вид приличал на 62AH - без никакви лепенки и вързан по стар български обичай с тел . Да ама тела къс за новия голям акумулатор та реших да си направя скоба от арматурно желязо... с чук - доста добре се получи. А и здраво.
    Жилата за ръчната спирачка все още ги чакам да дойдат.
    Чудя се какви ли още номера ми е приготвила Фруктиерата. Хубавото е, че повечето се оправят с чук.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #17
      От: Още един с Фронтера

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      ....Оказа се, че полузакачената бензинова печка дава някъде на късо.
      Искаш ли да те отърва веднъж за винаги от нея. Аз си търся такава ще съм благодарен ако ми я дариш ( срещу заплащане )
      no signature no problems

      Коментар


      • #18
        От: Още един с Фронтера

        Честито и от мен колега.
        Ще ми кжеш ли цена на жилата за ръчна спирачка и каде ги поръча ?
        Последно редактирано от maxxx; 19-06-11, 06:11.

        Коментар


        • #19
          От: Още един с Фронтера

          Бензиновата печка се състои от 4 модула на различни места в колата:
          1. Контролен панел в купето - под радиото.
          2. Радио-управление, предполагам че е за дистанционното, което не е при мен - остан при предишния собственик.
          3. Блок за управление - до разширителния съд с антифриза.
          4. Самата печка, закачена на бензинопровода и водния кръг.
          Към всичко това има и една ужасна плетеница от кабели. Не съм наясно колко подлежи това на безболезнено сваляне. Но иначе съм съгласен да се разделя с нея.

          Жилата за ръчната съм ги поръчал при Лозан. Най-добре е да кажа цена като дойдат.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #20
            От: Още един с Фронтера

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            Бензиновата печка се състои от 4 модула на различни места в колата:
            1. Контролен панел в купето - под радиото.
            2. Радио-управление, предполагам че е за дистанционното, което не е при мен - остан при предишния собственик.
            3. Блок за управление - до разширителния съд с антифриза.
            4. Самата печка, закачена на бензинопровода и водния кръг.
            Към всичко това има и една ужасна плетеница от кабели. Не съм наясно колко подлежи това на безболезнено сваляне. Но иначе съм съгласен да се разделя с нея.
            Ако свалим, модула за управление, самата печка и контролния панел съм сигурен че ще ми свърши работа
            Кога ще ходиш при Лозан? Да мина да се видим и да разгледам има ли шанс тая печка или е пълен скрап?
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              От: Още един с Фронтера

              Четвъртък или петък, не съм сигурен. Звънни ми на О88 618174О да се разберем нещо.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #22
                От: Още един с Фронтера

                Като цяло съм много доволен от избора си. Това е моята кола Фронтерата най-после върви и на бензин и то доста по-пъргаво от колкото на газ и с много приличен разход: 9/100 - среден разход: малко София, после Искърското дефиле до Своге с натоварен багажник с паркинг блокчета (едни дето приличат на 88, покарах и по околните черни пътища като 2 пъти слизах до реката за камъни. Доволен съм от побраното количество, въпреки газовата бутилка:



                разбира се, не се размина и набавянето на гориво за мен:
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #23
                  От: Още един с Фронтера

                  Купи си ремарке, садист. горката колица
                  П.С. Късата база с 500 кила вътре не казваше гък, добре че ми се наложи само 1 път де...
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #24
                    От: Още един с Фронтера

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    Купи си ремарке, садист. горката колица
                    П.С. Късата база с 500 кила вътре не казваше гък, добре че ми се наложи само 1 път де...
                    500 в Ескорт комби съм събирал. Без да съм пробвал упражнението мисле че 800-900 е гарницата на извращението за Фронтерата.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #25
                      От: Още един с Фронтера

                      Границата от 800-900 кила сигурно е за на равно, а аз камъните ги смъквам по ей това:

                      Понеже не знам дали наклонът си личи на снимката, ще уточня: На първа бавна слизането е комфортно.
                      Та не знам там едно ремарке как ще се почувства

                      П.П. Снимката с баира е стара: "пътят" вече е модифициран с мотика, а и въпросните камъни вече са в коловоза.
                      Още П.П. Ако си взема ремарке, ще мога да взема още повече камъни - в ремаркето и в багажника!
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Още един с Фронтера

                        Тези червените камъчета, наредени шахматно на последната снимка от реката ли ги извади
                        Къде ти е вилата?

                        Коментар


                        • #27
                          ЧОт: Още един с Фронтера

                          Червените камъчета са от зле заредените магазини на Своге.
                          Един път едвам намерих само 6 камъчета и ги взех всичките. Следващият път имаше само едно камъче та настъпи криза. Наложи се спешно слизане до Своге. Взех им всичките не-студени бири (защото си ги охлаждам сам) и половината бири от хладилника - общо 8... или иначе казано 2/3 от зареденото количество в супермаркета
                          Идеята на шахматното подреждане беше за да не се климбицат много до горе - без успех.
                          Иначе вилата е в Лесковдол.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Още един с Фронтера

                            ААА, ремъркето си е благинка, като започне сухия сезон на село през ден вадя по един кубик вода от дерето и то със издухания мотор. Даже напоследък бях махнал гърнетата да продухам катализатора. Цяло село разбираше кога карам вода!!!!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • #29
                              От: Още един с Фронтера

                              Нещата лека полека си идват по местата
                              Резервната гума вече е на стойка извън багажника
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02179.jpg
Прегледи:2
Размер:416.0 КБ
ID:5311056
                              и газовата бутилка е преместена
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02180.jpg
Прегледи:3
Размер:427.6 КБ
ID:5311057Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02181.jpg
Прегледи:3
Размер:378.5 КБ
ID:5311058
                              Естетическото оформление е от дядо Владо.
                              Обаче докато бях там забелязахме, че капе масло от задния мост - точно където е хванат ресора. След проверка от близо се оказа, че има изнило по моста, калта е пробила навътре и е предизвикала теч на масло... от диференциала. Това е следващото нещо, което трябва да оправям.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Още един с Фронтера

                                Колега/Alexfield/ аз съм от скоро във форума още ми е много трудно да търся неща,които ме интересуват, мъча се да открия телефона на Лозан,но немога.Ако можеш изпрати ми номера му на sms на номер 0896699656 благодаря предварително

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X