Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

    Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
    Харесва ми.
    Всичко, обаче е строго индивидуално- според нуждите.
    Първи плюс е свободата и скоростта на придвижване, съизмерими с тези на лека кола по магистралата и на джип, в гората.
    Втори плюс е цената- пренебрежимо ниска на фона на една покривна палатка, та дори и на една по- професионална "хималайка".
    Трети плюс е неангажиращото съхраняване и транспортиране- за сравнение на 4-ри пъти се опитваха да ми откраднат покривната палатка, а транспортирането и от джипа до мазето е сериозно изпитание за нервите и физиката на поне двама човека.
    Минус на подобни конструкции е необходимостта от голямо, равно място за палатка + джип, т.е. основното място е къмпинга- свободното бивакуване отпада тъй като рядко се срещат толкова големи, равни и свободни парчета земя в гората.
    Втори минус е височината- с изключение на култивираните места (отново) катуна ще трябва да се опъва под слънцето, вместо под сянката на някое дърво.
    Трети минус е конструкцията- подобно съоръжение е крайно невъзможно да се опъне на по- ветровито място. Професионална, двуместна, четирисезонна палатка имах съмненията дали ще издържи на напорите на вятъра на някои от красивите плажове-напр. на Каламици или пък на Гьокчеада. На същите места, покривната палатка пък изобщо не успях да я отворя, въпреки перфектно позиционираният джип (и добре, че...).
    Колкото до времето за спретване на бивак- евала. Аз също като Яро се нуждая от около 30-40 минути за да подготвя къщата, а само за тази година от средата на март до сега не съм пропуснал нито един уикенд без палаткуване (т.е., предполага се, че имам известен опит). За 15 минути успявам само да опъна конструкцията- обтягане на въжета, окопаване, надуваем дюшек, завивки и т.н. ми отнемат поне още 20 минути.
    Всичко това са подробности- най- важното си остава кефа от подобна почивка така, че приятни моменти с новата придобивка.
    Това с кражбата и разтоварването и съхранението беше също предпоставка да се откажа / имам THULE за немалко пари и знам/
    Убедих се че дивото палаткуване е за не повече от ден два. Тихи места бол / Гьокчеада е за живот под земята :-) / а всички къмпинги по света са доста приятно урудени откъм сянка и вятър/ поне тези които аз избирам/.
    Иначе з авсеки влак си има пътници, аз лично бих купил и покривна ако можех.
    Относно площа - палатката може да се монтира и на части, основната палатка е 260/260....
    IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

    Коментар


    • #17
      От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

      Не виждам защо трябва да се търси дърво,една шатра струва 40 лв. и се разпъва за 15 мин.,аз лично никога не къмпирам без нея.Според мен палатката е супер за цената си,още повече щом държи на дъжд.А времето за разпъване при такъв вид почивки,въобще не е определящ фактор.Най-обичам да "акустирам" на плажа и да почна да разпъвам бивака,докато си пия бирата.Виж,прибирането на другия ден не ми е чак толкова приятно
      Discovery I, 300 TDI

      Коментар


      • #18
        От: Палатка за джип TLC 100 - Napier SUV Tents

        Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
        Не виждам защо трябва да се търси дърво,една шатра струва 40 лв. и се разпъва за 15 мин.,аз лично никога не къмпирам без нея.Според мен палатката е супер за цената си,още повече щом държи на дъжд.А времето за разпъване при такъв вид почивки,въобще не е определящ фактор.Най-обичам да "акустирам" на плажа и да почна да разпъвам бивака,докато си пия бирата.Виж,прибирането на другия ден не ми е чак толкова приятно
        Аз въобще не знам за какво е тентата.....имам бяла тента дъждоустоичива, даже не я е нося....палатката е с двоен таван, всички прозорци са с комарници....а кой седи в палатка ако е слънчево?!?!....мотори,каяци....по прохладни са ми
        IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X