Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карате ли икономично и как го постигате? (специално при извънградско)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Карате ли икономично и как го постигате? (специално при извънградско)

    Имам една кола в семейството, с 1800 оборота върви с около 115 км/ч. Някой спомена най-добре било да се кара с около 90. На такава скорост автоматика ще сваля на 4та предавка през километър.
    Дали ще е по-икономично от карането на 5та със 115 ?
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #47
      От: Карате ли икономично и как го постигате? (специално при извънградско)

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Като гледам по-горе за какъв разход на газ се говори за Фронтера, нещо не виждам особена разлика от 4-литровия ...
      Извинявам се не уточних че я карам на метан
      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Имам една кола в семейството, с 1800 оборота върви с около 115 км/ч. Някой спомена най-добре било да се кара с около 90. На такава скорост автоматика ще сваля на 4та предавка през километър.
      Дали ще е по-икономично от карането на 5та със 115 ?
      Да за различните автомобили скороста е различна за един може да е 80-90 км-ч за друг автомобил може 100-110 км-ч но от съпротивлението на въздуха не можеш да избягаш а при 120 то вече не е за пренебрегване
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #48
        От: Карате ли икономично и как го постигате? (специално при извънградско)

        Преди 2 - 3 седмици си направих експеримент. От Пловдив до аерогара София и обратно, с 90 км/час на автопилот и на 6-та предавка, без никакви ускорявания и изключвания от скорост ми даде разход 4,1 L/100км. Колата е Зафира 1,9 CDTI - 150 к.с. с изтърбушен филтър за твърди частици. Снимал съм дисплея, защото бях впечатлен, НО не мога да се ориентирам как да кача снимката.

        Коментар


        • #49
          От: Карате ли икономично и как го постигате? (специално при извънградско)

          "Пенсионерско каране" - оптимална скорост, пускане по инерция (с/без "на скорост" -според случая), намаляване на скорост предвидливо и предимно чрез преминаване на по-ниска предавка, гуми, обороти, топъл двигател... Няма да се меря с по-големите батковци с джиповете, но с една възрастна колица при около 1000 км разходка от които около ~200 по третокласни и черни пътища, "докарах" разход 6,09 л. газ/100 с двама/трима човека в нея и необходимия багаж + леко "надбягване" с ТИР-овете по магистралата... Освен с литри/100 км добре се ориентирам и при сметка лева/км при познат маршрут и начин на каране
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #50
            От: Карате ли икономично и как го постигате? (специално при извънградско)

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            ..."докарах" разход 6,09 л. газ/100 с двама/трима човека в нея и необходимия багаж + леко "надбягване" с ТИР-овете по магистралата... Освен с литри/100 км добре се ориентирам и при сметка лева/км при познат маршрут и начин на каране
            тва с фиестата от подписа предполагам?
            no signature no problems

            Коментар


            • #51
              От: Карате ли икономично и как го постигате? (специално при извънградско)

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              тва с фиестата от подписа предполагам?
              Да, с възрастната фиеста...
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #52
                От: Карате ли икономично и как го постигате? (специално при извънградско)

                Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
                изключвания от скорост ми даде разход 4,1 L/100км.
                Изключването от скорост не води до по-нисък разход при модерните двигатели...

                С автоматик може да се постигне дори и малко по-нисък разход от ръчката на един и същ модел кола, като се спазват няколко прости правила. Най-важното е при тръгване и ускоряване да се задържа педала на газта натиснат и да се изчака колата сама да доускори и смени предавка.
                LZ1RED

                Коментар


                • #53
                  От: Карате ли икономично и как го постигате? (специално при извънградско)

                  Скоро реших да експериментирам и сипах на фронти бензин от 100-октановия кинитрон на еко-то, имах около 5 литра бензин 95 във резервоара, и заредих 20 литра от 100 октановия, карах около 30-тина километра тогава усетих като за първо впечатление че двигателя стана по-тих и на празен ход мърка много равномерно като по часовник и също така съвсеем леко се дигна средната температура на двигателя , още не мога да кажа и усетя дали върви повече и дали има икономия от това гориво че засега само на градско. Когато тръгна на дълъг път и по баири ще ви кажа дали има разлика откъм динамика и икономия спрямо бензин 95 ...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Карате ли икономично и как го постигате? (специално при извънградско)

                    Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                    Изключването от скорост не води до по-нисък разход при модерните двигатели... .
                    Уточних, че не съм изключвал, защото при нанадолнищата, на включена предавка моментният разход е 0,00 L/100км, а ако се изключи предавката, двигателят работи на празен ход.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08567.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5312263

                    Коментар


                    • #55
                      От: Карате ли икономично и как го постигате? (специално при извънградско)

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      тва с фиестата от подписа предполагам?
                      И на мен така ми се струва!Разход 6,5-7 л?100км ми е давала същата Фронтера като на колегата само първото зареждане на бутилка след монтаж на газовата!След това с каране от 90 до 110 несъм слизал под 9,5 - 10л/100км. (говоря с обикновенна газова)
                      Сега с ГИ и мотор 2,2 при същото каране немърдам от 11 л/100км. така че тия 6,5 л. само с друга кола ще е било!
                      Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                      LZ1NES

                      Коментар


                      • #56
                        От: Карате ли икономично и как го постигате? (специално при извънградско)

                        Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
                        Скоро реших да експериментирам и сипах на фронти бензин от 100-октановия кинитрон на еко-то, имах около 5 литра бензин 95 във резервоара, и заредих 20 литра от 100 октановия, карах около 30-тина километра тогава усетих като за първо впечатление че двигателя стана по-тих и на празен ход мърка много равномерно като по часовник и също така съвсеем леко се дигна средната температура на двигателя , още не мога да кажа и усетя дали върви повече и дали има икономия от това гориво че засега само на градско. Когато тръгна на дълъг път и по баири ще ви кажа дали има разлика откъм динамика и икономия спрямо бензин 95 ...
                        Сега се върнах от провинцията, значи от този бензин 100 октановия на кинитрона, колата извънградско не стана по-мощна или по-бърза както си мислех, но педала за газта стана в пъти по-чуствителен откъм натискане, по-безшумно работи двигателя, малко по-висока температура на двигателя подържа около 95 градуса на равен път и разхода падна с около 3 литра при изминати 380 км. спрямо същото количество бензин 95 и изминатите километри. Тъй като нямам все още АГУ, мисля засега да карам вече с 100 октановия като цената от разликата на бензин 95 се избива от икономията и предимството на по-тихия работещ двигател и стабилни равномерни обороти!

                        Не знам защо но имам чуството че този 100 октановия бензин всъщност е истинския европейски 95... но това вече е друга тема за разговор....

                        Коментар


                        • #57
                          От: Карате ли икономично и как го постигате? (специално при извънградско)

                          При дълги пътувания /над 200 км./постигам икономично каране.Не ме влекат- високите скорости;пускането по инерция;резките маневри/ускоряване,спиране/.Поддържането на постоянна скорост/по възможност/, а пък било и тя по-ниска от максимално разрешената дава резултати.Предпочитам да карам с по-ниска скорост, но да я поддържам постоянно.Тир-овете по някога създават проблеми,но на магистралите това вече не е проблем. С Витара дълга база 1.6 16 V -при скорост 90-100,постигам 7л/100 км.С Мондео 2.0 ТДДИ - при скорост поддържана от круизконтрола 115 на пета,постигам 4.4л/100 км.С Астра Г /на газ/ 1.4 16V при скорост 110-120 на пета,постигам 8л/100 км.Правил съм и експерименти /особенно в Германия/ да карам с постоянна скорост,но в диапазона 140-150,тогава разхода значително се повишава.
                          Нека силата да бъде с нас!
                          Suzuki Grand Vitara
                          +34 642 91 4154

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X