Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на горивната система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Почистване на горивната система

    Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
    250 - 300 бара е само в рейла , дюзата го пръска между / за различните марки/ 1200 -2000
    Ако приемем, че рейла и дюзите са свързани с тръбопровод следователно дюзата е пълна с гориво, което се намира под налягане равно на налягането в рейла(280 бара ).Как при подаване на импулс за отваряне на дюзата (впръскване на горивото) изведнъж горивото се впръсква под 1000 - 1200 бара? В дюзата има някакъв помпен елемент с електрическо задействане или някакъв друг вид магия се случва?
    Ако съдя по този чертеж помпен елемент няма, тогава как се повишава налягането?
    https://image.slidesharecdn.com/h56uaqrs7kw55m2fzmkq-signature-72ce195906954d94620ca66610f27bcbbc180a62f97862560220ba6d05face97-poli-150216092722-conversion-gate01/95/common-rail-diesel-fuel-systems-47-638.jpg?cb=1424079083


    Последно редактирано от Keltis; 23-07-17, 21:16.
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • #47
      От: Почистване на горивната система

      Най-общо казано :https://sofia-diesel-center.com/dizel-serviz/obzor-dizelova-literatura/64-printzip-na-deistvie-na-common-rail-gorivni-sistemi ,,,,,,,,https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BA%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%89%D0%B0_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0% B0_%D1%81_%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%BE_%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B5
      Последно редактирано от Darth; 24-07-17, 06:53.

      Коментар


      • #48
        От: Почистване на горивната система

        Не са обяснили как от 250 бара в рейла на дюзата е 1200 защото няма как да стане при липсата на помпен елемент в дюзата. Това би нарушило закона за запазване на енергията .
        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

        Коментар


        • #49
          От: Почистване на горивната система

          Не зная колега , не съм механик -просто потребител. Сигурен съм , че компетентните в тази материя могат да го обяснят.

          Коментар


          • #50
            От: Почистване на горивната система

            Едва ли, няма как да обяснят невъзможното. Андро 160 е обяснил как стават нещата - при определени режими, когато е необходимо впръскване на повече гориво ( според горивната карта ) ЕКУ подава команда на регулатора на налягане да повиши налягането в рейла ( така биха се запазили в необходимите граници продължителностите на упр. импулси към дюзите ) и вероятно стойностите са такива , каквито ги е написал Андро . Тогава при 1400 бара в рейла ще има и 1400 бара в дюзата заради принципа на скачените съдове ( физика 5-6 клас ). При 280 бара в рейла (празен ход на M47R) в дюзите 280 бара и чека не свети.
            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

            Коментар


            • #51
              От: Почистване на горивната система

              Налягането в цялата система е еднакво. Последните работят с пикови налягания до 2200 бар. Например бошови пиезо дюзи от 0445117 серия. Съвсем скоро ще прехвърлят 2500 бар.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #52
                От: Почистване на горивната система

                Колегите горе са прави - гледах наляганията - при празен ход на комън-рейл са учудващо ниски и бяха в порядъка на посочените по-горе стойности... А при натоварване поне по документи трябва да стига към 2000 бара..
                Иначе на стария ми голф дюзите се настройваха на 176 бара...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #53
                  От: Почистване на горивната система

                  Извинявам се че прекъсвам обсъждането за баровете налягане в рейката и дюзите. Просто прочетох заглавието на темата и исках да помоля за информативно внимание с правилни насоки. Колата ми е Hyundai Terracan 2,9 CRDI J3 4WD 150ps. Купих в началото на март и веднага след покупката угасна на пътя (беше смешно за хората наоколо но в действителност трагично) За жалост след разглобяване и демонтаж на помпата ,след стеклите се обстоятелства, бе непоправимо разбит вътре drive shaft барабана и валчетата от стружки. НА инжекторите запушени 2 от 4 дюзи също ( клапанчетата запекли и разпръсквачите запушени с дребни метални частици) Както и да е. Намерих си помпа за 400 лв в много много добро интериорно !!! оптично визуално състояние. Всичките и частички бяха без трайно дълбоки следи от употреба. в разумните граници. Тоест без видими такива. с просто око. Монтирахме я!. НА дюзите смених 4 те клапанчета малките, 2 нови разпръсквача с кодовете им съответни също. НА помпата нов клапан за високото налягане. Резервоара се смъкна и се изми на автомивка за 30 лв. Маркучите с промиха с обезмаслител, после сапун и вода , после въздух под налягане с компресора и после пак с нафта. Сложи се някакъв уж скъп филтът Кнехт или Ман който бил за стандартите на Делфи и т.н. Тръгна колата , карах около два месеца. Като зареждах само на една единствена Бензиностанция (известна лицензирана марка от известна верига ,където повече няма да стъпя де) Така, и след по малко от 1000 км. Светна чека на 100 км преди една дестинация след вдигане на 2000 оборота. Стигнах обаче като гледах да не тормозя колата и после не искаше да запали. След пътна помощ до моя град и още изхарчени грешни пари, след отваряне на пробката на горивния филтър се изсипаха от там колко са 600 мл нафта около 60 мл вода и 5 кубични милиметра стружки метални проверени с магнита отвън на шишето разбира се. Наново демонтиране на помата 2 ра употреба и отново ужас , много по зле. Ситуацията въобще не я пожелавам на най големият си враг. Безизходица е, нищо не може да се направи освен да се направи колата нали>? Нито пари за друга , нито може да се продаде тази. Наново закупуване на помпа, този път нова с гаранция. Закупуване на нов резервоар . Почистване на резервоара лично от мен без автомивки и без недобросъвестни нещастници . С гореща вода . обезмаслител концентриран , методи на преобръщане и бълбучкане час и после пак гореща вода топла вода, докато не се изми на 101 %. Тази вечер ще го монтирам . ще направя същата процедура и с маркучите за поточната към филтъра и обратната нафта. Моля тука за професионален съвет защото работата е болезнено сериозна вече с тази българска нафта ли е проблема, теракана ли е най ужасната кола на света ..... Та на въпроса. Четох в австралийски форуми че хората слагат Pre Filter ситема като въпросният преди основният бил най често "fuel manager" . Което си е горивен филтър от долу с прозрачно отделение в което виждаш реално вода има ли, боклуци има ли частици дребни хванати и т.н. КАто този бил с от 2 до 5 микрона предпазни мрежички там и материали пропускливи и преди основният филтър. Та това слагали австралийците ,защото преобладаваха оплаквания че и тяхната нафта била с вода . Дали заради конденза по цистерните на бензиностанциите и т.н. Питането ми тук е добра идея ли е да потърся такъв. Другото ми питане е 2 тактово масло 250-300 мл на 70 литра резервоар нафта по удачно ли е от колкото добавка бардал или лики моли за комънрейл системи на впръскване. И каква е идеята на маслото , каква е на добавката. Логиката ако е масло е да направи нафтата мазна и да влиза мазничка в помпата за да се сведе до минимум риска да се търкат частите на помпата без смазка, а на добавките четох че целта им била да се десолвира , разтвори някак водата в дизела (което не съм сигурен че съм го разбрал правилно). Мисля на новия филтър от долу да му наредя неодимови магнити за всеки случай и в новия резервоар в легенчето под сондата да сложа такива и да проверявам на всяко зареждане... Та моля посъветвайте ме защото вече положението е адски зле и отччайващо се нуждая от обективни мнения и правилни насоки на майстори от този форум които са надявам се доста по запознати от хората в сервизите които съм посещавал.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Почистване на горивната система

                    Колега, да не те отчайвам, но при подобен на твоя проблем (стружки от ГНП в горивната система) Джип препоръчва директна смяна на цялата горивна система.... Защото явно са убедени, че няма как да се измие добре и да се разкарат всички остатъци от стружки по системата високо налягане... Там няма как да сложиш филтър, а остане ли боклук - може да го прекара и да направи беля на чисто новите части......
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Почистване на горивната система

                      От 19 91г. карам дизели като лични коли.
                      Поне 1 000 000км.
                      За сега проблем с нашенска нафта не съм имал.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Почистване на горивната система

                        Колега , доста има писано по твоите въпроси .
                        На кратко - филтъра за Делфи си е филтър Делфи и никакви други.
                        Трябва да имаш датчик , които те информира дали има вода във филтъра.
                        Не зная какви австралийски форуми си чел , но няма нужда от допълнителни филтри и т.н. неща/аз карам същия и повярвай ми не е боклук машината при правилната поддръжка/.
                        Почистването на горивната ти система не е било качествено - не се ли направи както трябва /според мен в оторизиран сервиз , където дават гаранция/ , ще сменяш непрекъснато дюзи и помпи , което е разорително.
                        Направи си труда и прочети малко повече -тук и на много други места е писано , отсявай плявата от зърното.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Почистване на горивната система

                          Първоначално публикуван от Firecoma Roberto Преглед на мнение
                          Извинявам се че прекъсвам обсъждането за баровете налягане в рейката и дюзите. Просто прочетох заглавието на темата и исках да помоля за информативно внимание с правилни насоки. Колата ми е Hyundai Terracan 2,9 CRDI J3 4WD 150ps. Купих в началото на март и веднага след покупката угасна на пътя (беше смешно за хората наоколо но в действителност трагично) За жалост след разглобяване и демонтаж на помпата ,след стеклите се обстоятелства, бе непоправимо разбит вътре drive shaft барабана и валчетата от стружки. НА инжекторите запушени 2 от 4 дюзи също ( клапанчетата запекли и разпръсквачите запушени с дребни метални частици) Както и да е. Намерих си помпа за 400 лв в много много добро интериорно !!! оптично визуално състояние. Всичките и частички бяха без трайно дълбоки следи от употреба. в разумните граници. Тоест без видими такива. с просто око. Монтирахме я!. НА дюзите смених 4 те клапанчета малките, 2 нови разпръсквача с кодовете им съответни също. НА помпата нов клапан за високото налягане. Резервоара се смъкна и се изми на автомивка за 30 лв. Маркучите с промиха с обезмаслител, после сапун и вода , после въздух под налягане с компресора и после пак с нафта. Сложи се някакъв уж скъп филтът Кнехт или Ман който бил за стандартите на Делфи и т.н. Тръгна колата , карах около два месеца. Като зареждах само на една единствена Бензиностанция (известна лицензирана марка от известна верига ,където повече няма да стъпя де) Така, и след по малко от 1000 км. Светна чека на 100 км преди една дестинация след вдигане на 2000 оборота. Стигнах обаче като гледах да не тормозя колата и после не искаше да запали. След пътна помощ до моя град и още изхарчени грешни пари, след отваряне на пробката на горивния филтър се изсипаха от там колко са 600 мл нафта около 60 мл вода и 5 кубични милиметра стружки метални проверени с магнита отвън на шишето разбира се. Наново демонтиране на помата 2 ра употреба и отново ужас , много по зле. Ситуацията въобще не я пожелавам на най големият си враг. Безизходица е, нищо не може да се направи освен да се направи колата нали>? Нито пари за друга , нито може да се продаде тази. Наново закупуване на помпа, този път нова с гаранция. Закупуване на нов резервоар . Почистване на резервоара лично от мен без автомивки и без недобросъвестни нещастници . С гореща вода . обезмаслител концентриран , методи на преобръщане и бълбучкане час и после пак гореща вода топла вода, докато не се изми на 101 %. Тази вечер ще го монтирам . ще направя същата процедура и с маркучите за поточната към филтъра и обратната нафта. Моля тука за професионален съвет защото работата е болезнено сериозна вече с тази българска нафта ли е проблема, теракана ли е най ужасната кола на света ..... Та на въпроса. Четох в австралийски форуми че хората слагат Pre Filter ситема като въпросният преди основният бил най често "fuel manager" . Което си е горивен филтър от долу с прозрачно отделение в което виждаш реално вода има ли, боклуци има ли частици дребни хванати и т.н. КАто този бил с от 2 до 5 микрона предпазни мрежички там и материали пропускливи и преди основният филтър. Та това слагали австралийците ,защото преобладаваха оплаквания че и тяхната нафта била с вода . Дали заради конденза по цистерните на бензиностанциите и т.н. Питането ми тук е добра идея ли е да потърся такъв. Другото ми питане е 2 тактово масло 250-300 мл на 70 литра резервоар нафта по удачно ли е от колкото добавка бардал или лики моли за комънрейл системи на впръскване. И каква е идеята на маслото , каква е на добавката. Логиката ако е масло е да направи нафтата мазна и да влиза мазничка в помпата за да се сведе до минимум риска да се търкат частите на помпата без смазка, а на добавките четох че целта им била да се десолвира , разтвори някак водата в дизела (което не съм сигурен че съм го разбрал правилно). Мисля на новия филтър от долу да му наредя неодимови магнити за всеки случай и в новия резервоар в легенчето под сондата да сложа такива и да проверявам на всяко зареждане... Та моля посъветвайте ме защото вече положението е адски зле и отччайващо се нуждая от обективни мнения и правилни насоки на майстори от този форум които са надявам се доста по запознати от хората в сервизите които съм посещавал.
                          Кво значи интериорно добро състояние ? Не всичко по помпата се вижда с просто око, не са само стружките проблем. Къде са правени дюзите, на какво са кодирани. Абе що така ви се струва ташак работа, не знам....
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • #58
                            От: Почистване на горивната система

                            Интериорно добро състояние означава следното. 2'рата помпа я купих от OLX съответно 2 ра употреба. Постави се за момент на мое място.Не разполагаш със средства за нова помпа. НАмерил си я някаква за 400 лева. Пращат ти я и Имаш опция преглед от услуга на Еконт при получаване на пратка. НЕ мога да взема помпата да я занеса в лаборатория, нито да занеса контролно измервателни уреди. Това което може да се направи е да се разглоби на място , да се отвори което е възможно и да се огледат по главните и части ,оптично - валчетата и легълцата,пручжинки и т.н, главната ос с барабана отвътре и лагерите от горе и долу и хидравличната помпа отзад. После бе занесена в специализиран сервиз и тествана с диагностика и тест на съответния стенд . Към Дюзите отново с необходимото внимание рециклиране с лаборатория и т.н. Оригинални клапанчета ,и разпръсквачи и кодове за тях. При никакви обстоятелства никой не ми е помагал в писането на поста така че да се остава с впечатление че ми се е строило "ташак" работата колега. Не знаеш през какво минах и колко пари съм изхарчил и с какво внимание съм подхождал при всяко действие. Е уви/. В поста ми думите "смених" и "направих" са упоменати в литерален контекст с риторична насока (направих -тоест еди си каква процедура минах . Естествено в случая става въпрос за носене на майстор. Най вероятно колегата Darth Vader по горе е прав. Това което бе съмнително е в качеството на услугите на автомивката на която си дадох старият резервоар и от там задълбочаването че са оставили стружки от първата помпа. А грешката ми в последсвие че не съм купил филтър на Delphi HDF 924 , a съм си мислил че като сложа на Mан ли беше Кнехт ли беше за 130 лева ще е по добре. Но минало свършило, снощи бе монтиран новият резервоар, нови маркучи за двете посоки на нафтата. Нов филтър, тозьи път уж оригинален Delphi за модела според ОЕМ номера. Почистване на рейката. И днес ще се довършва монтажа на всиччко останало. Въпроса който остана е именно в безкрайните дискусии и противоречиви мнения. В дизела които ще зареждам в бъдеще Да се слага ли добавка на Liqui Moly или Bardahl или не. Да се слага ли 2 тактово масло , минерално или синтетично или не. Много мнения има в мрежата и в нашия форум и в чуждите и се обърках.Едни потребители от опит твърдят че слагат от едното или от другото само, трети твърдят че за помпата е хубаво двутактово защото смазва така или иначе сухата нафта, но за common rail изобщо не било полезно за дюзите. И като за капак се оказа че най-скъпият възможен дизел в Русе , на бензиностанция Шел е с цвят на кока кола. И в сервиза в които ми правят колата ме питаха какво по дяволите е това? Обръщам се към вас за обективни насоки и съвети. На базата на опит. За което предварително благодаря и оценявам за обърнатото внимание.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Почистване на горивната система

                              Колега стискам палци всичко да е на ред този път. Просто спри да зареждаш на тази бензиностанция -цвета на нормалната нафта е бледо жълт и стои бистра. Относно добавките /мое мнение/ всеки да си преценява сам -в мрежата има какви ли не мнения , включително и на полу-грамотни идиоти. Лично аз не ползвам добавки -зареждал съм на всички големи вериги , предимно обикновена нафта и до сега нямам проблеми , включително и в студените зимни месеци.Последните месеци , когато отвори бензиностанцията на Марешки зареждам от там и не намирам никаква разлика с другите /да не кажа , че е и по-добре/.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Почистване на горивната система

                                Благодаря колега. И на всички които отговориха разбира се

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X