Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на горивната система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Почистване на горивната система

    Ха сега колега Христов, какво стана с маслото в нафтата. Чак и в ИНД го знаят а даже и го препоръчват.
    Зоро, сигурно не е от нафтата, нещо по електрониката ще да е. Виж кнока на коляновия вал така умира ако се прецака.

    Коментар


    • #17
      От: Почистване на горивната система

      Абе за масло в нафтата все още се въздържам. Имам много съмнения вкл. и електрониката, сега едно по едно ги проверявам.
      Андро, твоя телефон така и го нямам, ти ми беше давал адреса на момчетата с ролбари - така че ако искаш дай го на ЛС. Блатодаря
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • #18
        От: Почистване на горивната система

        Няма и да стигне. За огромното налягане в Комън рейл системата знаете всички А защо го препоръчват - в Инд си знаят. Все пак не карате чист атмосферен дизел. Ако едното генерира налягане, другото е под жестоко налягане. Няма логика. А като сменяте филтъра , пипнете нафтата, не е ли мазна? Както и да е, стана тя една Важно е колегата да си оправи колата, а за маслото скоро някой ще проплаче.
        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

        Коментар


        • #19
          От: Почистване на горивната система

          Първоначално публикуван от Илия Христов Преглед на мнение
          а за маслото скоро някой ще проплаче.
          Може!
          Ще докладваме!
          Между другото мисля че тук имаше колега с Дочия комън-рейл който и сипваше двутактово масло от самото закупуване и е минал вече над 100 хил. км.! Ама сигурно комън-рейла на рено е по-друг?
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #20
            От: Почистване на горивната система

            Според мен чека не трябва да свети и угасва когато дадеш контакт при мен го е правило това само когато съм имал проблем.

            Коментар


            • #21
              От: Почистване на горивната система

              А бе и аз чух, че някой казвал, че трети повторил, а четвърти потвърдил Все си мисля, че не правите разлика между едната система и другата. Комън рейла е толкова капризен, колкото почитател на БМВ или Мерцедес Дано издържат и сипвайте да радвате майсторите Искам само да помислите защо го слагате и каква полза търсите, освен мъркането
              Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

              Коментар


              • #22
                От: Почистване на горивната система

                Аз не виждам как ще се сгъсти нафтата от половин литър масло на 75л. нафта.
                Обачееее, колегата Христов виждааааааааааа.
                Последно редактирано от kastro; 11-06-11, 22:03.

                Коментар


                • #23
                  От: Почистване на горивната система

                  Първоначално публикуван от Илия Христов Преглед на мнение
                  А бе и аз чух, че някой казвал, че трети повторил, а четвърти потвърдил Все си мисля, че не правите разлика между едната система и другата. Комън рейла е толкова капризен, колкото почитател на БМВ или Мерцедес Дано издържат и сипвайте да радвате майсторите Искам само да помислите защо го слагате и каква полза търсите, освен мъркането
                  Колега, а можеш ли да дадеш ти пример за това как двутактово масло в количество 0.5 л. на 70 литра нафта е прецакало двигател комън-рейл?
                  За Дачията тук:
                  http://www.dacia-bg.com/dacia/forum/viewtopic.php?t=518
                  Имаш разбира се пълното право да не вярваш!
                  Между другото Мерцедес правиха един пробег през Европа и Азия и си возеха горивото!Та това което возили било с добавсо но 2т масло! А мерцедесите били комън-рейл! Ама може да слухове!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #24
                    От: Почистване на горивната система

                    Аз без да влизам в категорията на колегата от Шумен, ще попитам: Каква е ползата освен "мъркането"? Припукването при стария дизел се появява от корозия и изгаряне по време на работа на двигателя. И оттам спекулата с прекъсването. Как ще помогне двутактовото масло в случая с Комън рейл? Когато въобще не става дума за малко налягане в системата? Смазвало помпата Това че искате да си го сипвате - добре, но не подмамвайте и други да правят такива щуротии
                    П.П. А сега нещо полезно, алтернаторът след 160 000км - равносметка два лагера и сменени четки. Лагерите бяха скъпички само - 75лв. Диодният блок бе нагорял, но след основно почистване е добре. Алтернаторът е заменяем с Митсубиши
                    По окачването ще сменям биелетки и тампони на стабилизиращата щанга. Отляво е само проблем. Иначе със здраве
                    Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Почистване на горивната система

                      Нека не се категоризираме колега Христов.
                      Не бой се, налей си масълце, ще ти хареса и на теб и на колата.
                      Последно редактирано от kastro; 12-06-11, 21:23.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Почистване на горивната система

                        На мен идеята ми харесва, но на колата не знам дали ще и допадне
                        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Почистване на горивната система

                          Та да си дойдем на думата, след двудневна борба, проби и чудене - колата запали.
                          Сега едно по едно ще нарисувам картинката за тези на които им се гледат картинки.
                          На мен ми се размина с ремонт или подмяна на дюзи, но ще опиша случай ако трябва да се ревизират и тях.

                          -дотеглихме се след като умря и трябваше да "викам неволята"

                          -за свалянето на кората се развиват 5 болта и е долу

                          - тук са 4 болта и 2 -скоби, ако е необходимо промивате кулера ( има го в темите - Ронин, мисля че беше писал)

                          -5 - болта, жака в розово също се откача и капака пада, за по-удобно свалих и дясната шина която крепи кулера.

                          -така ако трябва да ревизирате дюзите, вече са ви под ръка. Слава Богу на мен се размина, но не се знае как би било в друга ситуация.

                          -филтъра се сменя с нов- 118 лв.. Знаете, че помпата за обезвъздушаване е зад филтъра и преди да запалите трябва да напомпате докато усетите че е станал твърд.

                          -под седалката зад водача има капак с 4-винта а под него е нивомера и маркучите за нафта, те трябва да се разкачат преди да се свали резервоара.

                          -под колата се разкачат скобите на тръбите за зареждане и въздух. Самият резервоар се държи за купето от 4-гайки, под резервоара има предпазен щит закрепен за него.

                          - ето и самият резервоар, наложи се сваляне и промиване заради проникнали твърди частици, пък и обичам да правя нещата както трябва.
                          Измива се с веро и много, много, много вода, два дни съхнене и беще като нов.

                          -предната тръба с груб филтър за засмукване


                          -нивомер и основна тръба за засмукване

                          -тапа за допълнително оборудване, намира се до нивомера.

                          -така изглежда голият резервоар.
                          След разглобяване, почистване, сглобяване и много псувни и колата пак не палеше. Въпроси, питания и накрая сипах малко газ за горене във филтъра.
                          Газта е продукт на дестилация на петрола, както знаем но с по-ниска температура на запалване, след като се умеша с нафтата и хоп-колата запали ( два пъти преди това зареждах акумулатора, че душа не му остана от въртене). Да не забравя че сложих в горивото и добавка за прочистване.
                          Та в общи линии това е.
                          Питайте ако има какво да питате.
                          Дано да съм бил полезен.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #28
                            От: Почистване на горивната система

                            Колега, в крайна сметка какво сипа и от къде .
                            GW Steed5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Почистване на горивната система

                              Гадна нафта само 20 л.от една бензиностанция в Плевенския край, ама ме убии как се казва, а след промивките и тн. нафта от ОМВ - по принцип само от там сипвам, ама нали знаеш то винаги има и първи път, газ за горене 50 мл. във филтъра и добавка от Кастрол, 10 мл.на 10 л.
                              Че горивото е кофти разбрах 20 км след бензиностанцията а за твърдите частици след като проверих филтъра, добре че бързах че иначе щеше да вляза в затвора за убийство на бензинджия.
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар


                              • #30
                                От: Почистване на горивната система

                                Съвета ми е сипвайте само на проверени места, ама по темата вече сме говорили.
                                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                                0882 52 00 52 - Жоро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X