Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Носач за мотор (Motorbike Carrier)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Носач за мотор (Motorbike Carrier)

    Здравейте,

    От известно време търся удачен и лесен начин за транспортиране на моторетката до по-далечни приятни за каране места.
    Не предпочитам ремарке защото трябва да го регистрирам и да му мисля място, където да стои.

    Моторът ми е сравнително лек - 120 кг. (Yamaha TTR 250). А колата ми е с хидравлично окачване, което поддържа един и същ клиренс независимо от натоварването (Citroen Xantia). Затова съм се спрял на варианта да си направя носач.

    - Някой ползва ли подобно устройство?
    - Има ли проблеми с КАТ и трябва ли да се минават някакви технически тестове?
    - Можете ли да ми препоръчате някой майстор, който ще се справи добре с изработката?
    Прикачени файлове

  • #2
    Re: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

    Този вариант не е подходящ за лек автомобил.
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #3
      Re: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

      Това е приложимо при автомобил с шаси. Ксантията е самоносеща. Крайният резултат ще бъде поцепен заден кош на колата.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        Re: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

        Има ги в щатите но не се продават за износ и не са скъпи.
        http://www.btosports.com/p/ULTMXHAUL

        Коментар


        • #5
          Re: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

          Ами един приятел си направи сам подобна скара и точно на Ксантия си я монтира, но я ползва само като ходи на морето. И носи доста по-леки неща - палатака и т.н. И аз не съм сигурен какъв би бил изхода при проба с мотор. Не е изключено наистина да покриви нещо важно.

          Коментар


          • #6
            Re: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

            Благодаря за съветите!

            Отказвам се. Ще си търся ремарке, което да преустроя.


            Видях подобно нещо самоделно (но доста кадърно) направено и монтирано на... Форд Фиеста. Но имаше сериозни укрепвания и допълнителни планки по колата. От там се запалих.

            Коментар


            • #7
              Re: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

              Колега да не става дума за това фордче
              Прикачени файлове
              Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
              Gas Gas EC 200

              Коментар


              • #8
                Re: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                Дали имате още снимки на подобни съоражения не ми изглежда никак сложна изработката на такъв носач а работата която ще върши е незаменима моита кола е пежо 306 , другото което ме интересува е дали ще ми създават проблеми от кат .

                Коментар


                • #9
                  Re: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                  По-скоро някой по-вещ и ползващ подобно ремарке - да каже, купувано ли е, правено ли е? С преправяне на нормално ремарке, можем ли да направим такова за превоз на мотоциклети и как се осъществява захващането? Виждал съм 1-2 снимки из форума, ама не са много детайлни и не мога да се ориентирам много-много. Ако може някой да си снима неговото ... нещо такова. Мерси предварително!
                  П.П. Ето една от снимките с малко детайли:

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                    Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                    Дали имате още снимки на подобни съоражения не ми изглежда никак сложна изработката на такъв носач а работата която ще върши е незаменима моита кола е пежо 306 , другото което ме интересува е дали ще ми създават проблеми от кат .
                    Би трябвало да създават проблеми КАТ за такова нещо! В крайна сметка ,доколкото виждам от снимките, задните светлини на колата са почти напълно скрити от мотора, а това не е редно и е опасно!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                      Би трябвало да създават проблеми КАТ за такова нещо! В крайна сметка ,доколкото виждам от снимките, задните светлини на колата са почти напълно скрити от мотора, а това не е редно и е опасно!
                      Ако питаш мене, напълно нормално е ремаркето да скрие светлините на теглещото го МПС и това не е проблем, а и никой не наказва за него. Просто ремаркетата си имат свои светлини с което се решава въпроса.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                        Ако питаш мене, напълно нормално е ремаркето да скрие светлините на теглещото го МПС и това не е проблем, а и никой не наказва за него. Просто ремаркетата си имат свои светлини с което се решава въпроса.
                        Обаче тука не става дума за ремарке, отговарящо на изискванията на КАТ ,а за самоделен носач (имах в предвид снимките на Фиестата, а тая снимка на Витарата кога е цъфнала над поста ми, явно докато съм писал)!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                          За носача си прав. Но ако е грамотно направен и с мерак нормално би било да му се сложат светлини и на него или така да се направи за да не закрива тези на автомобила.
                          Сигурно почти всеки е забелязал, че на някои от туристическите автобуси има багажници отзад, и тези които закриват всичко са си със светлини, номер и т.н.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                            Ето го и носача, който аз съм виждал.
                            Също е монтиран на Форд Фиеста, но с доста сериозно укрепване.

                            Горната му част се разгъва така, че 1/3 от нея става легло за предното колело, а останалите 2/3 са рампа, която след като се натовари мотора се сгъва около задното колело. Стабилизирането на мотора става с една метална шина, която от едната страна се завинтва за багажника на покрива, а от другата за специално монтирано на мотора ухо.

                            (Извън темата: Собственикът на това фордче е изобретател на едно странно устройство: мотоборд - скейтборд с двигател Honda 35 мм3.
                            http://www.sk-lex.com/index1.html)
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                              Идеята за допълнителни стопове ми е хрумнала просто исках да видя другите хора как се справят с проблема и какво са изобретили

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X