Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Носач за мотор (Motorbike Carrier)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

    Чакам. А знаеш ли дали някой е ползвал такава магария и какви са отзивите /най-вече от КАТ/?
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #32
      До: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

      Това е стар метод за транспортиране, но не е особено подходящ за крос/ендуро. Замисли се на какво ще прилича задната гума след 300 км подскачане по асфалта с висока скорост.

      Коментар


      • #33
        До: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

        Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
        Чакам. А знаеш ли дали някой е ползвал такава магария и какви са отзивите /най-вече от КАТ/?

        За КАТ не би трябвало да има проблем...обикновено багажниците за колела са отзад на колата и закриват почти всичко, а не знам да правят проблем за нещо подобно...
        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • #34
          До: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

          Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
          За КАТ не би трябвало да има проблем...обикновено багажниците за колела са отзад на колата и закриват почти всичко, а не знам да правят проблем за нещо подобно...
          Скриеш ли стоповете и регистрационния номер, ловим бас, че си изгорял....

          Коментар


          • #35
            До: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

            Интересно ми е че никой не коментира най-нормалния начин /според мене/ за транспорт на ендуро - с ван или миниван. Аз го практикувам от десетина години и нямам никакви забележки - не изисква никакви специални приспособления, само една ламарина за качването и спускането и две вериги за вързване по време на движение. Първо имах Рено Еспас 2, тогава карах БМВ Ф650 и влизаше трудничко, трябваше да се демонтира таблото за да влезне и отнемаше по половин час за качване или сваляне което за къси разстояния беше досадно, но пък до морето например си беше добре. Сега съм с Пежо Експерт /заради по-високия таван 1.45мт/ и Хонди ХЛ600. Мотора си го качвам сам за 5 минути и не мисля дали ще го изгубя някъде по пътя, в колата остават още 4 седалки при тази система и не се губи възможноста за семейно пътуване. Не знам защо се мъчите с тези леки коли при положение че цените на вановете не са много различни, а възможностите за вършене на работа са несравними?
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #36
              До: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

              Напоследък си мислех дали мога да си измайсторя точно такъв носач за какъвто става дума в началото на темата. Първия проблем е, че дължината на мотора е над 2.5 метра - сложен на някой американски пикап е горе долу колкото широчината му, но европейските коли рядко надхвърлят 2 метра ширина - останалото ще си стърчи. За детско моторче предполагам не е проблем, понеже е малко и леко.

              По въпроса за гумата в багажника и други такива приспособления (често заварена тръба, с вътрешни размери на главината, на която се нанизва предни дницата и се захваща с оста), се използват основно при проблем с мотора или проишествие.

              Накрая за леките коли и вановете - не са съвсем еднакви цени. Лека кола с климатик и т.н. може да се намери за 3-4 000 лв. Такава кола, може да си я ползваш всекидневно. Ван с климатик е средно 3 до 5 пъти по-скъп. Да предположим, че става дума за по-нови и скъпи леки коли, чиито цени са съпоставими с тези на вановете, вана пак не става за всекидневна кола (с редки изключения).

              Та да се върнем на носачите от първите постове. Ако се използва захващането на теглича (или самия теглич) - някой знае ли каква тежест може да понесе теглича безпроблемно (колко от теглото на ремарке може да се пренесе върху теглича)?
              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

              Коментар


              • #37
                До: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
                ...
                Та да се върнем на носачите от първите постове. Ако се използва захващането на теглича (или самия теглич) - някой знае ли каква тежест може да понесе теглича безпроблемно (колко от теглото на ремарке може да се пренесе върху теглича)?
                Върху теглича натиска го дават да е максимум около 40 кг.
                Може и повече да го натовариш, но се отразява много зле на управлението на автомобила.
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • #38
                  До: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                  40 кг. - лошо
                  Значи става за минибайк (или детско моторче до 65 куб.см)
                  Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                    Моят теглич на колата ми е оригинален.
                    На него пише - "Максимално натоварване 140кг".
                    Това разбирасе е максималното, но сигурен съм, няма да е проблем едно инцидентно транспортиране на леко ендуро.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                      Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
                      Та да се върнем на носачите от първите постове. Ако се използва захващането на теглича (или самия теглич) - някой знае ли каква тежест може да понесе теглича безпроблемно (колко от теглото на ремарке може да се пренесе върху теглича)?
                      Американските тегличи III имат до 250 кг тежест на теглича.По-принцип тези Carrier-и са мислени точно за американския тип тегличи. Поздрави
                      Прикачени файлове
                      [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                      Коментар


                      • #41
                        До: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                        Значи не е невъзможно. Едно леко 125-200 сс 2Т ендуро се върти около 100 кг, а кросчетата дори 10 надолу.
                        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                          Aз както съм сега без работа,ще изфабрикувам едно подобно.На моя мотор габарита на е 215см ,а на джипката широчината е 165.Притеснява ме това стърчене от двете страни.Ама и светлините ще се позакрият,добре че каплите са със спици и през тях се вижда.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                            Колеги, има ли някой с реализиран такъв проект за носач? Аз днес започнах и успях да направя само правоъгълната рама, на която ще стой мотора. Купих два профила 40х20х2 мм дълги 2 метра и накрая им заварих шина 2мм дебела, оставих им 150мм разтояние. Мисля, че е достатъчно, задната ми гума влиза спокойно, а за предната имам резерви, защото й е доста широко ! Моторът ми е Yamaha WR250F 2002 година и мисля да го вози с KIA Sorento 2007, надявам се, че няма да има проблеми. Основно ме притеснява тежестта зад багажника(моторът реално), дали няма да „навири нос“ и да се влоши управлението, иначе кията е на рама и смятам, че е достатъчно здрава.

                            Ще се радвам, ако споделите мнение.

                            ПС Утре ще кача снимки.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                              Днес имаше напредък, ама е много топло навън и нямаше как да се работи, та не е много. Успях да кача мотора на носача, макар и пробно. Идеята беше да се види колко най-близко може да дойде самият мотор до колата, оставихме му буквално „два пръста“ при нормална степенка, като при транспортиране мисля да я сгъвам. Сложихме и пречки вътре в конструкцията, за да може да се качва моторът и да има къде да падат гумите, мерил съм ги, така че да пропадне само гумата, до каплата, излезнаха и двата крайни отвора по 50см, при обща дължина 2 метра.
                              Остана само да се измисли захващането на правоъгълната рамка към основния профил. За сега са заварени и са им сложени пети от Г-образен винкел, но май е слабо. Надявам се другата събота и неделя да съм почти готов.

                              Ето и снимки:
                              Това е баш майстора с електрожена, Не е нещо велико, но върши работа и мога да се уча с него.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-06-14 20.29.39.jpg
Прегледи:1
Размер:135.3 КБ
ID:5593382

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-06-14 20.29.47.jpg
Прегледи:1
Размер:201.1 КБ
ID:5593383

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-06-14 20.58.42.jpg
Прегледи:1
Размер:112.8 КБ
ID:5593384

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-06-14 20.58.51.jpg
Прегледи:1
Размер:115.7 КБ
ID:5593385

                              Основният профил е 30х30х2 и май се огъва като го натоваря, та май, май ще го обличам отстрани с шина.
                              Последно редактирано от yamahawr; 14-06-14, 22:22.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Носач за мотор (Motorbike Carrier)

                                Това е добър начин да загубиш мотора си или недай Боже да пребиеш някого. Надлъжният носещ профил е МНОГО слаб за целта. Освен това изглежда закрепен само за напречната греда на колата.
                                Използвай поне 1,5" тръба и от двете страни още по една. Може да направиш рамката да е на шарнирна връзка с централната тръба и да се накланя за улеснено качване на мотора. Този автомобил е на шаси, та има възможност за по-сериозно захващане
                                Освен на статично натоварване, нещото трябва да издържа и на неравностите по пътя. При конструкцията в този и вид хич не съм оптимист.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X