Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

    Привет колеги, от 20 години карам коли, но досега включително и за фронти не съм имал късмета да имам кола с климатик, нов струва най-евтино 2000лв, в този ред мисли реших да попитам чичко гугъл "мобилен климатик за кола", но не ми даде никаква информация, дали е възможно да имат китайците такова чудо на техниката?, щом има мобилни климатици за помещения защо да няма и за коли, независимо че ще заема място в багажника и ще е по-шумен и т.н.? Как мислите?

    Модераторите да изтрият темата, ако преценят че е безмислена тази дискуция!
    Последно редактирано от Еделвайс; 29-05-11, 08:54.

  • #2
    От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

    То, може и да има, но и аз не съм чувал. Сменяй каруцата, че с напредването на ЕГНто, нуждата от климатик нараства! Последното е от личен опит.

    Коментар


    • #3
      От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

      И да има ще е много маломощен. За истински климатик си трябва поне 3-5 конски сили за да вдига поне 12 атмосфери за да охлажда изобщо. Нали се сещаш за да е моблен какъв ще му е електромотора? Потърси в подфорума има моя тема за поставянето на климатик баш като на твоята фронтера. Не е невъзможно и не е скъпо ако сам си свършиш повечето. Ако ти е любопитно ще се видим да ти покажа нагледно кое как се прави.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

        Провери в подфорума на лада нива май имаше вариант за поставяне на такъв климатик. И в гутъл за поставяне на климатик на нива. Поставяше се под жабката, но не мисля, че ще върши работа, дори и да се пригоди за фронтерата.

        Коментар


        • #5
          От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
          Провери в подфорума на лада нива май имаше вариант за поставяне на такъв климатик. И в гутъл за поставяне на климатик на нива. Поставяше се под жабката, но не мисля, че ще върши работа, дори и да се пригоди за фронтерата.
          Виждал съм, това недоразумение, на живо. Пари хвърлени на вятъра!!!!!
          За да се усети е необходимо да се паркира в дън гора тилилейска.

          Коментар


          • #6
            От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

            Лек спам, че не мога да забравя този случай: един приятел, преди да тръгне за морето, да вземе да сложи торбичка с лед отпред при винтилатора на колата под решетките. Измръзнали му топките, защото това нямало спиране да идва студено, а и той тръгнал призори по тъмно, когато още е хладно.

            Коментар


            • #7
              От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

              Слага се един мобилен домашен климатик,и генератор за ток на 220 волта)))Аз не съм пробвал но някой може и да е пробвал.
              0885719173-Красимир

              Коментар


              • #8
                От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                Слага се един мобилен домашен климатик,и генератор за ток на 220 волта)))Аз не съм пробвал но някой може и да е пробвал.
                И резултата е или пожар или в най-добрия случай изгаряне на електрониката генератор или изправител.
                А ишияса на врата е в кърпа вързан. Пък и фронтерата се слави с липса на багажник и за да се вкара мобилен домашен трябва задните седалки да не се използват.
                Само поставяне на оригинален е решението.

                Ето я темата: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...EC%E0%F2%E8%EA
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                  Климатикът трябва да има преди всичко място, откъдето да изкарва топлината навън. В автомобила задачата не е никак лесна, освен ако част от него не седи на покрива или на предната броня. 3-5 конски сили са добра оценка на нужната мощност. Ако ще е ток, трябва да си приготвим поне киловат, а при 12 волта това са 90 ампера - не всички имаме толкова мощен алтернатор, даже и да не трябва ток за други цели.

                  Чудесията, която слагат българските дилъри на Нива, като им поискат климатик, работи изобщо в 1 от 10 случая - както и всичко друго, което правят българските дилъри. Даже и да работи, мястото, на което се поставя вътрешното тяло, не предполага ефективна работа. Изобщо в автомобил, единствен начин да се понижава температурата е да се използва схемата на разпределение на въздуха от отоплението.

                  Та, толкова за мобилния климатик.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                    Още в петдесетте години е имало такива автомобилни климатици - по американските автомобили.
                    Съжалявам, че нямам подръка снимки, но външното тяло, с характерна за тогавашния стил на дизайн, лъскаво, обтекаемо, закачено на прозореца отвън го помня като сега.

                    Колко са били ефективни - не знам, както и с какво са били захранвани..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      И да има ще е много маломощен. За истински климатик си трябва поне 3-5 конски сили за да вдига поне 12 атмосфери за да охлажда изобщо. Нали се сещаш за да е моблен какъв ще му е електромотора? Потърси в подфорума има моя тема за поставянето на климатик баш като на твоята фронтера. Не е невъзможно и не е скъпо ако сам си свършиш повечето. Ако ти е любопитно ще се видим да ти покажа нагледно кое как се прави.
                      Даа, имаш право че просто няма да има явно нужния капацитет ако го има изобщо, мислил съм и за варианта от друга фронтера с фабричен климатик да и взема всичките джаджи и с ваша помощ и съвети да се монтира, но съм наясно че хамалогията ще си е доста голяма и затова си мислех за по-лесен вариант мобилен климатик...
                      Последно редактирано от Еделвайс; 29-05-11, 17:35.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                        Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
                        Даа, имаш право че просто няма да има явно нужния капацитет ако го има изобщо, мислил съм и за варианта от друга фронтера с фабричен климатик да и взема всичките джаджи и с ваша помощ и съвети да се монтира, но съм наясно че хамалогията ще си е доста голяма
                        То, друг вариант е безсмислен.
                        Последно редактирано от fanatic; 29-05-11, 18:31.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Прочетох цялата тема с голям интерес, мерси за директния линк, това което прочетох ти направо си се измъчил, добре че е бил и Лозан да ти удари едно рамо, май засега ще съм си на прозоречно охлаждане

                          Коментар


                          • #14
                            От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kakvo_e_strannoto___mai_e_klimatika.jpg
Прегледи:1
Размер:23.5 КБ
ID:5281859

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:klimatik_za_kolata_2.jpg
Прегледи:1
Размер:48.0 КБ
ID:5281860

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:klimatik_za_kolata_1.jpg
Прегледи:1
Размер:40.9 КБ
ID:5281861

                            Коментар


                            • #15
                              От: Преносим климатик за кола... Има ли такова чудо?

                              Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
                              Прочетох цялата тема с голям интерес, мерси за директния линк, това което прочетох ти направо си се измъчил, добре че е бил и Лозан да ти удари едно рамо, май засега ще съм си на прозоречно охлаждане
                              В чест на истината ако сега го правя ще стане за 3 дни. Лошото е че откривах топлата вода. Ако копираш всичко което аз съм направил и ти разкажа за тънкостите ще се справиш за нула време. А пък Лозан вече експериментира с моята фронтера, при теб ще е рутинно.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X