Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кавала - Тасос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кавала - Тасос

    Страхотна история. Благодаря, че споделяш.
    Всъщност Тасос е толкова близо, че си струва човек да тръгне натам винаги, когато открадне два-три дни. За съжаление аз не правя така въпреки, че си обещах
    Светльо ги е катерил тези, черните пътчета нагоре и мисля, че няма ядове и с неендуро мотори, но не знам.
    А в Кавала никога не съм имал време да поостана. Вие намерихте ли ?
    ______2
    Е = MZ

    Коментар


    • #17
      От: Кавала - Тасос

      Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
      Още преди да прочета какво си написал под снимката се зачудих на тия младежи за какво са им тия бързи мотоциклети на тоя остров... всъщност отговора май сам си идва - за cafe-racing, за какво друго. То затова и каски не им трябват Пояснявам:

      Проблема не е в тях, а в нас. Хората всъщност са си много напреднали мото-пътешественици. Ще се съгласиш, че о. Тасос и два пъти да го обиколиш днес, пак си в рамките на cafe-racing-a по стандартите от които ти съдиш за нещата. Тяхната оценка очевидно напълно съвпада с нашата. Затова и не си дават зор за глупости, като каски и протектори, рейсват си ей така, на воля , с пълна газ и гъзария

      (Горното е шега. Карайте екипирани!)
      Те не стоят само на Тасос Карат доста. Невинаги са по джапанки и тениски. Би било глупаво Онзи ден около Серес един стършел се разби в шлема ми, като ударът беше доста разтърсващ Не ми се мисли какво щеше да е без каска.
      Запознах се с един византиец от Атина с F650 GS. Той на остrова караше по ризка, но на ферито се беше екипирал добре
      Скромното ми мнение, базирано на две обиколки с Африка и две с джип на същия този остров е, че много по-адекватен за там е малък и лек мотоциклет.
      Като видях, че наемът на скутер за един ден е 8 евро, ми дотъпя че се завирах с Африката из тесните улички
      До всички села там има прекрасен за българските разбирания път, достъпен и с пистов мотор.
      Ама за 100тина километра се преживява. Ако всеки ден трябва да карам там, бих си взел нещо малко.
      Последно редактирано от Scrapheap; 01-06-11, 11:30.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #18
        От: Кавала - Тасос

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Те не стоят само на Тасос Карат доста...
        Да бе карат, дръжки. Нали ако излязат от Тасос с тия мотори без номера и местният полицай вече не им е чичо или вуйчо ще им пръснат гъ..овете с глоба дето ще я плащат докато децата им навършат пълнолетие.
        Съвсем прав си е damon в заключенията.

        Не че няма отговорни и пътуващи много гърци, но тия просто не са от тях.
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • #19
          От: Кавала - Тасос

          Абе да си карат както си искат... Илко, дай да не ползваме cafe racers като определение за позьори. Ще объркаме много нещата, а cafe racers според мен са си за уважение (то това си е европейската алтернатива на choppers)

          Аз повече се чудя на Бг туристите, за които е разказъл. Ако очакваш нещо значително, би трябвало да си чул/прочел за него преди това. Ако тръгваш без да знаеш какво ще има там - трябва да очакваш всичко...
          You'll never find out - I got no key hole....

          Коментар


          • #20
            От: Кавала - Тасос

            Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
            Качени са тук https://picasaweb.google.com/nkitano...laThasosAthos# Причината със сигурност не е от сървъра, може би при вас не се отваря този адрес, което не би трябвало да е така. Ако не отваряте този линк проверете дали изобщо отваряте други https линкове. Ако ползвате proxy сървър, трябва да настроите браузъра да го използва за всички протоколи "Use the same proxy for all protocols" или нещо такова...
            Това е извън моята компетенция за съжаление! За първи път не виждам снимки във форума!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #21
              От: Кавала - Тасос

              На Тасос видях най-страшната катастрофа в живота си. На свечеряване, около 200 моториста от двете страни на пътя, със страшни лица. Пистовия мотор се бе превърнал в метален куб 80 на 80, със пепеляво-сребърен цвят. Нито кръвта, огъня, линейките пълни с парчета месо, а този станиолен цвят на прегорял метал ме държа няколко дни - а тогава дори не карах. Права отсечка в западната част на острова, допускам 250 + и джапанки и очила(това е моята версия) просто за няколкото дни тогава не помня някой да бе екипиран.
              Много благодаря за хубавите снимки и разказ. Това е прекрасна дестинация, която на мен не ми омръзва и се радвам, че на толкова много скучаещи сънародници не им харесва. За тях си има 7-ми ред хотели по милото ни и вече не чак толкова хубаво Черноморие. Така всички сме щастливи.

              Коментар


              • #22
                От: Кавала - Тасос

                Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                Светльо ги е катерил тези, черните пътчета нагоре и мисля, че няма ядове и с неендуро мотори, но не знам.
                А в Кавала никога не съм имал време да поостана. Вие намерихте ли ?
                Не. Всъщност не можахме да останем, дори да се разходим добре из Кавала. Мисля си, че за да разбереш едно място трябва да останеш по-дълго там, да се слееш с хората, но ние все бързаме, все не стига времето. Не знам дали някога ще успея да живея бавно, както ми се иска.
                Колкото до моторите - нашите са много "неендуро". По-късно в разказа обаче ги покарахме по черно.


                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Те не стоят само на Тасос Карат доста. Невинаги са по джапанки и тениски. Би било глупаво Онзи ден около Серес един стършел се разби в шлема ми, като ударът беше доста разтърсващ Не ми се мисли какво щеше да е без каска.
                Забелязах, че карат много наистина, но в градовете. Някак си много туристи не видях. И наистина екипиран беше само един - всички други карат както им дойде. Отвреме-навреме се забелязваше някой с каска - това е.

                Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                Абе да си карат както си искат... Илко, дай да не ползваме cafe racers като определение за позьори. Ще объркаме много нещата, а cafe racers според мен са си за уважение (то това си е европейската алтернатива на choppers)
                Аз повече се чудя на Бг туристите, за които е разказъл. Ако очакваш нещо значително, би трябвало да си чул/прочел за него преди това. Ако тръгваш без да знаеш какво ще има там - трябва да очакваш всичко...
                Така е, не ги съдя, ако е прозвучало така - не е нарочно. Любопитно ми е, неразбираемо някак си, но определено не бих им се месил - тяхна си работа. Въпроса е, че подобно отношение към нещата показва мисленето, характера на човека.

                Колкото до туристите. Какво да кажа. Хората са различни, решили са да поразходят новата си кола нанякъде, пък стигнали до Тасос. Ако не са запалени вътрешно по самото пътуване просто това не е за тях. Сигурно има други неща, които ги вълнуват. И дано. Че от прекалено много неща покрай нас, вече спряхме да се вълнуваме от всичко... На мен ми трябва малко, но много хора явно не могат да се развълнуват от някакъв остров.
                LZ2NKM

                Коментар


                • #23
                  От: Кавала - Тасос

                  И така… разбрахме се аз да довърша пътеписа за последния ден от разходката ни до Гърция.

                  Неусетно бе станало понеделник - денят за прибиране… Не ни се тръгваше особено много, а и релаксираната атмосфера в Гърция с нищо не напомняше за ширещата се криза на международните финансови пазари

                  На връщане минахме през ГКПП Златоград – Ксанти като основната идея бе не повтаряме част от маршрута. Набелязаните обекти по пътя на обратно бяха основно Дяволския мост край Ардино и стената на язовир Кърджали.

                  Стартирахме необичайно рано за нашите навици (към 9:00/9:30) от Палио в посока Кавала - Ксанти - Златоград. Пътят стана особено живописен и завоест през последните 25-ина километра преди ГКПП-то.





                  Тук да вметна, че това беше първото дълго пътуване с тази стойка и с този куфар на фейзъра. Не ме напускаше подозрението, че нещо от всичката пластмаса дето беше накачулена по опашката на мотора ще се счупи…



                  ...но стойката издържа дори и по пътя до Дяволския мост и обратно, което горе долу разсея моите притеснения

                  Някъде около Неделино:





                  А сега и за моста: Николай беше особено ентусиазиран за разходката до Дяволския мост и чак след Ардино каза по разговорното – „ми тука има малко макадам”… казах „хубаво де, колко толкова да е, да караме” след около километър-два още не бяхме стигнали обекта, а указателната табела сочеше 5 километра до моста



                  В действителност теренът не беше особено труден: като основните неудобства бяха теглото на XJR-a и нервността на FZ6-цата. Даже спряхме за „позьорски” снимки, като например тази:



                  Стигнахме в Кърджали към 16:00 ч., качихме се на стената на язовира и се поразходихме. Умората явно не беше налегнала само мен и тук някъде в края на отсечката Кърджали – Асеновград участниците в мероприятието полегнаха на ливадата за кратка почивка



                  Тракът на GPS-a от пътуването:
                  Последно редактирано от harley; 15-06-11, 00:20.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кавала - Тасос

                    Всички снимки са тук: https://picasaweb.google.com/nkitano...laThasosAthos#
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кавала - Тасос

                      Да добавя още малко. Ксанти - Златоград е много интересен път - само завои 70-80 км. Проблема е единствено, че е много натоварен, но винаги си струва да се минава оттам, особено с мотоциклет. С кола ще е доста тегаво, защото стават колони и движението е много бавно. Последните 10 км до КПП-то са на практика еднолентов път и едвам се разминават два автомобила.

                      Друго интересно по маршрута от последния ден е пътят Кърджали - Асеновград, не бях минавал досега оттам. Всъщност не знам дали така му е официалното име, но определено е един от най-добрите пътища у нас за каране на шосеен мотор. Пробем е неравния и сменящ се асфалт (има поне 3 вида асфалт). След месец пак минавахме оттам в обратна посока и отново ми се затвърдиха впечатленията.
                      LZ2NKM

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кавала - Тасос

                        Чудесен пътепис и прекрасни снимки!Благодаря!
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кавала - Тасос

                          Благодарности за споделянето. Страхотен пътепис.
                          0885602543- Стефан

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кавала - Тасос

                            Страхотен маршрут. И на мен не ми омръзва. Минавал съм го и с мотора и с колата. Тасос много ми харесва. Този август съм решил да се разходя още един път до там, но да включа в маршрута и малкия остров Ammouliani.
                            BMW F700GS
                            BMW R1150RT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кавала - Тасос

                              Браво за пътеписа, за следващата година се запалих и аз да имана от там с мотоциклет!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кавала - Тасос

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3698.jpg
Прегледи:1
Размер:155.4 КБ
ID:5383097Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tasos.jpg
Прегледи:1
Размер:342.8 КБ
ID:5383098Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3512.jpg
Прегледи:1
Размер:183.2 КБ
ID:5383099Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3643.jpg
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5383100Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3670.jpg
Прегледи:1
Размер:280.8 КБ
ID:5383102Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3672.jpg
Прегледи:2
Размер:107.3 КБ
ID:5383103
                                Речено - сторено....!Запалих се от пътеписа и вече го посетих тоя Тасос и Кавала....
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X