Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

    Пускам им това видео:

  • #2
    От: Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

    Уха... Голям майтап... Как само се оглежда пича все едно не е изпаднал току-що от търкалящ се джип...
    Но това си е изключение, коланите не са лошо.

    Благодаря колега, още се хиля, кефи ме...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

      Съгласен съм по принцип. Колана колкото помага толкова може и да пречи но такъв е закона!Защо не пробваш тази дискусия примерно в Германия!А по повод колана Не си спомням кой от собствениците на отбор във Формула 1 е на инвалидна количка и това е от ПТП в което е бил с колан. Другият пътник който е бил без колан е имал само леки травми!

      Коментар


      • #4
        От: Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

        Нямам нищо против коланите но, да ги слагам когато аз си преценя! Щом толкова много мислят за моята безопасност да не се крият по драките и кишетата а да излязат и наистина контролират движението.М-у другото винаги карам с колан
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #5
          От: Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

          Не сте прави. И на мен не ми се иска да ме "контролират" и глобяват, но доказано е, че колана носи много повече полза отколкото вреда.
          Има няколко теми тук по отношение на коланите, и се изказаха доста мнения против ползването им, дадоха се и примери. Не отричам, че в някои случаи колана може да навреди, но в мнооого-по-големия процент случаи помага. Прост пример-защо във всички автомобилни спортове коланите не само са задължителни, а са незнам си колко точкови. И те държат в седалката така, че не можеш да мърдаш друго освен ръцете и краката...
          Не може защото просто не искаме да ни командват и контролират да зачеркваме с лека ръка много години опит в автомобилостроенето, и черна статистика по пътищата.
          Замислете се!

          А в дадения клип-ако шофьорът беше с колан пак щеше да си е жив и здрав, само че вътре в джипа...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Не сте прави. И на мен не ми се иска да ме "контролират" и глобяват, но доказано е, че колана носи много повече полза отколкото вреда.
            Има няколко теми тук по отношение на коланите, и се изказаха доста мнения против ползването им, дадоха се и примери. Не отричам, че в някои случаи колана може да навреди, но в мнооого-по-големия процент случаи помага. Прост пример-защо във всички автомобилни спортове коланите не само са задължителни, а са незнам си колко точкови. И те държат в седалката така, че не можеш да мърдаш друго освен ръцете и краката...
            Не може защото просто не искаме да ни командват и контролират да зачеркваме с лека ръка много години опит в автомобилостроенето, и черна статистика по пътищата.
            Замислете се!

            А в дадения клип-ако шофьорът беше с колан пак щеше да си е жив и здрав, само че вътре в джипа...
            Не коментирам повече ПРАВ си !!!!!

            Коментар


            • #7
              От: Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

              Е не се цупи де, дай обратно мнение, да стане хубава караница

              Това, че съм казал, че не сте прави не означава директно, че аз съм ПРАВ. Опитах се да се изкажа ясно и аргументирано, давай сега ти.

              Човекът от Ф1 е Франк Уилямс. И доколкото съм чувал е увреден именно защото не е бил с колан. За последното не съм сигурен де, не мога да споря.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

                Без колан ли?

                Само който не е висял на коланите с главата надолу, само той може да си помисли да не се връзва - и то както трябва.

                И понеже ми се е случвало да съм в такава ситуация, за да мога да пиша сега тук, си слагам колана, преди да съм запалил колата. Аз, жена ми, и децата отзад - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!!

                Ако някой го тълкува пожелателно - избора е негов. В колата ми е задължително!

                Коментар


                • #9
                  От: Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

                  Абе да ми падне тоя дето ги е измислил...
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Е не се цупи де, дай обратно мнение, да стане хубава караница....
                    Aз ще дам, 93" година имах Лада1500S с която направих много тежка катастрофа, двигателя беше влезнал вътре в купето а двете предни седалки се бяха обърнали и залепнали за него, от самия удар шофьорската врата се отваря и изпадам от колата, минах само с няколко шева и безброй синки, ако бях с колан тогава сега сигурно нямаше да пиша тоя пост. Иначе от 10-тина години карам винаги с колан, рядко ми се случва да се возя но и тогава слагам. Винаги има изключения, така че давай го от опит, статистиките ги знаем всички.
                    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Без колан ли?

                      Само който не е висял на коланите с главата надолу, само той може да си помисли да не се връзва - и то както трябва.

                      И понеже ми се е случвало да съм в такава ситуация, за да мога да пиша сега тук, си слагам колана, преди да съм запалил колата. Аз, жена ми, и децата отзад - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!!

                      Ако някой го тълкува пожелателно - избора е негов. В колата ми е задължително!
                      Най-готиното беше, че ми течеше поточето "над" главата....
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

                        Всичкото зависи от ситуацията при удара!
                        Един мой приятел, се одари с 160 челно в дърво и ако искате ми вярвайте, размина се само със стрес, а да не ви казвам колата на кво преличаше. Така че с колан или без колан, квото ти е писано, ако ти е писано да се обесиш няма да се одавиш!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

                          Ако искаш да убиеш и жената, и децата, и кого да е, именно така - бутай удивителни на коланите.
                          За да не бутам в касичката на шарените на шосето, аз държа кламери на ключалките. Коланите стоят, но не са заключени. А то ако нещо с мене в града - няма кой да купи лекарства на майка ми. Грубо казано - понеже ми се живее, аз НЕ заключвам коланите къде да е. Ако някой има доводи против тази теза - да опита да се мотивира в рамките на физиката за поне седми клас. Където ще ме спасят - там и ги заключвам. И не ме вълнува, че там няма кат.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

                            Сумарно погледнато в много повече от случаите, поставените колани(изправни) са от полза, от колкото във вреда.
                            Разбира се винаги се намира някоя "учена" глава, която си мисли, че знае най-добре всичко...
                            Ваша си работа, но Ви моля, тъй като не е отменен принципа на естественият подбор, използвайте "знанията" си, само за себе си.
                            Ако имате семейства и най-вече деца, поне тях ги пожалете и им поставете колани...
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво правя когато катаджии ме спрат без колан

                              Аз съм за коланите.Разбира се не бива да се надценяват.Не могат да работят от полза за крехкото човешко тяло при отрицателни ускорения породени от 160 км/ч.Те са докъм 60-70 км.От там нататък на ход е д-р Франкенщайн да ни събира по чертеж.От моя опит като травматолог/7 год./,Ви казвам че коланите помагат и то доста.Помагат и облегалките за обратен удар/проверено/.Иначе да се причислява Лада 1500 към семейството на нормалните автомобили-активно и пасивно обезопасени е меко казано смешно.Имаше дори статистика кое копче в коя капачка се забива при лада,заз и др.подобни измишльотини.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X