Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Trooper 3.0 трудно пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Trooper 3.0 трудно пали

    Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
    и...никаква нафта нямам в маслото, нито се увеличава, а напротив
    Нищо не каза за стартера. А за маслото - как намалява? И какво става с датчика, та търсиш нов?
    Аз бих проверил и всички маси - към купе и двигател.
    Последно редактирано от Пенчо; 09-07-11, 07:20. Причина: доп

    Коментар


    • #17
      От: Trooper 3.0 трудно пали

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Нищо не каза за стартера. А за маслото - как намалява? И какво става с датчика, та търсиш нов?
      Аз бих проверил и всички маси - към купе и двигател.
      Ако успея да ги открия всичките, ОК. Само че в ръководството, което имам на ПДФ, не мога да открия схема, а така на сляпо и на око не ми се гледа - жега е


      Мисля че вече взе да става ясно какво му е - при палене взе да стърже на умряло, бендиксът се обажда. Явно колелцето прескача, поне на такъв звук ми прилича. Не разбирам от стартери, майсторите ще кажат.

      Маслото си намалява като при всяка турбина, това имах предвид.
      +359 899985804

      Коментар


      • #18
        От: Trooper 3.0 трудно пали

        Колеги ще се опитам да обясня как пали този двигател Трябва да бъдат изпълнени няколко условия за да подаде компютъра ток на дюзите:
        1 Да познае ключ имобилайзер
        2 Да установи сходимост между колянов и разпределителни валове
        3 Да отчете необходимото налягане в хидравличната система за управление на дюзите
        И тук започват проблемите В системата влизат няколко възела
        1 Помпа за ниско налягане,клапани и филтри
        2 Помпа за високо налягане,електромагнитен клапан, датчик, система за поддържане налягане при угасен двигател и компютър
        От състоянието на тази втората с-ма зависи колко трябва да върти двигателя за да запали
        Дюзите се управляват с плюс на импулси постоянен за всички дюзи и маса която управлява всяка дюза За повече информация тел 0884679260

        Коментар


        • #19
          От: Trooper 3.0 трудно пали

          Та, сменихме бендикса и всичко заспа за сега Дано е било само това!
          +359 899985804

          Коментар


          • #20
            От: Trooper 3.0 трудно пали

            При мен идва едно момче което успява да им прави диагностика.Обадете ми се.Цената е символична.
            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
            Grand 3.1TD
            0898 620 306 Стоян

            Коментар


            • #21
              От: Trooper 3.0 трудно пали

              Със смяната на горивния филтър, разко се подобри бързината на палене на джипа.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #22
                От: Trooper 3.0 трудно пали

                След рязкото подобряване бързината на палене последва плавно намаляване на същата В момента, сигурно заради застудяването на времето сутрин, пали трудно и първата 1-2 секунди работи на 2 или 3 цилиндъра. На обяд в големите жеги също пали трудно, но пали със всичките 4 цилиндъра. Пали от раз само работил, т.е. когато е заграял и маслото в дюзите е с нужното налягане. Досега си мислех, че може да е от спомената система за поддържане налягането на маслото в дюзите, но това палене на по-малко цилиндри ме навежда на мисълта, че може да е от подгряващите свещи. Някакви мения по въпроса?
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #23
                  От: Trooper 3.0 трудно пали

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  навежда на мисълта, че може да е от подгряващите свещи. Някакви мения по въпроса?
                  Това е на 99%.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Trooper 3.0 трудно пали

                    Аз си знаех, че със застудяване на времето сам ще си каже какво го боли
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Trooper 3.0 трудно пали

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Аз си знаех, че със застудяване на времето сам ще си каже какво го боли
                      Малко ми е странно ама дали покрай Дунава не са почнали да падат слани вече ?!

                      Колега , ти плюс 15 градуса за студ ли го имаш ? Ако е така , представи си какво ше става при -5 градуса ! Ще трябва факли да палиш под картера .

                      Това дето плавно намалява възможността да пали след смяна на горивен филтър ми прилича на .... нова смяна на филтъра . В смисъл : не е изключено преди време да си сипал в резервоара нафта "второ направление" . Патил съм на камион ( дето филтрите събират по 1 литър гориво) с боклук нафта и смяна на филтри през 100 км. Това се оправя само с промивка на резервоара , нищо друго .
                      Ако не е горния случай , тогава имаш един вариант : задължителна диагностика . Преди това обаче - мерене на компресията в цилиндрите . Ако и автоджамбазите да са те уверявали , че това е двигател на реални 135 хиляди км.
                      Всъщност, не е изключен и варианта с ленив стартер .

                      ПС. На исузувия мотор при фронтерата свещите за подгряване се включват при доста по-ниска температура от въпросните 15 градуса , не вярвам при теб да е по-различно . ...та едва ли е до свещи . Все пак Лозан най-добре знае .... макар че той метода за мерене на компресия го отрича по обясними причини
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Trooper 3.0 трудно пали

                        Ако е от филтъра си мисля, че ще пали трудно всеки път. Същото важи и за компресията.

                        На исузувия мотор при фронтерата свещите за подгряване се включват при доста по-ниска температура от въпросните 15 градуса
                        Това няма как да е вярно.

                        ПС: попрочетох за температурата на включване на подгряващите свещи и наистина има такива с датчик, който ги включва при температура на охлаждащата течност под 5-6 градуса, но също така форумите са пълни с въпроси как да си повишат тази граница, защото автомобилите им палят трудно. При мен в зависимост от това дали е топъл или студен двигателя е различно времето за светене на лампата за подгрева, като сутрин е около 3-4 секунди, а при топъл двигател 1-2.
                        Последно редактирано от silverfox; 14-09-11, 09:12.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Trooper 3.0 трудно пали

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Ако е от филтъра си мисля, че ще пали трудно всеки път. Същото важи и за компресията.....

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          .... В момента, сигурно заради застудяването на времето сутрин, пали трудно и първата 1-2 секунди работи на 2 или 3 цилиндъра. На обяд в големите жеги също пали трудно..... Пали от раз само работил.....
                          Не си писал само вечер как пали . Иначе от това , което си описал би трябвало да се разбира , че на практика пали трудно всеки път .
                          Иначе с позапушен филтър , както и при издухал двигател , като го угасиш и скоро след това го запалиш пак , обикновено няма проблем .

                          Така че не мисли много , ами премери компресията и иди на диагностика , за да имаш отправна точка . И то тия неща още преди да са паднали сланите , за да си спестиш куп нерви .
                          За свещите , смятам че ти се изясни . Но дори да ги накараш да подгряват при по-висока околна температура , те няма да ти решат генералния проблем .

                          ПС. Провери и за всеки случай дали не смуче от някъде въздух по горивонагнетателната система , макар че ако е от това , би трябвало да имаш неравномерна работа при всички температурни режими на мотора . .... освен ако не смуче мнооого слабо , та да прави магарии единствено на старта .
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 14-09-11, 11:53.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Trooper 3.0 трудно пали

                            Трудно палене на топъл мотор след престой ме навежда на мисълта за въздух в горивната система. Ако можеш да подадеш чиста нафта директно към ГНП или подкачващата помпа ще изясниш донякъде ситуацията.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #29
                              От: Trooper 3.0 трудно пали

                              То идеята за въздуха беше спомената вече. Днес пристигнаха подгряващите свещи, в събота ще ги сменя и ако не е от тях ще пробвам и това.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Trooper 3.0 трудно пали

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                То идеята за въздуха беше спомената вече. Днес пристигнаха подгряващите свещи, в събота ще ги сменя и ако не е от тях ще пробвам и това.
                                Ти старите, не ги ли провери, преди да поръчваш?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X