Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
    Колега, това за неправилното ползване е ясно на всеки. Тук става въпрос за въжето от женския пазар и за това, че качеството не е като на заводско такова, предназначено за тези цели, и е много по-голяма вероятността да се скъса.
    А дано, ама надали ))
    Пък понеже изгледах куипчето - мии ако не беше въжето щеше да излезе жипа ама без мостовете ))
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Правилното въже.

      Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
      Ивич, пусни и линк откъде може да се вземе такова въже, щото наистина гумата ще го пази от това което му правим ние.
      При Ицо го има.
      http://www.off-road.bg/
      ... to be continued

      Коментар


      • От: Правилното въже.

        Колега, благодаря за линка. Много се радвам, че изгледах цялата случка.
        Ванко затъна много яко. Проблемът беше, че тази ситуация се подцени. Прав е Търтьо, че ако не се беше скъсало въжето, джипът на Ванко сигурно щеше да излезне без мостовете.
        Правилно за тази ситуация беше да го теглят с лебедка: назад, бавно и постепенно - това е моят извод от този клип. Въжето може да бъде полезно, но в други ситуации.
        П.П. При нашето скъпо хоби е хубаво да можем да правим извод от чужди грешки. Още по-хубаво е, че Ванко е жив и здрав. Защото ламарини и въжета се купуват, но живот - не.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Правилното въже.

          Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
          откъде може да се вземе такова въже.
          Напишете в чичко Гугъл-рея мп.

          Коментар


          • От: Правилното въже.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            А дано, ама надали ))
            Пък понеже изгледах куипчето - мии ако не беше въжето щеше да излезе жипа ама без мостовете ))
            Да не говорим че минути след като се отърва младежа на косъм, при ваденето с лебедка, пак не видях никакво обезопасяване. Още повече някой си се мотаеше спокойно около въжето на лебедката.

            Ама това вече не е за тая тема май... Въжето си е мноого добро. Просто с всяко такова нещо трябва да се внимава. Щом и въжета на лебедки се късат...
            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар


            • От: Правилното въже.

              Кокич - само въже не стигааааа....
              Направиха Елешница магистрала, сега пък проблем с тва кой стига дотам...
              И с газззз само не става, не 5,9 - 59,9 не стига!
              Освен пък да се обадим да ви трасират и блатото, че да не се осакатите
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • От: Правилното въже.

                В ситуацията, която видях от видеото, честно казано и не очаквах да се случи нещо различно от скъсване.
                За мен тревожното е скупчването на добре подготвена техника и неподготвени хора в нея.
                Георги Тонев

                Коментар


                • От: Правилното въже.

                  Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]655042[/ATTACH]

                  4.5 метра. Води се 5 тона. Някой с наблюдения? Ще свърши ли работа да (ме) извадя(т) от някоя пряспя или коловоз?
                  Да докладвам за въпросният колан.
                  Онзи ден пасат комби (Б5.5) на тъстът от едни кални коловзчета на една поляна натоварен с кошери/магазини. Куката беше на халката отпред под бронята.

                  Днес като се прибирахме се наложи да извадя едно завъртяло се комби и отишло в склонът при храстите/дърветата на пътя преди Бучин проход. Беше влязъл със задницита и с вирнати предни гуми на банкета. Куката отзад на конзолата под бронята. Първо скъсахме неговото въже, но беше старо, памучно, и влажно.

                  И в двата случая никакви грижи. Даже и неразбрах, че тегля някой. За бавните не се и сетих. По коланът няма и след от експлоатация.
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • От: Правилното въже.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр004 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:66.6 КБ
ID:5592064

                    Здравейте, наскоро си купих от магазина на Бай Станьо ето това въже. Продавачката ми каза че е капроново, 16 мм и дълго 5,5 м. На мен ми трябва само за теглене на къси разстояния в града когато се наложи. Колата ми е около 1 тон и въпроса ми е дали това въже ще е достатъчно яко и доколко ще е разтегливо, ще се усещат ли ударите силно или поне малко ще ги обира след като знам че капроновото въже е еластично. Вижда се че ушите са оплетени но без тези металните халки, които вие ползвате за по-дебели въжета за вадене. Остава само да се снабдя с два шегела.

                    Коментар


                    • От: Правилното въже.

                      Здравейте, имам едно капроново въже дълго 5,5 м и дебело 16мм. Въпроса ми е дали е достатъчно издръжливо за кола около 1 тон и има ли някаква разтегливост. Целат ми е да го ползвам само в градски условия когато се наложи. Какаъв тип шегели трбва да си взема - от т.нар. лири или Д-шегели с каква големина. По принцип въжето къде трябва да опъва - в заоблената част на шегела или обратно - откъм завиващия се болт?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр004 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:368.8 КБ
ID:5592162

                      Коментар


                      • От: Правилното въже.

                        Въжето трябва да е към болта. За в града става, за затънал джип е тънко.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Правилното въже.

                          Първоначално публикуван от svetlik Преглед на мнение
                          Здравейте, имам едно капроново въже дълго 5,5 м и дебело 16мм. Въпроса ми е дали е достатъчно издръжливо за кола около 1 тон и има ли някаква разтегливост. Целат ми е да го ползвам само в градски условия когато се наложи. Какаъв тип шегели трбва да си взема - от т.нар. лири или Д-шегели с каква големина. По принцип въжето къде трябва да опъва - в заоблената част на шегела или обратно - откъм завиващия се болт
                          Много трудно някой ще прецени колко издържливо е едно въже и дали има разтегливост само по една снимка. По принцип, за теглене на кола по твърда настилка може и да става. Въпросът е колко време ще изтрае. При всяко охлабване на въжето при теглене, то ще се провлачва по асфалта, което не се отразява добре на синтетика. Поради тази причина за едни 40-км съм съсипвал добър колан.

                          Що се отнася до избора на шекели ... Пак няма кой да Ви даде смислен отговор при така зададен въпрос по простата причина, че никой не знае как изглеждат и с какъв размер са ушите за теглене на Вашия автомобил. На повечето съвременни леки коли те са доста малки, което предполага използване на по-малки по размер шекели. Дори и ушите на Вашия автомобил да са по-големи, ще е добре да предвидите и поне един по-малък шекел, който да е подходящ и за коли с по-малки уши, защото не се знае кой кого ще трябва да тегли в даден момент. Брал съм ядове при теглене на лека кола с джип, защото шекелите ми, предназначени за закачване по големи уши и куки на джипове, по никакъв начин не можеха да се закачат за ушенцето на колата.

                          Размерът на ушите за теглене ще обуслови и това, къде ще е въжето. При по-малко ухо няма да можете да вденете шекела през него, така че, искате - не искате, болтът ще остане откъм ухото на колата, а въжето - откъм заоблената част на шекела.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Правилното въже.

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            .....
                            Що се отнася до избора на шекели ... Пак няма кой да Ви даде смислен отговор при така зададен въпрос по простата причина, че никой не знае как изглеждат и с какъв размер са ушите за теглене на Вашия автомобил. ...
                            Напълно съм съгласен с Чавдар... Универсално решение няма...
                            Зимата се опитах да дръпна един закъсал юнак с джипа - отзад имам кука, на която не можах да закача куката на наличното въже (пък и не виждам как ще сложа там шегел), та се наложи да подходя малко левашки - направих ухо, като куката на въжето се закача на самото въже, и така направеното ухо закачих на куката на джипа...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Правилното въже.

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Въжето трябва да е към болта.
                              Може ли да обясниш по-подробно?

                              Всички шекели, дето висят от броните на разни жипки, са с болт към бронята, и място за въжето - от към скобата на шекела.

                              Коментар


                              • От: Правилното въже.

                                Застопоряваш болта,въжето стои на плоскост като болт и натоварването е еднакво разпределено,а скобата върти около друга окръжност.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X