Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Бе и те са всякакви. Ей го че една много шукар изпусна геленда в Стара Загора. Пък други държат на трактори.
    От железарията купувам за връзване на разни неща по багажника. За дърпане не смея. Толкова повече че на тях си пише всякъв Ахтунг! и че не е за алпинизми и други екстремни спортове.
    Значи да не вярвам на тонажите които ги дават а да си поръчваме от някой магазин оригинални?

    Коментар


    • #32
      До: Правилното въже.

      Момчета, да се похваля с новото си въже от спирачен парашут, направо е уникално. Утре (днес) ще кача снимки да го видите.
      Много му се кефя.
      Барабар Петко с мъжете...

      Коментар


      • #33
        До: Правилното въже.

        Сигурно имаш в предвид Универсално въже или "Правилното въже" като му казваш трябва да е супер здраво, еластично, леко и достатъчно дълго.Те такова въже има ама се намира трудно и е доста скъпо.
        Затова защо не използваш мойта формула или нещо подобно- Нося си две 10-15 метрови стоманени въжета(на тях разчитам), едно динамично 30 метрово, три-четри ремъка от по 5 до 10 метра и един куп от всякакви скъсани въжета 2-3 -5 метра парчетии.Кеф ти това, кеф ти онова -връзваш и дърпаш в по-лошия вариянт връзваш и те дърпат.-))
        LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

        Коментар


        • #34
          До: Правилното въже.

          Първоначално публикуван от petar ivanov Преглед на мнение
          В момента на много места съм забелязвал магазини за крепежни елементи където продават най-разлини по широчина и здравина колани, както и шенкели и други полезни железарийки. Въпроса ми е дали ако се ушият от тези колани ще са по-лоши от купени такива на някаква офроуд марка, било то американска или китайска?!
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=28022

          Коментар


          • #35
            До: Правилното въже.

            Някой знае ли нещо за така наречените яхтени въжета. Продават се в една железария на Сливница, примерно с диаметър около 20мм може ли за се направи клуп евентуално за кука или шекел.

            Коментар


            • #36
              До: Правилното въже.

              Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
              Някой знае ли нещо за така наречените яхтени въжета. Продават се в една железария на Сливница, примерно с диаметър около 20мм може ли за се направи клуп евентуално за кука или шекел.
              Ако е усукано се плете, ако е плетено - не.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #37
                До: Правилното въже.

                По принцип тези въжета могат да се вържат с възел. Възела се казва осмица и се ползва за обвързване в алпинизма. По този начин се връзват алпинистите, въжето към седалката.
                Това е възелът, който най-малко амортизира въжето, но като всеки възел и той амортизира. Въже вързано с този възел му се намалява здравината с 20% и обикновенно се къса преди възела.
                Михаил Филипов 0887895169
                As long as she still goes and runs well who cares about the Horse Power
                Lockem in low and over the hills we go!!!

                Коментар


                • #38
                  До: Правилното въже.

                  Първоначално публикуван от silentrat Преглед на мнение
                  По принцип тези въжета могат да се вържат с възел. Възела се казва осмица и се ползва за обвързване в алпинизма. По този начин се връзват алпинистите, въжето към седалката.
                  Това е възелът, който най-малко амортизира въжето, но като всеки възел и той амортизира. Въже вързано с този възел му се намалява здравината с 20% и обикновенно се къса преди възела.
                  Теоретично намалява с 20% само, ако е перфектно подреден и натоварен в правилната посока(трудно постижимо при теглене). Реално може да го пишем към 50%. Пък въжето и без това не е в стандартите за такава тежка техника. Ако случайно въжето не се скъса, след такова натоварване го пиши и тип Дамоклиев, развързване, само чрез разсичане. Абе, въобще по-добре да не се вкарват методи, предвидени за човек 80 кила, при машини с тегло над 2 тона. Ако все пак се налага, то по-добре въжето да се направи на ринг и да се ползва двойно, вместо с възли по края.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Правилното въже.

                    Дори и при такова теглене възела може да се подреди и пак ще бъде 20%
                    Тествано е!
                    Но както викаш, тези въжета не са пригодени за такива натоварвания от 2 тона... По принцип става, но за нещо в извънреден случай, не можеш да разчиташ на това въже за постоянно...
                    Михаил Филипов 0887895169
                    As long as she still goes and runs well who cares about the Horse Power
                    Lockem in low and over the hills we go!!!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Правилното въже.

                      Първоначално публикуван от silentrat Преглед на мнение
                      ...тези въжета не са пригодени за такива натоварвания от 2 тона...
                      Кои точно Има яхтени въжета издържащи по 10,20 и колкото си искаш тона
                      Това издържа 6 тона .
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Правилното въже.

                        По-точно говоря за алпийските
                        Михаил Филипов 0887895169
                        As long as she still goes and runs well who cares about the Horse Power
                        Lockem in low and over the hills we go!!!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Правилното въже.

                          http://www.maximumcenter.com/
                          Прикачени файлове
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Re: Правилното въже.

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Значи преди време като бях новобранец в офроуда, се връщам от Шабла в едно кучешко време. Сняг по много, вятър, лед -кефа на идиота. Аз съм с дългия ровър с гуми за мъгла. Гледам по едно време някаква бъркотия на пътя. 3-4 коли на асвалта на кръст и една TLK май беше 80, на 20 м. в нивата. Явно са идвали на скорост и не са могли да спрат и айде в нивата. На всичкото отгоре нивата е в ниското. Около Тойотата се въртят едни яки момченца с бели гащеризони (да не ги скиват патките) и се чудят от каде да я подхващат. Спирам аз като царя на пътното и най-самонадеяно го питам единия- Да ви вадя ли .Реакцията беше. Той наистина Ровъра тогава на нищо не приличаше( не че сега прилича), ама малко остана да ги зарежа. Както и да е. Вадя аз от багажника края на въжето и му го връчвам да ходи да го закача . Тръгна той и през 5 крачки се спира да гледа дали е излязъл другия край. Ще излезе грънци, то е 40 метра.Закачат се наште, закачам и аз и както си стоя на асвалта давам газ. Първа бавна, втора бавна и газ. Ровъра почна да намаля по едновреме , ама Тойотата вече беще на асвалта. Докато говоря с единия, обръщам се и гледам, шофьора на Тойотата се заврял по гръб под Ровъра и нещо се блещи. Какво става, викам братчед? Ти ми и...а ма....та, кво напрай бре? Сякаш нямаше никой зад теб. Пък аз се дуя кат мисир и викам-Ровър братчед,нема лабаво. Ами блокажи има ли? Има викам, на аспуха. Както и да е. На практика, цялата работа свърши въжето. 25мм. корабно, капрон. Разтъга се като прашка. Имам и филмче как ме дърпат Газ69 и УАЗ вързани един за друг, със засилване , пък Ровъра не мърда и сантиметър. Така се бях нахакал в едни камъни Със същото въже съм вадил Авиа 4x4 от канавката натоварена с 4-5 кубика дърва, зимата. Пук мен ме извади от една дупка наи- обикновенно жигули.Не казвам, че дългото въже е унижерсално решение. За града е кофти, между дърветата също, но помага страшно много. Като изкарах Тойотата, се спрях с късото въже да извадя и едно Рено бухнато в една пряспа, но на асвалта. Вадих го 10 мин. Прави им чест на колегита с Тойотата, че ме изчакаха и караха пред мен до Албена,да не би и аз да вляза в ядове, че времето беше много лошо. Горещо препоръчвам на всички колеги да си намерят дълго въже. Ама да е и ДЕБЕЛО поне 20мм., щото ако се скъса- не ми се мисли. Задължително поне две торбички с пясък. Аз слагам 3. Поздрави.
                            Абсолютно верно ама трябва да го видят за да разберат истината -А тя е само една въже от капрон при нас им викаме корабни.Газ53 тежи 4 тона с 5тона товар затънала до мостовете туряш въжето капрон 4сантима диаметър закача те някой друг опъва и въжето като ластик се изпъва и те издърпва.Това въже има невероятен ластичен ефект.Въпрос мойто е в окаяно състояние от93г. и не съм попадал на такива въжета .От къде да намеря такова.Поздрави
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #44
                              До: Правилното въже.

                              Тези важета са много добри ! Проблема е , че са много опасни ! А когато се вади някой Жип обикновенно има 3-4-10 кибика даващи ъкъл и като нищо ще резне някой на 2 !
                              Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                              Коментар


                              • #45
                                До: Правилното въже.

                                Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                                Тези важета са много добри ! Проблема е , че са много опасни ! А когато се вади някой Жип обикновенно има 3-4-10 кибика даващи ъкъл и като нищо ще резне някой на 2 !
                                Опасни са стоманените а не капроновите.Капрончето е велико нещо.Пазете се кога се дърпат с стоманени въжета
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X