Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Правилното въже.

    Мерси за инфото,

    Клуповете са лесна работа има начин за правене на здрав клуп, отнема под минута за връзване и наполовина за отвързване.

    Сега остава да се намери "връзка" в Казанлък

    Поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #17
      Re: Правилното въже.

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Мерси за инфото,

      Клуповете са лесна работа има начин за правене на здрав клуп, отнема под минута за връзване и наполовина за отвързване.

      Сега остава да се намери "връзка" в Казанлък

      Поздрави,
      Връзката я има бре, само остава да изнамеря телефоните и да се разходиш до там да си купиш
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #18
        Re: Правилното въже.

        Завчера си взех парашутно въже, може би около 10 мм е дебело(по скоро е лента/ремък) 36 метра за 20 лева от онзи военния в Бистрица, засега ме удовлетворява поне откъм дължина, но взема ли полиспаст ще си взема и синтетично въже поне 50 метра и поне 3,5 тона статична якост.

        Поздрави
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #19
          Re: Правилното въже.

          За дърпане по асфалт според мен най-добро е твърд теглич,имам такъв сгъваем,дърпал съм брат ми от Пловдив до Бургас два пъти,перфектно е.А за вадене от калта имам стоманено въже.

          Коментар


          • #20
            Re: Правилното въже.

            А опитвал ли си с това стоманеното въже да извадиш някой от калта? Особенно ако другия е с по-тежка кола?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #21
              Re: Правилното въже.

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              А опитвал ли си с това стоманеното въже да извадиш някой от калта? Особенно ако другия е с по-тежка кола?
              Става ! На части, хем по лесно се вадят парчетата
              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

              Коментар


              • #22
                Re: Правилното въже.

                Като няма друго човек подръка и стоманеното въже върши добра работа И най важното е че не се къса

                Коментар


                • #23
                  Re: Правилното въже.

                  По- тежка от мойта,рядко се среща,но съм вадил доста други.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Правилното въже.

                    Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                    Като няма друго човек подръка и стоманеното въже върши добра работа И най важното е че не се къса

                    Преди месец скъсах едно такова . Ма може и въжето нещо да беше лошо
                    RB Patrol Team

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Правилното въже.

                      Аз съм късал теглейки Трабант по асфалта
                      На колите им няма нищо, а въжето беше 10мм и без видими дефекти.
                      Случая беше такъв - тегля го аз с Вранглера и се силя да прелетя през един прелез, щот като мина бързо по-малко друса. Ама лудия самурай отзад (водача на трабанта) не го бях предупредил и той виждайки че прелезът наближава и то със скорост която Трабанта ако се движи сам не може да развие, и се панирал... какво е правил със спирачката и той не можа да обясни, ама скъса въжето... А същото това въже няколко дена по-рано спокойно издържа да извлека от един двор едно купе от Волга, без колела, зарито под една купчина с пръст и пълно вътре с пръст и камъни. Беше яко лашкане, щях да си разбия носа във волана, ама на въжето нищо му нямаше...докато не си намери майстора няколко дни по късно...
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Правилното въже.

                        Много зависи от въжето Ако е някое стоманено въже от тези детските с дебелината на цигара които се продават в Шел бензиностанцийте може и да се скъса.Но ако се вземе едно хубаво въже с дебелина за камион-няма късане.

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Правилното въже.

                          10мм въже не е детско по определение.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Правилното въже.

                            Има доста хора които не знаят, има доста хора които не питат, но много се дразня когото му го кажеш наготово, пък той почне да спори, и то за неща които са прекалено явни. Естественно, че стоманеното въже е по-здраво.НО НЕ ТЪРПИ НА УДАРИ!!! Ама хич. Има ли начин , понеже аз пуснах темата да си я затворя?
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Правилното въже.

                              В момента на много места съм забелязвал магазини за крепежни елементи където продават най-разлини по широчина и здравина колани, както и шенкели и други полезни железарийки. Въпроса ми е дали ако се ушият от тези колани ще са по-лоши от купени такива на някаква офроуд марка, било то американска или китайска?!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Правилното въже.

                                Бе и те са всякакви. Ей го че една много шукар изпусна геленда в Стара Загора. Пък други държат на трактори.
                                От железарията купувам за връзване на разни неща по багажника. За дърпане не смея. Толкова повече че на тях си пише всякъв Ахтунг! и че не е за алпинизми и други екстремни спортове.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X