Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Философия на оцеляването

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Философия на оцеляването

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Обществото, ще се разпаднало (по условието на задачата), аз и жената, ти и твоята и т. н. (безусловно и децата) - ще трябва да създаваме адекватна общност "на чисто". Преди това, ще сме се обозначили надлежно...
    И ти не си в грешка, но да не забравяме, че променливите в подобно положение са твърде много за да се предвиди точно какво ще стане. Но човек трябва да има добра обща култура, и някои допълнителни знания са добре дошли. А като цяло всичко, което знаеш ще ти е от полза за да оцелееш по-дълго. И не на последно място "Здрав дух, здраво тяло." Т.е. да си в добра физическа форма е по-полезно понякога отколкото да имаш джип. Също калена психика, за да запазиш необходимото присъствие на духа и хладнокръвност.
    Не случайно в курсовете по БЧК и други за оказване на помощ, първото изречение за попаднали в беда е: "Запазете спокойствие" или "Не изпадайте в паника" и чак след това "обадете се на..."
    Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

    Коментар


    • От: Философия на оцеляването

      Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
      Такааа...
      Във всички постове лъхаше на типично българското: "Вземам си жената и децата и пушката да се пазя от останалите. А останалите да се спасяват." Защо манталитета ни винаги е такъв егоистичен и винаги мислим само за жалкия си г*з и никога за обществото като цяло. Това ще ни изиграе доста лоша шега в една обща критична ситуация, според мен.
      Погледни го от другия ъгъл - това може да се окаже (както се е оказвало много пъти в нашата история) едно неоценено досега от повечето западняци предимство. В България почти всеки е "сървайвалист" по наследство. Почти всеки има "на село при родата" или "на вилата", където да се оттегли и да захване нещо, което знае от дядо и баба. Това автоматично намалява първоначалната бройка жертви, както и прави по-лесни по-нататъшни евакуации. Освен това, малкото останали на село, с радост или доброзорно, ще подпомогнат процеса, най-малкото защото са на принципа "всяка коза на свой крак, демек имат запаси (за зимата в най-лошия случай), което не е характерно за много от "цивилизованите".
      Иначе, добрата физическа форма и запазеното спокойствие са неща, които всеки сам решава дали да ги отработва, а за много хора е невъзможно дори и да искат. Обучението е едно нещо, адреналина - друго. Обикновено се сещаш за първото доста след като второто си е отишло
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • От: Философия на оцеляването

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        ... Освен това, малкото останали на село, с радост или доброзорно, ще подпомогнат процеса, най-малкото защото са на принципа "всяка коза на свой крак, демек имат запаси (за зимата в най-лошия случай), което не е характерно за много от "цивилизованите"...
        Да не ти казвам кои точно са тези и с какво ще те подпомогнат, че някои неща все още са забранени в този форум...

        П.П.Между другото има още един фактор - късмет, който доста изравнява нещата.

        Коментар


        • От: Философия на оцеляването

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          ...това може да се окаже (както се е оказвало много пъти в нашата история) едно неоценено досега от повечето западняци предимство.
          Дано да е така! Но не знам защо се сещам веднага за оня циничен виц за Айшето дето завършваше "...а дано ама надали..."
          Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

          Коментар


          • От: Философия на оцеляването

            Кредото на защитника ,
            От: Джон Фарнъм.
            Аз приемам и разбирам че съществуват хора - хищници. Пристъпници или терористи те се възползват от възможностите на нашето цивилизовано общество за да упражняват насилие над слабите. Те са олицетворение на злото и трябва да бъдат отблъснати и победени.
            Аз вярвам, че самоотбраната е морален императив, и че нелигитимната сила и незаконно насилие трябва да бъдат посрещнати със справедливо възмущение и ответно насилие.
            Аз няма да разчитам на други за сигурността на самият мен , на моето семейство и на моята общност.
            Аз гордо обявявам, че ще приемам за свои хората със сходно мислене. Не желая да бъда в среда на личности с манаталитета на претръпнало стадо.
            Аз ще тренирам с избраните си оръжия, ще ги поддържам, и ще ги нося в състояние на готовност през цялото време.
            Аз ще бъда ментално готов и физически екипиран за ефективна реакция на всяка атака или бедствие.
            Аз ще се тествам редовно спрямо реалистични стандарти за да откривам своите силни и слаби страни. Ще превърна слабостите си в преимущество.
            Аз ще се старая да придобивам нови умения и техники и да обучавам на тях останалите членове на моята група.
            Независимо дали работя с огнестрелно оръжие, острие , с голи ръце или с тъп предмет , Аз ще поразявам врага си силно, точно и на место.
            Аз ще живея тих и нормален живот, но ще запазвам винаги възможността си за гъвкаво и решително насилие.
            Аз разбирам, че съм съвременният еквивалент на Опълченец , който може да бъде повикан на служба във всяка една минута за да се изправи срещу превъзхождащ го противник. Аз поемам тази роля и ще се опитвам да отговоря по-най ефективният начин.
            Аз приемам че ще съм парий за множество мои съграждани или ужасен анахронизъм за други. Аз няма да използвам тяхното невежество против тях.
            Аз ще победя, или поне ще умра опитвайки се.
            Кълна се в това кредо пред Бога, семейството ми и моите съграждани.


            // Оригинален текст
            The Defender's Creed
            By: John Farnam
            I accept and understand that human predators exist. Criminal or terrorist, they take advantage of our civilized society to prey upon the weak. They represent evil and must be confronted and defeated.
            I believe that self-defense is a moral imperative, and that illegitimate force and illegal violence must be met with righteous indignation and superior violence.
            I will not rely on others for the security of myself, my family and my community.
            I proudly proclaim that I run with a like-minded pack. I do not amble through life with the mind-numbed herd.
            I will train with my chosen weapons, maintain them and carry them in a condition of readiness at all times.
            I will be mentally prepared and physically equipped to effectively respond to an attack or emergency.
            I will constantly test myself against realistic standards to discover my strengths and weaknesses. I will turn weakness into strength.
            I will seek to learn new skills and techniques, and then teach what I have learned to other members of the pack.
            Be it with firearm or blade, empty hand or blunt object, I will hit my enemies hard, fast and true.
            I will live a quiet and unobtrusive life, but I will develop and retain the capacity for swift and decisive violence.
            I recognize that I am the modern equivalent of the traditional Minuteman, and that I may be called to service at any time against heavily armed enemies. I will respond effectively.

            I accept that I am a pariah among some of my countrymen, and a quaint anachronism to others. I will not hold their ignorance against them.

            I will win, or die trying.

            I swear this creed before God, my family and my fellow citizens.
            Последно редактирано от Plamen Alexandrov; 13-10-12, 11:12. Причина: Добавяне на превод, благодаря на Mad Dog
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X