Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

    Първоначално публикуван от rocky Преглед на мнение
    Навсякъде в Европа, където имам наблюдения за състезания по офроуд тракторните гуми са забранени. Даже в приложение към правилника на Евротраял са изброени модели гуми с които може да участваш, а класовете са разделени според степента на интервенция върху машината.
    Наско,точно това обмислям от известно време насам и мисля да отворя специално тема за това да се кара ли с тракторки или не на нашите състезания.Аз лично,макар и да карам с тракторки съм против тяхното използване за състезания-ми то направо си е аграрна работа.
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

    Коментар


    • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

      След,като забраним тракторноите гуми какво следва,ще забраним всички гуми с над 2мм,грайфер после може и да забраним въобще гумите или дизеловите автомобили че са не толкова ,екологични.Нещо ни бутате в дискусия като от Федерацията по автомобилизам,това,да забраним,другото да забраним и накрая место състезания с 40-джипа ще има 4..Тъкмо няма да има убидени,почти всички ще са в призови места.Тракторната гума си е вид гума,не е верига или квадрат,с нея се движат МПС а не орат с тях за това си има плугове.

      Коментар


      • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

        Тракторката е гума и като такава трябва да може да се използва за състезания. Друг е въпроса , че състезателите рано или късно стигат сами до извода , че не става за състезания. Многото ограничения обаче , изнервят народа и не водят до положителен напредък. Относно верижната машина дали да се пусне на състезанието , аз съм за. Тя , публиката сама ще я вкара в друг клас дори и да вземе първото място. Така че , няма страшно.
        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

        Коментар


        • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Не мога да разбера какъв е проблема.Че тракторките разрушават почвата или че дават предимство на машините.Света не е Европа все пак,гледам на много места и състезания си ги карат спокойно.
          Колега от 2007г.-2008г. насам по траялите който съм гледал . Няма джип със тракторки или патеки по дълги от широчината на джипа.(Поразровихсе защото имаше итакъв спор.Колко даса дълги патеките?)

          Коментар


          • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            Нещо ни бутате в дискусия като от Федерацията по автомобилизам,това,да забраним,другото да забраним и накрая место състезания с 40-джипа ще има 4...
            Не е задължително да се забраняват. На този етап е достатъчно те да бъдат отделени от джиповете. Така посещаемостта няма да пострада и в същото време всеки ще може да избира в кой клас да се състезава. В клас "5 лева" или в клас "Експерт". Нека първоначално тракторисите да са много повече - лошо няма, но едва ли ще остане така задълго.

            едит/
            Струва ми се, че ако има отделен клас за немодифицирани в заводски вид машини посещаемоста ще скочи в небесата и определено това ще е най-интересния и най-масов клас.
            Последно редактирано от elbgt; 28-10-11, 13:12.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              Не е задължително да се забраняват. На този етап е достатъчно те да бъдат отделени от джиповете. Така посещаемостта няма да пострада и в същото време всеки ще може да избира в кой клас да се състезава. В клас "5 лева" или в клас "Експерт". Нека първоначално тракторисите да са много повече - лошо няма, но едва ли ще остане така задълго.

              едит/
              Струва ми се, че ако има отделен клас за немодифицирани в заводски вид машини посещаемоста ще скочи в небесата и определено това ще е най-интересния и най-масов клас.
              Да и ако се отделят в отделен клас джиповете дали ще има три за наградите . То понякога няма и 5 лева на цело ти искаш отделни класове. После ще трябва и класове за кубатура ,за блокажи ,за диаметър на гумите и може би марка и модел на автомобила и тн. ... То и без това в последните год. броя на участниците намалява , а не се увеличава за да се налага разделение. И не на последно място , колко желаещи ще има да се пуснат със семейните си заводски сув-чета на траялно състезание ? И колко от тях след първото състезание ще повторят пак ???
              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

              Коментар


              • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                И не на последно място , колко желаещи ще има да се пуснат със семейните си заводски сув-чета на траялно състезание ? И колко от тях след първото състезание ще повторят пак ???
                Естествено, че няма как да минават по същото трасе. Чак не вярвам, че се налага да го уточнявам
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                  Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                  Естествено, че няма как да минават по същото трасе. Чак не вярвам, че се налага да го уточнявам
                  Естествено , но искаш кола с "тракове" и заводски сув-чета да ги вкараш в едно състезание !!! Няма как . Лазарово се е утвърдило като тежко и трудно траялно състезание без разделение в класове и без значение какво караш и с какви гуми можеш да го докараш до финала . Правилата са ясни и колкото са ограничаващи , толкова са и либерални. Според правилника след като си минал рег. и тех. преглед в клас експерт можеш да сменяш дори и двигател на отделните зони. Там това е предимството , че можеш да покажеш колко е ремонтнолесен твоя "джип" в действителност и в реални измерения. Няма проблем да караш на отделните зони с различни гуми - значи според действащият правилник няма проблем да караш и с тракове или да си ги менкаш на отделните зони . Въпроса по-скоро е ще има ли кола с тракове или те притесняват гумите с тракторна шарка . При състезанието на зони никой не иска да кара пръв в трасето ! Какъв е проблема да се пуснеш пръв и да нямя ТКЗСТА пред теб ?.
                  0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                  Коментар


                  • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                    Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                    Въпроса по-скоро е ще има ли кола с тракове или те притесняват гумите с тракторна шарка .
                    Няма "или". Цитата ти показва, че не си разбрал за какво говоря. Може и моя да е вината, а съвсем възможно е и да прилагаш софраджийски хватки Намесих тракторките, защото щом те са приемливи няма причина въобще да се умува да бъдат ли допускани машини оборудвани с тракове. Ако едното не е приемливо би следвало да отпадне и другото. Щом може с тракторки значи трябва да може и с тракове. Щом ще се състезават трактористи защо да има ограничение от 3.5 тона. Тракторите обикновено са доста по-тежки. Ама ти верно ли не ме разбираш, бе Андрешко. Наздра'е !

                    едит/

                    сега да не вземеш да разбереш, че имам намерение да се явявам с фадрома
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                      Според,мен това е състезание за джипове,независимо с какво са обути.Не е състезание за трактори комбайни и др,на колегата който не знаеше къде се кара на състезание с тракторки,да погледне на Ладога в Русия и на калните състезания в Америка,за Малайзия няма да говорим.В Европа както всичко друго и състезанията са ни "играчка"бъкат от забрани и глупости и затова са половинчата работа.

                      Коментар


                      • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                        [QUOTE=r_vardarov;1660207],да погледне на Ладога в Русия и на калните състезания в Америка,за Малайзия няма да говорим. Kолега знам каде карат със тракторки.Това за което ми пишеш за мен нее траял (може и да греша). Аз идвам Жоро Василев казва това може , това неможе .До 40-50 дена съм готов и почвам да тествам. Щеви пусна клипове

                        Коментар


                        • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                          Цитата ти показва, че не си разбрал за какво говоря. Може и моя да е вината, а съвсем възможно е и да прилагаш софраджийски хватки Намесих тракторките, защото щом те са приемливи .........
                          Дълго време поради заетост не бях влизал във форума и днес изчетох темата от Пандата насам.
                          Колега "elbgt" явно и аз съм тъп като Иван и не те разбирам, и твоя е вината, щото за Пандата се пише по малко, а се отвори тема Тракторките - Да или Не.

                          Румене тракторките са като всички гуми - и скъпи и евтини. Ако смяташ, че цена от 580лв. за гума Клебер е ниска цена те поздравявам, щото това значи, че си осигуряваш добър доход и можеш да си ги разрешиш спокойно.

                          Вальо, Гълъб за това че леген(дата) дето караш не може да издържи тракторки, не значи, че трябва да си против тях. Ти със шосейни си усукваш кардана, пък с тракторки не знам кво ще направиш.

                          Влади бе, ти тази година само се биеш и наказваш - сега пък и искаш да забраняваш.

                          И накрая и аз да се изходя по темата "тракторки" - само здраво направени джипове могат да ги устискат, другите като на Наско и Вальо не могат и за това са против, както и всеки като тях. На мен това са ми любимите гуми и Дефендара с тях минава отвсякъде като Витара, Легенда (Дайхацу) или УАЗ.

                          СТИГА ЗАБРАНИ, СТИГА НАКАЗАНИЯ, ЩЕ РАЗВАЛИТЕ КЕФА.

                          А като стигнем Европа, особенно в Бяла Слатина и Лазарово тогава да обсъждаме тракторките и Европейските правила.

                          Жоро, за да не се оспамва темата - напиши моля те, че тази Панда може да участва в траяла и без това освен шоу нищо друго няма да направи и ако смяташ, че има смисъл от тема "Тракторките - да или не на съзтезания" или "Да внедрим Европейските правила и да развалим Лазарово" отдели мненията в друга тема.

                          Коментар


                          • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                            Колега,тедо,за всичко си прав,но да попитам,какво не им харесваш на българските гуми та трябва да карах с гуми за 580лв.16х7.50 са 135лв, 9х16 -165лв и 16х 12 са 205лв,поне ние ги купувах ме за толкова.

                            Коментар


                            • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Колега,Тедо,за всичко си прав,но да попитам,какво не им харесваш на българските гуми та трябва да карам с гуми за 580лв.16х7.50 са 135лв, 9х16 -165лв и 16х 12 са 205лв,поне ние ги купувахме за толкова.
                              Не съм казал, че ги харесвам или, че не ги харесвам, писах просто, че като при всички гуми и при тракторките има и скъпи и евтини, а не че са евтини както ти твърдиш в пост 101 - "Тракторната гума е преди всичко гума с различен протектор и е сравнително евтина".
                              Надявам се, че това не е тема за спор.
                              Последно редактирано от Tedo56; 29-10-11, 12:56.

                              Коментар


                              • От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                                Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                                Жоро, за да не се оспамва темата - напиши моля те, че тази Панда може да участва в траяла и без това освен шоу нищо друго няма да направи
                                Честно казано и на мен ми се ще да я пусна, но после участниците да не ревнат, че верижна машина ги е победила?!
                                Аз предлагам колегата, когато направи Пандата да излезем заедно на разходка да я видя, какво може и тогава да преценя. Ако не е "супер луноход" ще я допусна да участва.
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X