Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

    Отново започвате да се карате според мен което е глупаво във форум!Идеята за дрегера според мен беше добра но докаде!
    Един участник няма да пие докато не мине дадена част от трасето и след това какво.Айде няколко бързи напива се и удря лицето Х.
    Организатора веднага казва "до преди участието му не е пил" дрегера го е доказала ама след това!Ако това е начина да се намалят рисковете от инциденти според мен трябва да е по-строго.Имаше хора който след като са участвали дори в клас хоби обикаляха около трасето с джипките.Дали са пили или не само те си знаят контрол няма.Дори аз първия днес след като стартирах направих няколко кръгчета по близките поляни.Та идеята ми е че този дрегер контролира само за допускане до състезание.А истинските инциденти могат да станат извън трасето.Според мен всеки човек който гледа една кола в каквато и да е зона се пази.Но неможе да се опази от джип който го мачка от равното.Замислете се над този въпрос.Иначе състезанието си беше супер.
    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

    Коментар


    • #32
      От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

      Поздравления на Организаторите и Състезателите,на всички-до последния човек!
      Ще си позволя да изкажа моето мнение на зрител:

      1.Така избрания формат на зоните е много добър за зрители,а предполагам и състезатели-две отворени зони една до-друга до обяд и две след обяд-така лесно се проследяват любимите екипажи,пък и състезателите по-лесно градят стратегий!
      2.Видя се,че пътеките и джековете(пропуснах лебедките) са от основна необходимост,а не са някаква украса като предишните траялни състезания!Адмирирам тяхното използване ,естествено със съответните наказателни точки!
      3.За първа година навигаторите бяха МНОГО-важни за представянето на екипажа!Не се возеха просто като някаква екстра ,а доста от тях умело напътстваха пилотите си!
      4.Според мен няма нужда от бонус за първите влезли в зоната,по-правилния път е да се изградят по-непроменящи се препятствия,за което ще трябват и много повече пари!Видя се,че две-три от зоните почти не се промениха по време на състезанието!
      5.Публиката наистина се вреше навсякъде и е добре да се накара по някакъв начин да стои зад втора осигурителна лента,но ще трябва допълнителни съдий и естествено пак пари...и организация.Просто трябва по-един човек за всяка зона да отговаря само за публиката.
      6.Относно алкохол тестера невиждам с какво би попречил на добрите карачи?!
      7.Единственото (почти)непреодолимо препятствие се оказа водното препятствие ,според мен там единствено можем да укорим организаторите за твърде високото ниво на водата.
      Изключително хубаво състезание тип траял,това е правилната посока!Недоволни винаги ще има,но дано критиката им е градивна,а не просто заяждане.
      Последно редактирано от Светозар Стеев; 23-05-11, 23:29. Причина: правопис...
      ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

      Коментар


      • #33
        От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

        Зари, напълно съгласен съм с теб.
        За непроменящите се препятствия нещата са такива: бетон- 180лв/м3 с транспорта, бетонпомпа- 600лв/ден, кофраж- 20лв/м2.
        Зависи от препятствието, но под 10м3 няма да е...
        Относно нивото на водата- и аз исках да го свалим, но срещнахме трудности свързани с частната собственост върху водоема.
        В товапрепятствие влезе само един подготвен джип, другите кой само на предно, кой на задно, кой изгасна, кой без гуми.... Само самоковското Дайхатсу вървеше идеално, докато не нави въжето на лебедката около колелото...
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #34
          От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

          Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
          Понеже виждам, че само аз съм "недоволния" от това ,което прави г-н Василев и първото му мнение за отваряне на тази тема - беше с явна категоризация за мен диагноза "алкохолна зависимост" и сигурно аз съм виновен за дрегер теста на този тип прояви , бих искал да го помоля ,като модератор в тази тема да ми изтрие всички постове. За последно само искам да попитам - колко години ще са нужни за да ограничите пътеките или да ги премахнете. Колко години Ви бяха нужни г-н орг. на траялни състезания със "ЗОНИ" за да осъзнаете , че връщането на заден ход не трябва да се наказва ??? Ако бяхме костенурки бих казал, че имате напредък. Къде са яките и подготвени джипове от Европата или от Америка - чийто стандарти гоните в препятствията? В препятствията мислено искате да ги стигнете, но къде са ни джипките? Всичките са домашен тунинг или по-скоро старт от скрапа. Пожелавам Ви успех за в бъдеще с ВАШИЯ ТРАЯЛ НА ЗОНИ .
          Подкрепям Иван в твърдението му че и най добрите машини които участаха на Експерт,не бяха на 100% готови за инак отлично подготвеното трасе, концепциите за него трябва да са изцяло Траялни,с два завиващи моста и хидро асистенции,гуми 37 до 44 инча,дай боже всеки му,за да достигнат нивото на този Експерт,момчетата обаче се раздадоха изцяло,и повечето машини се счупиха както се очакваше,някои успяха да ги възтановят на деня.За водната преграда втория ден не само високото ниво се оказва проблемно,а и мекото тинесто дъно,нормално е да се окопае всеки в подобно,та дори и да е изпразнено коритото на реката до 30 см вода предния ден.
          Последно редактирано от belata; 24-05-11, 13:41.
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #35
            От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            по ред:
            1. Публиката е такава, каквато е и ние не можем да отговаряме за възпитанието и! Моето впечатление е, че публиката се променя към добро, но това става постепенно и бавно за съжаление. В предишните състезания сме слагали двойни ленти, които бяха стъпквани веднага. Цялата енергия на съдиите и охраната отиваше да вади публиката от трасето. Сега действаме по пътя на най-малкото съпротивление- правим забележки и гоним само тези, които наистина пречат или създават опасност за себе си и околните. Ако Вие се наемате да се справите с публиката съм готов да Ви включа в организацията догодина.
            2. Относно удължаването на времето в зоните: от така написаното от Вас хората неприсътвали на състезанието ще останат с впечатлението, че сме си разтягали правилника, както си искаме. Истината е, че само на една зона удължих времето, защото вината беше наша- хората си чакаха да си минат и не са се "ослушвали"- просто бяхме разположили неподходяща за евакуиране техника. След, като разменихме трактора с багер нещата си дойдоха на място и понеже чакащите не бяха виновни за бавната евакуация аз удължих с половин час работата на зоната. Смятам, че беше справедливо!
            3. Да, по време на състезанието не приемам съвети за промени. Каквото е такова! Съвети приемам преди и след състезанието.
            Жоро с удоволствие ще помогна за публиката . А за зоните не беше проблем само техниката ! Проблем беше че никой не смееше да влезе 1-ви а времето си течеше !!!
            Лудак

            Коментар


            • #36
              От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
              Подкрепям Иван в твърдението му че и най добрите машини които участаха на Експерт,не бяха на 100% готови за инак отлично подготвеното трасе, концепциите за него трябва да са изцяло Траялни,с два завиващи моста и хидро асистенции,гуми 37 до 44 инча,дай боже всеки му,за да достигнат нивото на този Експерт,момчетата обаче се раздадоха изцяло,и повечето машини се счупиха както се очакваше,някои успяха да ги възтановят на деня.
              Трудно ми е да се съглася с това твърдение, при положение, че на първо и трето място са машини СЪС СТАНДАРТНО РЕСЬОРНО ОКАЧВАНЕ и гуми 31". Тези участници преминаха голяма част от препятствията на ход. За "онези" машини с двата завиващи моста и 44" гуми препятствията са съвсем различни....
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #37
                От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Г-н Попов, трябва да призная, че сте напипали една от причините за въвеждането на контрол за алкохол на състезателите в тазгодишното състезание. Вашите дрифтове между публиката миналата година ме подтикнаха да въведа тази досадна проверка и резултата беше отличен. Минахме без инциденти със състезатели и публика(освен нормалните за състезание щети по ламарините).
                Аз не виждам причина да ограничавам или дори премахвам пътеките!? Досега не съм чул аргумент за това! Видя се, че да преминеш успешно някое препятствие с пътеки не е толкова проста работа, колкото изглежда отстрани....
                Относно "яките" траялни джипове от Европа и Америка- да все още нямаме такива, но хората си развиват машините, нищо, че са от "скрапа": http://www.youtube.com/watch?v=jaCMm...SPaKUM&index=1
                Според мен посоката е вярна!
                Това, че тази година не карах на вашето състезание май Ви притесни повече отколкото ако бях. Няма за какво да се заяждате с мен. Не карах, но присъствах. Видях доста и чух повече. Относно теста за алкохол защо не уведомите всички в коя фирма работите? Трябва ли да има догодина и сергия за дрегери за лична употреба? Това да твърдите, че е нямало инциденти е малко цинично. Може би като главен съдия сте го пропуснали докато сте били по някоя любима зона. Добре е, че по нечия препоръка направихте застраховки за състезателите. И най-важното е , че нямаше фатални инциденти.
                0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                Коментар


                • #38
                  От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                  Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                  Това да твърдите, че е нямало инциденти е малко цинично. Може би като главен съдия сте го пропуснали докато сте били по някоя любима зона.
                  На мен всички зони са ми любими! Обаче нищо не съм пропуснал Имаме един натъртен навигатор с изкълчено рамо в "Експерт" и двама натъртени участници в "Хоби". За щастие нищо фатално и по-леко от миналата година!( Ако си спомняте миналата година един АТВ-ист от публиката изпадна в кома непосредствено преди старта на състезанието и един участник си счупи ръката).
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                    Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                    Подкрепям Иван в твърдението му че и най добрите машини които участаха на Експерт,не бяха на 100% готови за инак отлично подготвеното трасе, концепциите за него трябва да са изцяло Траялни,с два завиващи моста и хидро асистенции,гуми 37 до 44 инча,дай боже всеки му,за да достигнат нивото на този Експерт,момчетата обаче се раздадоха изцяло,и повечето машини се счупиха както се очакваше,някои успяха да ги възтановят на деня.За водната преграда втория ден не само високото ниво се оказва проблемно,а и мекото тинесто дъно,нормално е да се окопае всеки в подобно,та дори и да е изпразнено коритото на реката до 30 см вода предния ден.
                    Колега, интересно ми е колко от участниците можем да си позволим гуми 37-44 инча и окачване подходящо за траял.Ние сме дошли да караме ''любителски траял'' с това което имаме,не мрънкам че трасето било тежко и че съм си потрошил джипа-никой не ме е карал на сила.Борих ме се докрай и мога съвсем искрено да заявя,че Лазарово 2011 ще го запомня за винаги.И на мен ми се иска да имаме по-подготвени джипове,но уви караме с това което можем да си позволим.
                    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                      Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                      Колега, интересно ми е колко от участниците можем да си позволим гуми 37-44 инча и окачване подходящо за траял.Ние сме дошли да караме ''любителски траял'' с това което имаме,не мрънкам че трасето било тежко и че съм си потрошил джипа-никой не ме е карал на сила.Борих ме се докрай и мога съвсем искрено да заявя,че Лазарово 2011 ще го запомня за винаги.И на мен ми се иска да имаме по-подготвени джипове,но уви караме с това което можем да си позволим.
                      10 +

                      Коментар


                      • #41
                        От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                        Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                        Колега, интересно ми е колко от участниците можем да си позволим гуми 37-44 инча и окачване подходящо за траял.Ние сме дошли да караме ''любителски траял'' с това което имаме,не мрънкам че трасето било тежко и че съм си потрошил джипа-никой не ме е карал на сила.Борих ме се докрай и мога съвсем искрено да заявя,че Лазарово 2011 ще го запомня за винаги.И на мен ми се иска да имаме по-подготвени джипове,но уви караме с това което можем да си позволим.
                        Влади да те питам нещо лично ! Ще го помниш за винаги защото си минал всички зони и врати и си удовлетворен от зоните ? Или защото си се счупил и всеки божи ден в който си гледаш любимата машина се сещаш за миналото състезание и се чудиш дали ще възстановиш щетите за следващото ? Идеята да си чупим джиповете в непреодолими и не еднакви зони за всички за мен е равна на самоубийство за нечия кауза! А догодина ще караш ли пак при същите услови ? На есен така ли ще правиш и вашето трасе ???
                        0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                        Коментар


                        • #42
                          От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                          Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                          Влади да те питам нещо лично ! Ще го помниш за винаги защото си минал всички зони и врати и си удовлетворен от зоните ? Или защото си се счупил и всеки божи ден в който си гледаш любимата машина се сещаш за миналото състезание и се чудиш дали ще възстановиш щетите за следващото ? Идеята да си чупим джиповете в непреодолими и не еднакви зони за всички за мен е равна на самоубийство за нечия кауза! А догодина ще караш ли пак при същите услови ? На есен така ли ще правиш и вашето трасе ???
                          Ще ти отговоря Иване така: Лазарово 2011 ми хареса за това че лично аз изживях страхотни моменти в това състезание и като ситуаций и като преживявания за които допринесоха и хората около мен на които съм безкрайно благодарен.Да и двата дни си счупих джипа,но това не означаваше че трябва да се откажа,даже втория ден последните три зони бях само на задно.Разбира се че на никой не му е приятно да му се счупи джипа и на мен не ми беше,но това ми донесе допълнителни емоций и сега ако ме питаш дали съжалявам за участието си там-ще кажа не, не съжалявам!Никой не ни е накарал насила да си вкараме джиповете в зоните-всеки сам си преценява-за пример ще ти дам Паджерото от нашия клуб,което се отказа от участие след като огледа трасето.Човека си прецени че не е за него и това е.Това че ние си нямаме подготвени машини за такъв тип състезание вече е друг въпрос, но за това пък всеки има право на избор и носи глава на раменете си да решава къде да кара и къде не.Това си е лично мое мнение и не искам да ангажирам никой с него или пък да взимам страна в безмислени спорове.
                          Иване,колкото до състезанието на есен то ще бъде Трофи формат,за мен това е истинския Оф-роуд,а съм сигурен че и за теб е така! Поздрави!
                          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                          Коментар


                          • #43
                            От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                            "Иване,колкото до състезанието на есен то ще бъде Трофи формат,за мен това е истинския Оф-роуд,а съм сигурен че и за теб е така! " - На мен ми харесват всичките щом е оф-роуд. Дори и тези от тип " друсни полянка " , но да са достъпни за нашите коли , а не да се надскачаме. Идеята за тази тема е хора които караха и са карали да споделят мнението си от " първо лице единствено число " . Темата беше опорочена още отначало ! Исках да се споделят мнения от хора , които карат и стягат такива машини - за да може да се изчистят грешки за бъдещи такива състезания и да бъдат съобразени от организаторите ! Според мен трябва да има някаква дискусия май !?
                            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                            Коментар


                            • #44
                              От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                              Подкрепям Иван в твърдението му че и най добрите машини които участаха на Експерт,не бяха на 100% готови за инак отлично подготвеното трасе, концепциите за него трябва да са изцяло Траялни,с два завиващи моста и хидро асистенции,гуми 37 до 44 инча,дай боже всеки му,за да достигнат нивото на този Експерт,момчетата обаче се раздадоха изцяло,и повечето машини се счупиха както се очакваше,някои успяха да ги възтановят на деня.За водната преграда втория ден не само високото ниво се оказва проблемно,а и мекото тинесто дъно,нормално е да се окопае всеки в подобно,та дори и да е изпразнено коритото на реката до 30 см вода предния ден.
                              Беля кой ще си позволи гуми от 37" та камоли 44" та нали 5-такива струват колкото някой от колите който караме.Да не говоря вече за истински окачвания мостове и какво ли не.Все още сме си с 5 лева в джоба и такива коли са само за картинка.Трасето беше супер според мен трябва да си остане с това ниво на трудност за извесно време.За да могат хората да направят колите за тук а пък после може и още.Всеки си избира каде и как да кара.
                              https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                              Коментар


                              • #45
                                От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                                точно така,всеки сам си избира къде и как да кара.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X