Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
    Използването на пътеки до голяма степен беше от значение за преминаването на повечето от зоните,но никъде не беше регламентирано колко може да бъде дълга една пътека,както и броят им...какво би изглеждало класирането ако се беше явил екипаж с добре подготвена машина и няколко пътеки по 5м...щеше да си е внимателно движение на джип по колея,а не екстрем траял.
    Да, не беше регламентирано, колко на брой и колко дълги да са пътеките, но те трябваше да са здраво закрепени за автомобила. Видя се, че дългите пътеки на много препятствия изиграха лоша шега на ползващите ги, а навигаторите направо грохнаха. По дълга пътека се кара по-трудно отколкото по къса....Видя се също и, че доста екипажи никога преди не бяха ползвали пътеки...
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #17
      От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

      Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
      А аз имам предложение да се регламентира какво е обезопасителна клетка как и от какво се прави защото видях машина да учатства в клас експерт без налична клетка но все пак беше допусната до състезанието.Или има правила или няма.
      Въпросния екипаж ми предостави сертификат от БФАС, че клетката е вградена в купето и аз затова ги допуснах.
      А иначе регламентираме ли, какво е клетка тръгваме по пътя на техническите прегледи, хомологация и прочие. Състезаниятя отиват към тридневни, скъпи и т.н.
      Мисля, че засега не сме готови и затова ще минем с по-безопасни препятствия.( По принцип втория ден зоната със спускането трябваше да се спуска директно надолу, но се отказах по причина, че още не сме готови.) Все пак това все още са любителски състезания...
      Последно редактирано от Георги Василев; 21-05-11, 16:53.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #18
        От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

        [QUOTE=Георги Василев;1537679]Липсата на стартови номера в Експерт дава възможност на участниците да си изграждат стратегии и да правят ремонти между зоните. Последното е много важно, защото за никой не е приятно да измине 1000км, да се счупи на първото препятствие и да приключи участието си.Освен това тази година на първите места са екипажи добре справящи се с полевите ремонти с машини изградени със стандартни и леснодостъпни части. Това последното мисля, че е важно и в гората и трябва да се поощрява. Много ми хареса предложението на колегата от телевизията в Тетевен за поощряване на първите трима влезли в дадена зона. Мисля догодина да го реализирам- например първият влязъл получава бонус 150т., вторият 100т. и третият 50т. Така още с отварянето на зоните ще има смелчаци, които да се пуснат, въпреки по-трудното препятствие. / Г-н Василев , ако стратегията с чупенето и ремонтите между зоните е Вашето виждане за траялно състезание извинете ме ,но явно нещо съм се объркал. Ако има хоби 2012 г. в с.Лазарово ще дойда да карам , а на " траял троши с дръпни ме багерче,пр..би другарче и кой по-бързо ще се ремонтира " не ми се кара. С бонус точките за влезлия пръв ще стане още по-сложно. Влиза пръв взима бонуса, минава на зелено и чака другите да се счупят!
        0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

        Коментар


        • #19
          От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

          [QUOTE=Асен Василев;1537771]Лично аз, не съм съгласен с бонус точките за влезналите първи. Да за тях е по-тежко на някои зони, на други по-леко, но нека сами екипажите си преценяват - така има и тактика. Иначе ще стане едно боричкане за да се влезне първи в зоната, което би създало ненужно напрежение и проблеми.
          На това издание и трасе се видя голямата полза от пътеките, които неимоверно улесняват едно препятствие. Според мен трябва да се увеличи наказанието за тях и по този начин да бъдат насърчавани екипажите да се помъчат да минават на ход, показвайки вече възможностите на машината.
          Другото което си мисля - имаше екипажи които с дълго въже на лебедката преминаваха ако не цяла зона, то поне 2 врати на лебедка. Според мен би било редно, да се въведе правило, че дори с едно връзване да се брои по една лебедка на всяка мината врата. " – Пак нещо си се объркал колега. Къде видя , чу или прочете да съм недоволен от трасето. Аз дори и не съм карал по него - как мога да съм недоволен ? Дали точно ти не изказа мнение да се копае още и още ? И до къде стигна с най-подготвения траял-прототип до момента в Бг. Машината наистина е уникална, но нещо куца в задкормилното у-во. Успех занапред.
          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

          Коментар


          • #20
            От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

            Експерта наистина беше много хард,което не е лошо никак,но малко бяха машините подготвени за подобно трасе,а се бяха записали и мераклии със по слаба подготовка,и от там много дадоха фира,добре че няма никакви инциденти,беше си много висок клас траял,евала за куража.Хобито беше перфектно също.
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #21
              От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

              Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
              Пак нещо си се объркал колега. Къде видя , чу или прочете да съм недоволен от трасето. Аз дори и не съм карал по него - как мога да съм недоволен ? Дали точно ти не изказа мнение да се копае още и още ? И до къде стигна с най-подготвения траял-прототип до момента в Бг. Машината наистина е уникална, но нещо куца в задкормилното у-во. Успех занапред.
              Защо превръщате сериозна тема в лична? Темата е за самото състезание, а не за лични нападки, затова има лични съобщения - използвайте тях.
              П.С. За прегледност може поне да цитирате разбираемо. Наздраве!
              RB Patrol Team

              Коментар


              • #22
                От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Въпросния екипаж ми предостави сертификат от БФАС, че клетката е вградена в купето и аз затова ги допуснах.
                А иначе регламентираме ли, какво е клетка тръгваме по пътя на техническите прегледи, хомологация и прочие. Състезаниятя отиват към тридневни, скъпи и т.н.
                Мисля, че засега не сме готови и затова ще минем с по-безопасни препятствия.( По принцип втория ден зоната със спускането трябваше да се спуска директно надолу, но се отказах по причина, че още не сме готови.) Все пак това все още са любителски състезания...
                Считам, че тоова е рядка глупост! Несрещана до скоро!
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #23
                  От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                  Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                  Считам, че тоова е рядка глупост! Несрещана до скоро!
                  Че животното наистина си има вградена клетка
                  По темата.......... проблемите с публиката бяха големи ,няколко пъти един с едно АТВ щеше да го гони летящ кардан.Публиката=отврат........... можели кофата до теб ти да хвърляш кутийките бира вътре в зоните и то докато минава и състезател........... Отделно на колко места докато имаше джип в зоната имаше и публика вътре......За мен най-добре е да се направи още една летна за публиката.............. Сега се сетих и за онези чичковци с 3-те Патрула дето бяха си качили столчетата отгоре и паркираха между хората да могат да гледат най-добре .......... Това редно ли е ? Или просто не искате да взимате отношение ?
                  Наистина уважавам работата Ви г-н Василев но просто външни съвети не приемате или поне не приемахте.........
                  Това за бонуси за 1-вите 3-ма влезли в някоя зона е тъпо , ще минат трима в 10:00 до 11:00 и след това пак ще се сетят в 13:30 че трябва да тръгват и пак ще има удължаване на времето за зоните и тяхното застъпване.
                  Хубаво беше че г-н Кмета премести кръчмата горе........ но кебабчетата и кюфтета които ядох предишния ден долу както и студената бира нямаха нищо общо с тези горе на трасето !
                  Щом искате състезанието да е Траял с Пит боксове ,хубаво е и такива да осигурите .Не е приятно докато си разглабяш там на поляна в тревата колата да ти виснат 20 човека с бирите на главата и да немож си свършиш работата..............
                  Лудак

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                    Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                    Че животното наистина си има вградена клетка
                    По темата.......... проблемите с публиката бяха големи ,няколко пъти един с едно АТВ щеше да го гони летящ кардан.Публиката=отврат........... можели кофата до теб ти да хвърляш кутийките бира вътре в зоните и то докато минава и състезател........... Отделно на колко места докато имаше джип в зоната имаше и публика вътре......За мен най-добре е да се направи още една летна за публиката.............. Сега се сетих и за онези чичковци с 3-те Патрула дето бяха си качили столчетата отгоре и паркираха между хората да могат да гледат най-добре .......... Това редно ли е ? Или просто не искате да взимате отношение ?
                    Наистина уважавам работата Ви г-н Василев но просто външни съвети не приемате или поне не приемахте.........
                    Това за бонуси за 1-вите 3-ма влезли в някоя зона е тъпо , ще минат трима в 10:00 до 11:00 и след това пак ще се сетят в 13:30 че трябва да тръгват и пак ще има удължаване на времето за зоните и тяхното застъпване.
                    Хубаво беше че г-н Кмета премести кръчмата горе........ но кебабчетата и кюфтета които ядох предишния ден долу както и студената бира нямаха нищо общо с тези горе на трасето !
                    Щом искате състезанието да е Траял с Пит боксове ,хубаво е и такива да осигурите .Не е приятно докато си разглабяш там на поляна в тревата колата да ти виснат 20 човека с бирите на главата и да немож си свършиш работата..............
                    Колега ти искаш организация и публика като на Формула 1,но нали знаеш,че всичко опира до пари,а кой вади пари за развитието на оффроуда, освен самите състезатели и една шепа ентусиасти.В този ред на мисли пожелавам на кмета на Лазарово успех на изборите наесен,за да не останем без това наложило се вече сътезание в нашия край.
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                      Незнам каква е причината. виждам че една шепа хора искат да затрият това единствено по родаси състезание.Дано неповлияят на организаторите и спонсорите .Един умен човек беше написал § Когато ме съдите. не бъдете със мен нито против мен.А се опитайте да бъдите вътре във мен§ Вместо да плюете сядайте пред машинитеси имислете (Какво данаправя догодина другите данеса ми виновни? ) Чао надявамсе догодина дасе срешнем отново на Лазарово.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                        Считам, че тоова е рядка глупост! Несрещана до скоро!
                        Глупост или не- факт е! Ще помоля Асен Василев да качи тук сканирания сертификат, защото файла ми е на служебния компютър и мога да го кача чак в сряда 25.05.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                          Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                          По темата.......... проблемите с публиката бяха големи ,няколко пъти един с едно АТВ щеше да го гони летящ кардан.Публиката=отврат........... можели кофата до теб ти да хвърляш кутийките бира вътре в зоните и то докато минава и състезател........... Отделно на колко места докато имаше джип в зоната имаше и публика вътре......За мен най-добре е да се направи още една летна за публиката.............. Сега се сетих и за онези чичковци с 3-те Патрула дето бяха си качили столчетата отгоре и паркираха между хората да могат да гледат най-добре .......... Това редно ли е ? Или просто не искате да взимате отношение ?
                          Наистина уважавам работата Ви г-н Василев но просто външни съвети не приемате или поне не приемахте.........
                          Това за бонуси за 1-вите 3-ма влезли в някоя зона е тъпо , ще минат трима в 10:00 до 11:00 и след това пак ще се сетят в 13:30 че трябва да тръгват и пак ще има удължаване на времето за зоните и тяхното застъпване.
                          Хубаво беше че г-н Кмета премести кръчмата горе........ но кебабчетата и кюфтета които ядох предишния ден долу както и студената бира нямаха нищо общо с тези горе на трасето !
                          Щом искате състезанието да е Траял с Пит боксове ,хубаво е и такива да осигурите .Не е приятно докато си разглабяш там на поляна в тревата колата да ти виснат 20 човека с бирите на главата и да немож си свършиш работата..............
                          по ред:
                          1. Публиката е такава, каквато е и ние не можем да отговаряме за възпитанието и! Моето впечатление е, че публиката се променя към добро, но това става постепенно и бавно за съжаление. В предишните състезания сме слагали двойни ленти, които бяха стъпквани веднага. Цялата енергия на съдиите и охраната отиваше да вади публиката от трасето. Сега действаме по пътя на най-малкото съпротивление- правим забележки и гоним само тези, които наистина пречат или създават опасност за себе си и околните. Ако Вие се наемате да се справите с публиката съм готов да Ви включа в организацията догодина.
                          2. Относно удължаването на времето в зоните: от така написаното от Вас хората неприсътвали на състезанието ще останат с впечатлението, че сме си разтягали правилника, както си искаме. Истината е, че само на една зона удължих времето, защото вината беше наша- хората си чакаха да си минат и не са се "ослушвали"- просто бяхме разположили неподходяща за евакуиране техника. След, като разменихме трактора с багер нещата си дойдоха на място и понеже чакащите не бяха виновни за бавната евакуация аз удължих с половин час работата на зоната. Смятам, че беше справедливо!
                          3. Да, по време на състезанието не приемам съвети за промени. Каквото е такова! Съвети приемам преди и след състезанието.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                            Кръстьо (примерно име), дет се е нацокал от сутринта, крещейки давайки съвети и хвърляки си бирата веднага след джипа, при положение, че организаторите бяха сложили кошчета и по зоните, НЯМА да го изгониш, поучиш или промениш! Няма действие, след което той да си вземе поука. Засрамването е болест по другите!
                            Той си е отколе такъв и нЕма нЕкви дошли от градО да му казват кво да прави и кво нема.
                            И да му турат ленти!
                            Живота му се състои в ежедневно постигане на НИРВАНАТА - след сутрешното напиване с парцуца (максимум), лека дрямка и следобед - второ напиване!
                            Те - тва второто е нирваната!

                            Лично аз продължавам да си мисля, че такива състезания трябва да са на труднодостъпни места. Най-добре - достъпни с джип само.
                            Ако падне тройно публиката - дигнете тройно билетите - мисля, че който е бил ххх км. път да гледа състезанието ще плати 3 лв., вместо 1
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                              Понеже виждам, че само аз съм "недоволния" от това ,което прави г-н Василев и първото му мнение за отваряне на тази тема - беше с явна категоризация за мен диагноза "алкохолна зависимост" и сигурно аз съм виновен за дрегер теста на този тип прояви , бих искал да го помоля ,като модератор в тази тема да ми изтрие всички постове. За последно само искам да попитам - колко години ще са нужни за да ограничите пътеките или да ги премахнете. Колко години Ви бяха нужни г-н орг. на траялни състезания със "ЗОНИ" за да осъзнаете , че връщането на заден ход не трябва да се наказва ??? Ако бяхме костенурки бих казал, че имате напредък. Къде са яките и подготвени джипове от Европата или от Америка - чийто стандарти гоните в препятствията? В препятствията мислено искате да ги стигнете, но къде са ни джипките? Всичките са домашен тунинг или по-скоро старт от скрапа. Пожелавам Ви успех за в бъдеще с ВАШИЯ ТРАЯЛ НА ЗОНИ .
                              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лазарово 2011-проблеми,мнения, предложения

                                Г-н Попов, трябва да призная, че сте напипали една от причините за въвеждането на контрол за алкохол на състезателите в тазгодишното състезание. Вашите дрифтове между публиката миналата година ме подтикнаха да въведа тази досадна проверка и резултата беше отличен. Минахме без инциденти със състезатели и публика(освен нормалните за състезание щети по ламарините).
                                Аз не виждам причина да ограничавам или дори премахвам пътеките!? Досега не съм чул аргумент за това! Видя се, че да преминеш успешно някое препятствие с пътеки не е толкова проста работа, колкото изглежда отстрани....
                                Относно "яките" траялни джипове от Европа и Америка- да все още нямаме такива, но хората си развиват машините, нищо, че са от "скрапа": http://www.youtube.com/watch?v=jaCMm...SPaKUM&index=1
                                Според мен посоката е вярна!
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X