Обява

Свий
Няма добавени обяви.

moto morocco 2011

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: moto morocco 2011

    Крайбрежието на Мароко няма нищо общо с останалата част на страната - просто друг свят.
    Ивицата покрай океана е повече от 1'000 км. Там е съсреодоточено основното население и икономиката на страната. От Агадир на север почти по цялото крайбрежие човешкото присъствие е осезаемо. Строят се ваканционни жилища, голф комплекси, по шосетата се срещат нерядко лъскави автомобили, има множество местни мотоциклетисти със скъпи машини. Това е и разликата със Сирия. Докато стигнем брега спорихме с Лъчо къде е по-мизерно. На мен Мароко ми се стори много по-зле икономически в сравнение впечатленията ми от Сирия 2010. Сравнявах пустините, планините, малките населени места в двете арабски държави. Лъчо твърдеше че в Сирия е по-мизерно. Съгласих се с него едва когато стигнахме до океана.
    Има много нововъзникнали населени места, както и такива обитавани от португалци, испанци, араби, французи....Приятни курортчета посрещащи туристи от цял свят, но предимно Испания, Франция и Италия.











    Коментар


    • #32
      От: moto morocco 2011

      Казабланка е модерен, ужасно населен с местни и чуждестранни жители притежаващи ваканционни имоти, туристически град предлагащ забавления и лукс.







      Коментар


      • #33
        От: moto morocco 2011

        Наред с развлеченията и многообразието в града се намира и втората по големина в света джамия след тази в Мека. Джамията Хасан II, построена през 1993 г. и побираща около 25'000 вярващи!









        Коментар


        • #34
          От: moto morocco 2011

          ето от мен малко екшън - образцово затъване в пясъка на Сахара . http://www.facebook.com/v/223444371013154
          Последно редактирано от Luke; 16-06-11, 22:04.

          Коментар


          • #35
            От: moto morocco 2011

            Ха, ха - много добро клипче .
            Успех нататък !
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #36
              От: moto morocco 2011

              Браво, момци, радвате ни!
              Това с мизерията ми хареса - отрезвяващо! Още повече след впечатленията на Driver-а
              Дайте малко снимки и на мизерията за да добием представа.
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • #37
                От: moto morocco 2011

                Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                Браво, момци, радвате ни!
                Това с мизерията ми хареса - отрезвяващо! Още повече след впечатленията на Driver-а
                Дайте малко снимки и на мизерията за да добием представа.
                Мизерията е нещо запомнящо.когато бях в сирия,видях мизерия(ти ме предупреди),щом са спорили,сигурно и в Мароко е подобно,а и в целия арабски свят,но мизерията в Египет,е нещо което е несъпоставимо,дори с индия и китай,взети заедно(според Явор).пет мотора в квартал на Кайро,е най голямото приключение,което ми се е случвало.Някой от нас си помислиха,че няма да излезем от там.
                Димитър Анастасов
                d.anactacov@gmail.com

                Коментар


                • #38
                  От: moto morocco 2011

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2857.JPG
Прегледи:1
Размер:378.4 КБ
ID:5286321

                  Тези деца живееха някъде в глинените постройки в зеления остров , който се вижда на заден план. В радиус от поне 10 км. наоколо беше само каманак. Момичето в средата беше явно тартора на групата и говореше , доколкото аз мога да преценя, перфектен френски.

                  Коментар


                  • #39
                    От: moto morocco 2011

                    ....и аз споделям мнението,че в Мароко мизерията е" първа класа" - имах възможността да направя подобна съпоставка преди две години - обикалях крайбрежието почти до Западна Сахара и после по Средиземноморското крайбрежие и наистина контрастта е впечатляващ !!
                    Поздрави за куража - преживяването обаче си струва !!

                    Коментар


                    • #40
                      От: moto morocco 2011

                      Ехеее , измислили сте страхотен начин за отслабване - в Африка през лятото. И аз съм си набелязал Мароко за някоя от следващите години, но с бус, деца и кайт, обаче като гледам как сърфирате по пясъците, може да сложа една гума с лопати на кроса и да го пробвам и аз тоя спорт Евала, качвайте снимки и привятно прекарване!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X