Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ от знаещи за застраховки асистанс и помощ в чужбина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ от знаещи за застраховки асистанс и помощ в чужбина

    Здравейте,
    като сравнително начинаещ моторист(2г., 3500 км.) моля да ме образовате малко.
    След седмица съм решил да предприема голямо пътуване до Южна Италия с мотора, сам, и съм се замислил какви услуи предлагат нашите застрахователи и на какви цени за асистанс в чужбина в случай на повреда(примерно спукана гума, падане и т.н.) и какви медински разходи покриват и нужна ли е допълнителна застраховка за медицинския асистанс. Не, че съм тръгнал да се търкалям по пътищата, но да си я имам за всеки случай...

    А също и какъв акъл ще ми дадете за спукването на гума - сега си мисля, че като спукам гума на колелото, го бутам или го качвам на багажника на колата до първия майстор, а като дете си ремонтирах редовно балканчето. Как стои въпроса с мотора - първо как се усеща и дали е фатално спукването на гума и второ как се ремонтира или се чака рапатрака.

    Благодаря на отзовалите се на дилетантските въпроси....

  • #2
    От: Помощ от знаещи за застраховки асистанс и помощ в чужбина

    Гледам никой не ти е писал, та да споделя моя скромен опит. Първо - какъв ти е мотора? Имаш ли вътрешни гуми? Ако да - носиш си инструменти за сваляне на колелото + щанги за сваляне на гумата + лепенки/лепило и ремонтираш на пътя (май ще ти трябва и помпа или патрони с въздух). Ако си с безкамерни (като мен), носиш спрей за гуми + ремонтен комплект фитили/патрони с въздух и ако е сравнително малка дупката (пирон,винт) пак ремонтираш на пътя. Ако щетата е по-сериозна вече не знам - на мен ми гръмна гумата от износване в Сърбия и понеже дупката беше сериозна ме прибраха с бус до София
    Как се усеща - ами гърмяла ми е и предна и задна - кормилото става много тежко и моторът не иска да завие. И в двата случая не успях да падна, но може и да е било случайност.
    За асистанс не знам - не съм си правил такава застраховка, само здравна, която за щастие не се е налагало да ползвам.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ от знаещи за застраховки асистанс и помощ в чужбина

      Питай в Дженерали - нали са макаронени.
      Иначе аз съм правил автоасистънт на Алианц, ама не се е налагало да я ползвам.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ от знаещи за застраховки асистанс и помощ в чужбина

        Радвам ти се на ентусиазма,но няма ли още поне един"балама" за да не си сам.Винаги е по-добре в компания,по-безопастно и можеш да разчиташ на помощ(писал ли си в темата за предстоящи пътувания,може да се намерят желаещи,дестинацията е позната и можеш да попрочетеш темите за Итлия).Иначе идеята е страхотна,дестинацията също,но не забравяй че южна Италия е един малък Тексас.Внимавай къде преспиваш и се храниш,къде сменяш пари(само в някой клон на банка) и къде паркираш мотора,кой те заговаря и по какъв въпрос.На всеки вход на град или село има табела с номерата на полицията,на който можеш да звъниш ако си в затруднение.Предполагам си се подготвил с няколко думи на италиански,не разчитай долу да говорят много чужди езици.Малкото полезни съвета(но от сърце) ти ги давам,защото съм отдавна в Италия и знам за какво става на въпрос.Предварително си начертай маршрут и се разрови в нета за всякаква информация,която ще ти бъде от полза,като цени,километри и всякъкви подробности(чел съм тук във форума,че една от трудностите тук е зарежданено на автоматична бензиностанция след работното време-след 19:30).Последен съвет,на мен мажеш да разчиташ за помощ по телефона(почти денонощно),имам много безплатни минути,но знаеш че роуминга ще ти се отрази финансово,но не рискувай да оставаш без връзка.Останалото ще научиш от колегите тук,че аз съм от другият раздел,ендуро-кроса.Можеш да ми се обаждаш и от България преди тръгване,ако имаш някъкви затруднения или липса на информация,имам и за там минути гратис.Успех с подготовката и умната,помни всички съвети и питай,не се срамувай,че такова пътуване не е шега работа.

        0039 3206052599 Ицо.И като пристигнеш,чукни да се чуем.
        Beta 450 RR-Factory
        0039 3206052599

        Коментар


        • #5
          От: Помощ от знаещи за застраховки асистанс и помощ в чужбина

          Ако минаваш през Австрия, Виена , звънни.
          Ако имаш проблеми тук ... съм подготвен , имам служебен бус ... мога да помагам.

          За моето пътуване , ще си направя застраховка от 100€ на година към ARBOE ... правят ги по именно , няма значение къде си в Европа, и с каква регистрация караш
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • #6
            От: Помощ от знаещи за застраховки асистанс и помощ в чужбина

            За лепене на вътрешни гуми-щанги, лепенка и/или спрей за гуми(вътрешната гума става неизползваема след това имай го предвид) и помпа за колело, хубаво е да си носиш и резервна вътрешна, но не е задължително, за безкамерна-фитил и/или спрей за гуми и помпа за колело.
            Зелената карта ти покрива част от разходите по медицинското обслужване и асистенцията на пътя, но задължително трябва да провериш какви са условията на фирмата в която ти е застраховката. При някой от тях в случай че ти се наложи си плащаш всичко и те след това във времето ти връщат парите, тоест трябва да си подготвен за големи разходи щом си решил да го мислиш в тази насока.
            И се пак е добре да пуснеш малко повече инфо какви са ти плановете и мотора, знам за една група която евентуално ще ходи из Италия може да се "вмъкнеш" поне в част от пътя с тях ако ви съвпадат маршрутите.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ от знаещи за застраховки асистанс и помощ в чужбина

              Колеги, сърдечно благодаря! Особенно, че съм новак и непознат и пак такова желание за помощ!

              А иначе по същество - не знам и дума италиански, работя активно по POI-тата на маршрута, включително съм изчел всичко в този форум и в другите моторджийски. Алианц прави асистанс за мотори за ччужбина и без да имам ГО при тях(мойта съм я сключил в началото на годината в Армеец, чийто асистанс не покрива мотори а само коли). Ще си направя и лайф асистанс, може би пак към тях - сумите са смешни - 30-50 евро, при положение, че такава екскурзия ще ми струва 1000 евро. По принцип финансите не са проблем, взел съм си 2-те кредитни и една дебитна карта, ще нося и кеш.
              Относно мотора - Ямаха Дайвършън Ф 2009 г. - нов, на 8,000 км., от които само 3,500 мои(и единствени на мотор), общо взето нещо като турър с изправена стойка и широко кормило, с дефорсиран 600 кубиков мотор на R6 - направен е на 72-75 коня, но пък с удобна крива на въртящия момент и се кара лесно. За съжаление(относно моторите, не по принцип) съм голям дългуч и пътувам доста трудно - стърча яко над мотора, стойката ми е прегърбена, уморявам се по-лесно, накупил съм си някакви "облекчаващи" джаджи - надуваема възглавничка за задника - AIRHAWK, турър стъкло и др., та се понася криво-ляво....Резервоара ми е малък и най-големия ми проблем ще е горивото, активно ръчкам бензиностанции по пътя, че с моя ръст тоя мотор ми харчи 7% и трудно изкарвам 200 км. с едно зареждане.(резервоара е 15л. от които 1 резерва).
              Понеже не съм голям моторджия(надявам се все още) ще си облекчавам маршрута максимално с пътувания с фери - примерно от Сицилия до Неапол навръщане, когато ще бъда уморен, ще се метна с ферито - 100-тина евро с екстрите, но пък ще се наспя и няма да карам 450 км. Разчел съм само 2 дни по 450 км. каране и естествено връщането Игуменица-София (пътувал съм го много пъти с кола, че имам приятел на гръцкото крайбрежие), през останалото време къси преходчета по 120-160 км. съчетани с много зяпане...Ларж съм с времето,ч е съм взел голяма отпуска, ако се уморявам, ще спирам в първия хотел.
              За техническата страна на нещата - направо не ми се мисли - на мотора нищо не мога да ремонтирам, ще си взема помпата за колелото ама колко ли имам да помпам гумата на мотора.....естествено по вашите съвети днес или утре ще търча да си купя фитили и някаква аптечка с повече превързочни материали. Ще си нося и двата телефона...

              Забравих маршрута - на 21-25 съм с приятели в Гърция на Хлакидики и на 25 наобед те тръгват към БГ, а аз опъвам към Игуменица. вечерта с ферито до Бриндизи.
              На 26.05 ми е каране - Бриндизи-Месина-Таормина. Там спя, зяпам, кейбъл кар, паста, вина и т.н.
              На 27.05 ще доразгледам Таормина, ако съм закъснял предишния ден и отпрашвам към Сиракуза, зяпане, и вечерта в 21:30 на ферито на Позало за Малта.
              3 дена в Малта, там все още не съм направил програмата, ще чета гида на ферибота, че нямам време сега.
              31 рано сутринта фери обратно до Позало и оттам цял ден хубаво каране през Агригенто, долината на храмовете(по други съфорумци), хубави пътчета през средата на Сицилия до Палермо. Там малко зяпане и през нощта фери до Неапол.
              На 01.06 Неапол и слизам към Амалфи и Салерно.
              На 02.06 - Капри.
              На 03.06 - Минавам през Помпей(може и някой от другите дни) и се изнасям към Бари до вечерта. Нощен фери до Игуменица.
              На 04.06 - Игуменица - София. Ако се чувствам уморен ще спра на езерото Керкини - бях там есента в страхотен хотел - Мелина, изкарахме чудесно, има и други наоколо, село Горни Воден е страхотно с парка си с чинарови дървета и готини кръчми (цивилизовани - дървени, хубав паркинг, не бетонни като нашите).
              Така си оставям и един ден резерва за всякакви изненади по маршрута....
              та така.....

              Ицо> Благодаря ти! Записах си телефона и ще звънна и за поздрав и при нужда!
              Последно редактирано от petrov_ivan; 18-05-11, 07:55.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ от знаещи за застраховки асистанс и помощ в чужбина

                Аз при всички пътешествия си правя медицинска застраховка с асистънс, но само за срока на пътешествието. За застрахователна сума 15-20 000 евро ще ви вземат 30-40 евро за един месец, разбира се, ако изобщо Ви трябва за месец. Най-добре от дата до дата определени от Вас.
                Не е добре че мотора не Ви е удобен. Също не е добре, че резервоара е малък, но това имате това ще карате.
                Пробвайте се пък, ако Ви харесат пътешествията с мотоциклети ще си подберете машина, която ви устроива за целта.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ от знаещи за застраховки асистанс и помощ в чужбина

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  Аз при всички пътешествия си правя медицинска застраховка с асистънс, но само за срока на пътешествието. За застрахователна сума 15-20 000 евро ще ви вземат 30-40 евро за един месец, разбира се, ако изобщо Ви трябва за месец. Най-добре от дата до дата определени от Вас.
                  Не е добре че мотора не Ви е удобен. Също не е добре, че резервоара е малък, но това имате това ще карате.
                  Пробвайте се пък, ако Ви харесат пътешествията с мотоциклети ще си подберете машина, която ви устроива за целта.
                  ВладиЧ благодаря Ви! Харесал съм едно R1200RT, само трябва да дорасна (не физически, там съм израснал) за него......

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X