Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размер за гуми за 120-ка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Размер за гуми за 120-ка

    Интересува ме възможно най-широкия и висок размер,който може да се качи на 120-ка без лифт.

  • #2
    До: Размер за гуми за 120-ка

    265/70/17 BF A/T ,карам ги без фланци защото ще стане за боядисване,ралика в стоенето на пътя от MICHELIN -те ,ОГРОМНА.Мисля ,че без лифт няма да може да се вкарат по-големи ,защото на неделният лов скочих в една дупка и ми закачи в пластмасите.

    Коментар


    • #3
      До: Размер за гуми за 120-ка

      Първоначално публикуван от inko Преглед на мнение
      265/70/17 BF A/T ,карам ги без фланци защото ще стане за боядисване,ралика в стоенето на пътя от MICHELIN -те ,ОГРОМНА.Мисля ,че без лифт няма да може да се вкарат по-големи ,защото на неделният лов скочих в една дупка и ми закачи в пластмасите.
      В какво се изразява огромната разлика?

      П.П. А снимка имаш ли как му стоят гумите?

      Коментар


      • #4
        Оптимален размер гуми на 120-ка без лифт

        Здравейте колеги,
        Напролет ще си сменям летните оригинални Бриджстоунки с АТ гуми и ми се ще да са малко по високи от оригиналните.
        Какво мога да вкарам под калника??
        Гледах Пирели АТР 270/65/17 или 265/70/17 или по големи;
        Моля ако някой има опит да сподели
        Поздрави
        Prado
        Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

        Коментар


        • #5
          До: Оптимален размер гуми на 120-ка без лифт

          Здравей prado,
          разликата в диаметъра между оригиналните 265/65R17 и 275/65R17 е само 13мм, което е пренебрежимо малко и въобще не е проблем. При 265/70R17 разликата с оригиналните е 27мм, което предполагам, че също не е проблем, тъй като това е само 13.5мм разлика в радиуса. Единствено километража ще ти показва по-ниска скорост на движение.
          Успех
          Ники
          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • #6
            Моля за съвет относно Джанти и гуми за ТЛК 120

            Здравейте колеги. От миналата година пролетта имам нова ТЛК 120 дълга база с ТЕМС. Вече успях да и навъртя 26000 км и съм супер доволен от нея - няма такава возия. Зимата, по съвет на мой приятел,който има същия, карах с оригиналните гуми на Бриджстоне. В интерес на истината не съм имал сериозни проблеми докато не се качих на ски на Пампорово. Не ме питайте как се прибрах оттам в една неделя както не беше чистено съм пълзял на 2 и 1 предавки почти без спирачки дет се вика с галене на педала.Та сега съм изправен пред следната дилема - Дали да си купя още един комплект джанти със зимни гуми или да карам със някакви всесезонни гуми, които са по-добри от тези които имам.Ще бъда много благодарен на тези от вас които имат по отдавна такава джипка да споделят с мен как са решили този въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Моля за съвет относно Джанти и гуми за ТЛК 120

              Аз карам моята в момента с Пирели АТР супер са за лека кал и макадам. размера е 265/70/17, малко са по-гоеми ит стандартния но не опират никъде. Тази зима карах с тях и съм със смесени чувства. По-добри са от стандартните отвсякъде но са по-зле от зимния Мишелин с който карах миналата зима.
              Понеже съм сменил доста гуми на мойта Тойотка вече е на 215 000 км.
              Съвета ми е Лятото Унироял http://www.diana-ltd.com/UNIROYAL-4x4.html
              Зимата Мишелин Алпин .
              Това е ако на караш оффроуд за там пирели, гоодрич, бриджстоун АТ, или Купър МТ.
              Поздрави
              Иво
              Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

              Коментар


              • #8
                До: Моля за съвет относно Джанти и гуми за ТЛК 120

                Първоначално публикуван от venst Преглед на мнение
                Та сега съм изправен пред следната дилема - Дали да си купя още един комплект джанти със зимни гуми или да карам със някакви всесезонни гуми, които са по-добри от тези които имам.Ще бъда много благодарен на тези от вас които имат по отдавна такава джипка да споделят с мен как са решили този въпрос.
                Не се чуди,купувай още един комплект джанти и гуми.
                Нищо,че е 4х4 без подходящи гуми не става,останалото е компромис.
                JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                Коментар


                • #9
                  До: Моля за съвет относно Джанти и гуми за ТЛК 120

                  Без компромис. Твърдо зимата-зимни, лятото-летни.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моля за съвет относно Джанти и гуми за ТЛК 120

                    По принцип и от опит с леката ми кола наистина най доброто явно е два чифта джанти с летни и зимни гуми. Дайте съвет за зимни и летни гуми и за джанти от къде и какви ползвате на вашите Тойоти.Предварително благодаря на всеки споделил мнение.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моля за съвет относно Джанти и гуми за ТЛК 120

                      Колега има толкова теми за гуми, от които можеш да се поучиш. За мене за точно тази тойота съм ти написал в горния пост кое е най-добро. Аз съм ги карал тези гуми и други затова мога да ги препоръчам.
                      Аз съм от Търново и гумите ги има, за София просто сигурно са на 100 места.
                      Поздрави
                      Иво
                      Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моля за съвет относно Джанти и гуми за ТЛК 120

                        По чисто финансови съображения съм купил вече 3 комплекта Toyo -Open Country.
                        Като съотношение "цена-качество" ми се видяха най-изгодни.
                        За същите пари/че и повече/ можеш да купиш и по-лоши!
                        Вероятно по същата причина с тази марка вече карат и в Offroad - шампионата.
                        Понеже сега сигурно ще питаш "Откъде?" и за да не е реклама - под моста "Чавдар".
                        Life is too short to drive dull cars!

                        Fight global warming !
                        ... turn on your A/С !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Моля за съвет относно Джанти и гуми за ТЛК 120

                          Първоначално публикуван от valyo Преглед на мнение
                          Без компромис. Твърдо зимата-зимни, лятото-летни.
                          Първоначално публикуван от venst Преглед на мнение
                          По принцип и от опит с леката ми кола наистина най доброто явно е два чифта джанти с летни и зимни гуми. Дайте съвет за зимни и летни гуми и за джанти от къде и какви ползвате на вашите Тойоти.Предварително благодаря на всеки споделил мнение.
                          Момент. Най-доброто е два комплекта - летни и зимни, ако ще карате Ленд Крузера като лек автомобил, т.е. само на асвалт. За какво ви е тогава 120-ка е друг въпрос де, който не го задавам в момента.

                          Но ако се мръдне малко в страни от асвалта и летните и зимните ще свършат работа най-много до някой пуст плаж лятото, по макадам (сух) и най-много до някоя последна вила в селото, зимата.

                          За всички ситуации извън тези, ви трябва кое и да е AT (идва от all terrain). За АТ-тата има много ,мого писано в целия раздел за

                          OFFRoad-Bulgaria.com > Основни форуми > Тунинг, гуми, лебедки и екипировка Гуми и джанти

                          Можете да прегледате тези теми като начало:
                          Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?
                          Избор и сравнение на АТ гуми
                          kumho kl78AT или BFG AT

                          Коментар


                          • #14
                            До: Моля за съвет относно Джанти и гуми за ТЛК 120

                            Първоначално публикуван от valyo Преглед на мнение
                            Без компромис. Твърдо зимата-зимни, лятото-летни.
                            Това е и моето мнение.Иначе ако искаш да газиш по кал и прочие неасфалтирани терени си взимай АТ,тук много е говорено по въпроса,успех.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Моля за съвет относно Джанти и гуми за ТЛК 120

                              По принцип джипката я ползвам в по голямата си част от седмицата(да отговоря на YARO) за каране по асфалт, и през почивните дни за ходене по реки, язовири и най вече планина. Най сериозния офроуд в който съм я завирал е в родния ми край - Огражден планина срещу гр.Петрич, по черните пътища на картофарите и "билкарите", които са с по дълбоки коловози, но с Бриджстонките не става голям танц се завихря, и все пак драпа.Уточнявам обаче не съм я купил за това.За калта си имам едно Гризли с което си допълвам адреналина от планинските разходки,така че на тоя етап дори и Бриджстона ми върши работа за лято и планина.Та основната идея с която отворих темата беше, за колегите които имат ТЛК , да кажат кой с какви гуми я кара лете,най-вече зиме и от къде си ги е купил. А по трудния за мен проблем е втория комплект Джанти,явно че ще трябва да инвестирам в тях, но въпроса е какви и от къде.В София места за пазаруване много , но не навсякаде се продават качествени стоки.Благодаря на Prado i Mitkochanev за техните отговори, за гумите!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X