Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чуденка!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чуденка!!!

    Вчера установих (добре,че стъпи на асфалт милата),че ми тече масло от картера...!!!Сълзи много слабо,точно където пробката е съединена с тенекията на картера.Днес източих маслото,но за да сваля картера,трябва и предния диф да демонтирам.Мога ли,да пробвам на място с ЦО-то или имам право да опитам с някакво мазило от рода на метал пластика или подобно!?Не ми се сваля и дифа,достатъчно простотии са ми на главата,иска ми се да опитам по мързеливия начин.Каква процедура да избера

  • #2
    От: Чуденка!!!

    Доливай и карай

    Коментар


    • #3
      От: Чуденка!!!

      На такова место с лепилата не вярвам да се получи добър резултат. Ако имаш добър достъп с СО определено е много по-сигурно стига да не подпалиш машината.

      Коментар


      • #4
        От: Чуденка!!!

        По този мързелив начин ще ти помогне само това
        Първоначално публикуван от edre Преглед на мнение
        Доливай и карай
        Изобщо не препоръчвам опит за заварка на място!
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • #5
          От: Чуденка!!!

          Пробвай с добавка, може и да се закрепи да не тече!
          0878 706 714

          WWW.OFFROADMASHINI.COM

          Коментар


          • #6
            От: Чуденка!!!

            Лепил съм пукнат картер с течен метал.

            Коментар


            • #7
              От: Чуденка!!!

              Защо да не опитам със заварка на място!?А с течен метал каква е процедурата,освен добро почистване,а и каква марка да избера евентуално?Някой друг съвет за справяне със ситуацията!?Ако беше сериозна пукнатина изобщо нямаше да се чудя,но за една сълзичка можеби 2-3 мм,наистина не ми се сваля всичко.

              Коментар


              • #8
                От: Чуденка!!!

                Заварка - рискуваш взрив. Маслото по същество си е петролен продукт и гори добре. И добре се взривява - проверено лично :-). Течния метал е по същество епосксидна /или подобна/ смола с пълнител. Обикновенно не дава добра адхезия към метала и заради вибрациите изпуска след време. Пробвано на картер от мотор /вярно магнезиев/ отвътре свален и почистен перфектно. Удържа 2 месеца и прокапа. Така го и продадох.

                Аз предлагам за проба - щателно почистване с обезмаслител /и бензин трябва да стане/ и омазване със силикон. От този за гарнитурите. Ама не от червения. Има качествени на Виктор Рейнц, Локтайт..... Понеже няма налягане и е меко след изсъхване мисля че ще удържи.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #9
                  От: Чуденка!!!

                  Здравейте,
                  Заваряване на място е НЕ ДОБЪР ВАРИАНТ.
                  Почти е сигурно че маслото вътре ще се подпали, а от там до БУМ е много малко.
                  Все пак ако искаш да рискуваш можеш да пробваш само на точки и след това охлаждаш.
                  Друг вариант е да напълниш картера с въглероден двуокис за да няма кислород в отсека. Можеш да подаваш газ през отдушника на картера и да отвориш пробката отдолу за да следиш какво става. Преди да заваряваш изчакай поне минута и подавай поне 5-8 л/мин газ.
                  Задължително ти трябва и пожарогасител под ръка (за всеки случай). Откачи акумулатора също.
                  Почисти, обезмасли и ако можеш леко тръкни с нещо абразивно за да имаш по-добро качество на шева.

                  Ако имаш въпроси - 0889 522 036
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чуденка!!!

                    Докато има теч на масло , докато мястото е омаслено - качествена заварка е невъзможна. Ще има шупли и ще продължи да тече.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чуденка!!!

                      Не е само до взрива .
                      От чисто технологична гледна точка , поради невъзможността да се изчисти пукнатината от мърсотии , качествен шев ( хеле пък с МИГ/МАГ ) няма как да се получи . Шевът ще е пълен с пори , което го прави течащ като лейка .
                      Вариантите са или лепене с епоксидна смола (или някакво друго лепило) на място , или заваряване , но след сваляне на картера .

                      А , гледам , че със Стилник сме писали едновременно
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чуденка!!!

                        Има пластичен метал - "Газ танк рипеър" се казва, този който е специално за горивни резервоари, ще стане и за картер. Не се влияе от омокряне с бензин, затова почисти добре с бензин или коресилин мястото. Във Варна го има в Брико.
                        На времето Диксъните - ако си ги спомняте - винаги държаха две пръчки от същото в кутията за първа помощ. Ама те пукаха картер по два пъти на ден.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чуденка!!!

                          Най, бързо, лесно е сигурно е със заварка - една капка с телоподаващото и си готов, правил съм го не веднъж и на доста по-големи цепки, няма как да запалиш маслото. Иначе става и с повечето лепила, дори и с авто-кит, но както писа колега по-горе - адхезията не е сигурна и е временно. Ако нямаш под ръка добър заварчик, по-добре лепи!
                          VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                          SXS-Restorations 0886513079
                          Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чуденка!!!

                            Здравей и от мен. До тук казаното от колегите е предимно предположение и опасение.Аз наскоро заварих с ЦО-то картера на една фиат темпра дизел,многократно тътрузена по корем.Беше се образувал ръб около пробката,който ръб (около 4см.)се протрил и протече на струйка,не просто капене.Та източих маслото и смело с полуавтомата.Започнах с точка на сантиметър от цепката и наредих точки една до друга да се свържат в шев.Димът който се образува в картера е незначителен,но можеш да отвиеш пробката отдолу и капачката за наливане отгоре и след първите две-три точки(а най-добре регулярно)с маркуч да вентилираш надувайки през пробката с уста или компресор,ако имаш под ръка.Аз заварих с точки,след това теглих един шев и сега е бетон,сигурно е 5-6 мм.дебел шев.Става си чудесна заварка и никакво масло не води до никакви шупли,ще видиш,става си както трябва.
                            Също варианта с лепило съществува.На един спринтер от много пътуване все нямаше време да свалим пукнатия (алуминиев) картер и 3-4 смени на масло изкара с двукомпонентно лепило(течен метал),но там цепката беше сякаш от пренатягане на пробката,т.е.по дължина на резбата на пробката и при затягане се отваряше сцепеното място.Колегата отвива,пуска старото масло,завива,изтрива с парцал.От топлия картер постоянно пуска мазнотия,но той с едната ръка трие с другата притиска размачканото лепило по дължина и след 5-10 мин.налива новото масло.Аз не бих тръгнал с такъв бус да пътувам,но човека си палеше и газ за Гърция.След 10 000 км.се повтаряше упражнението....
                            Заварявай намясто както ти казах и не го мисли,ще видиш,че притесненията са ти напълно излишни и проблема ти е никакъв.Успех!
                            П.П. Монтьор съм по душа и това ме храни ,но съм правоспособен Пиротехник(Фугин) и Изпитател на боеприпаси,както и правоспособен заварчик,не мисли че си рискувам здравето и живота с непремерени рискове.
                            Последно редактирано от 5ar; 10-05-11, 12:37.
                            В основата на всички човешки нещастия... стои невежеството.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Чуденка!!!

                              Лепил съм дупка на капак на картер, който представляваше алуминиева отливка. Изкара повече от сто хиляди километра при мен (за след това нямам информация). Лепилото беше епоксидна смола Бизон (това дето му викат "течен метал"). Само че, в моя случай, демонтажа не беше никакъв проблем и съответно имах възможността да го почистя идеално преди процедурата.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X