Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приказки за трофи и рали

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Приказки за трофи и рали

    Темата произхожда от тук

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93)
    Това е доста добра илюстрация на една от причините, поради които някои по-стари състезатели не искат да карат трофи ...
    Чавдаре, тези щети са по малки от тези на Мицубишито на Руси,двигателя на Фиков, от тези на Тойота-та на Явор от щетите по окачването на Рижия. Как ли се чувстваше Петър Минчев след сецването си и отказа му през втория ден.Тебе нещо не те видях през третия ден докато бях зрител в с.Изворско явно пак те е споходил лошия късмет от миналите години. Несъразмерими са нещата,и единия и другия формат си имат лоши моменти но прекалено голямата скорост има риск за живота на екипажа.Майната им на повредите, явно екипажите не съумяват да запазят автомобилите си, човешкия живот е от значение . Нека не се дракаме,България е малка и всички сме братя по хоби.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-05-11, 10:13.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

  • #2
    От: Трофи "Албена-2011"

    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
    Чавдаре, тези щети са по малки от тези на Мицубишито на Руси, от тези на Тойота-та на Явор от щетите по окачването на Рижия. Как ли се чувстваше Петър Минчев след сецването си и отказа му през втория ден.Тебе нещо не те видях през третия ден докато бях зрител в с.Изворско. Несъразмерими са нещата,и единия и другия формат си имат лоши моменти но прекалено голямата скорост има риск за живота на екипажа.Майната им на повредите, човешкия живот е от значение .
    Нямам и най-малкото намерение да противопоставям трофи на рали. Нещо повече. Напълно съм съгласен с мнения от рода на: "трофито най-много се доближава до представата ми за офроуд". Когато реших да вляза в шампионата и аз бях с настройката за трофи, още повече, че тогава още имаше такива състезания, а и колата ми е по-подходяща за този тип каране. Първите неща обаче, които започнах да чувам от старите кучета против трофи формата бяха "не искам колата ми да прилича на войнишка манерка след всяко състезание" и особено остро настроение срещу часовете отвисяване на тапите в трасето ...

    Да, при бързото каране колите се "разковават" доста сериозно, но все пак щети като по Мицубишито ще получиш, ако минеш през таван, което се случва сравнително рядко, докато щетите по ламарините от по-сериозно трофи трасе са гарантирани на всички, без значение от уменията на екипажа.

    П.П. А това, че не си ме видял през третия ден няма нищо общо с формата рали или трофи. Проблемът със скоростите щеше да си го има и в единия, и в другия случай.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-05-11, 07:48.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Трофи "Албена-2011"

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      П.П. А това, че не си ме видял през третия ден няма нищо общо с формата рали или трофи. Проблемът със скоростите щеше да си го има и в единия, и в другия случай.
      Така де ,повреди има и в двата варианта впроса е че не трябва да се делим на виша и ниша класа. Това за тапите в трофито във варианта които се провежда в момента наистина съществува заради това тази година предоставихме вариант на хората сами да избират дали да минат през бонус етапите,играта им във нашия вариант бе тактическа.
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • #4
        От: Трофи "Албена-2011"

        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
        ... впроса е че не трябва да се делим на виша и ниша класа ...
        Че кой говори за такова нещо?!? Въпросът е на вкус и лични предпочитания.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Трофи "Албена-2011"

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Че кой говори за такова нещо?!? Въпросът е на вкус и лични предпочитания.
          Ами човека които иска в България състезанията по офф-роуд да са само във вариант Рали. На награждаването бяха споменати така че дано да са чули. Приятен ден за сега че тръгвам на работа.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #6
            От: Трофи "Албена-2011"

            Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
            Ами човека които иска в България състезанията по офф-роуд да са само във вариант Рали. ...
            Не ми е известно да има такъв човек, който еднолично да определя какви да бъдат състезанията по офроуд в България. Както се видя, никой не ви е пречил да организирате състезание във формат "трофи". Точно както никой не пречи на други хора да правят състезания от траялен тип.
            А що се отнася до това от какъв тип са състезанията от националния шампионат, там нещата си се развиха по съвсем естествен път през последните 3-4 години. Въпрос на търсене и предлагане.

            При положение, че водещите състезатели предпочитат да карат така ...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_259111.jpg
Прегледи:2
Размер:55.6 КБ
ID:5275709

            вместо да се дърпат на лебедка, съвсем естествено е организаторите да правят такива състезания. Също толкова естествено е правилникът за състезанията от шампионата да отразява реалностите.

            Най-сериозната пречка срещу съществуването на трофи шампионат е липсата на достатъчен брой хора, готови да се включат в такъв.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-05-11, 08:40.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Трофи "Албена-2011"

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              А що се отнася до това от какъв тип са състезанията от националния шампионат, там нещата си се развиха по съвсем естествен път през последните 3-4 години. Въпрос на търсене и предлагане.


              Най-сериозната пречка срещу съществуването на трофи шампионат е липсата на достатъчен брой хора, готови да се включат в такъв.

              Пусни анкета, да видим кой и в какво иска да участва. Доста ще се учудиш от резултата. Си мисля.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                От: Трофи "Албена-2011"

                Да искат да участват е едно, а да участват е друго
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #9
                  От: Трофи "Албена-2011"

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Пусни анкета, да видим кой и в какво иска да участва. Доста ще се учудиш от резултата. Си мисля.
                  Отклоняваме се от темата, но като си рекъл ...
                  Къде да я пусна тази анкета?!? Във форума ли? И какво ще покаже тя?!? Анкетата са реалните заявки за участие в състезания. Миналата година нали пак имаше рали и трофи. Колко бяха на трофито? Май едва 4 (четири) екипажа.
                  Тази година наистина участниците бяха повече, което е хубаво. Обаче гледам, че почти всички са от региона. Колко от тях ще се вдигнат да отидат на следващо състезание на другия край на България? А на трето и четвърто?
                  Я кажи колко екипажа ще гарантираш от вашия край да видим дали няма да се събере бройка за едно трофи из Плана и Лозен!

                  От тези, с които през последните 3-4 години редовно се засичаме по трасетата на състезанията от шампионата, не съм забелязал да има много мераклии да разпъват лебедки. Само погледни коя стана преобладаващата марка! А и това да не са ти някакви срамежливи ученички, дето някой може да им командва да карат рали, ако предпочитат трофи! Що не ходят на Трансилвания да бъхтят по деретата, ами отиват на Баха Саксония и други състезания във формат рали-рейд в чужбина да раздават яко газ?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трофи "Албена-2011"

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    ...Обаче гледам, че почти всички са от региона. Колко от тях ще се вдигнат да отидат на следващо състезание на другия край на България? А на трето и четвърто?
                    Я кажи колко екипажа ще гарантираш от вашия край да видим дали няма да се събере бройка за едно трофи из Плана и Лозен!
                    Осигури ми спонсори, колкото на ралито ще отида и на Плана и на Лозенна, че дори и в Трансилвания.
                    Когато съм раздавал истинска гас по асфалта, карах в рали шамшпионата. Сега карам мотор Suzuki Hayabusa, който с лекота вдига 300км/ч. НО...Когато говорим за оффроуд - разбирам, баири, камъни реки.
                    Такова ни рак, ни риба нещо не ми се връзва с нито 1 от 2-та спорта, но някой му се кефят.
                    Всеки си има вкус и всеки си има свои собствени разбирания - за това има и това разнообразие.
                    Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                    http://www.cardomain.com/ride/2562837

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трофи "Албена-2011"

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Отклоняваме се от темата, но като си рекъл ...
                      Къде да я пусна тази анкета?!? Във форума ли? И какво ще покаже тя?!? Анкетата са реалните заявки за участие в състезания. Миналата година нали пак имаше рали и трофи. Колко бяха на трофито? Май едва 4 (четири) екипажа.
                      Тази година наистина участниците бяха повече, което е хубаво. Обаче гледам, че почти всички са от региона. Колко от тях ще се вдигнат да отидат на следващо състезание на другия край на България? А на трето и четвърто?...
                      Спор няма, че в България се разви интерес към рали рейд значително повече (при съзтезателите) отколкото към трофи или траял. Но подкрепям Таргата, че мераклиите за трофи не са малко. Кои са и колко, това е друг въпрос. Според мен интереса към трофи-то би се увеличил, ако се организират многодневни трофи-та, какъвто е и смисъла на едно трофи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трофи "Албена-2011"

                        Идеята ми да включа и Трофи в мероприятието Албена 2011, бе че аз като човек занимаващ се с хобито офроуд исках да има за всички по много. Имаше!
                        Далеч съм от мисъта да противопоставям дисциплините рали и трофи. Затова всеки практикува това което му харесва и не се обяснява много-много.
                        Повечето от каращите джипки от варна ме свързват с организирането на състезанието през май, което е показателно за това как или нямат или им се губят спомените.
                        Имахме миналата година клас трофи с правилник и шампионат, провал.
                        Аз ще съм последния който ще забрави, че е отрасъл в планината, живял на морето и е закъсал за първи път в гората.
                        Така, че не развихряйте напразен спор. Няма сравнение между асфалтовите моторни спортове, рали-рейда и трофито.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трофи "Албена-2011"

                          вярно другото са глупости

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трофи "Албена-2011"

                            Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                            Осигури ми спонсори, колкото на ралито ще отида и на Плана и на Лозенна, че дори и в Трансилвания. ...
                            Още малко и девойка в стаята ще поискаш, че и вазелин ... Основната част от състезателите в шампионата нямат други спонсори освен себе си. С чужди пари и баба знае да си прави кефа, ама не дават. Така че, оправяй се сам и не чакай някой да ти поднесе наготово!
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Приказки за трофи и рали

                              Ако има в България добри трофи състезания, много от "старите" ще покарват на тях.Старите ни коли са си добри за трофи.
                              Какво значи хубави?
                              Хайде да расъждаваме.
                              Аз си имам мнение разбира се,но по-късно ще го споделя.
                              Противопоставянето на двете дисциплини е повече от глупаво.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X