Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Удар при превключване от N на D и обратно от N на R на Гранд WG 2.7 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Удар при превключване от N на D и обратно от N на R на Гранд WG 2.7 CRD

    Значи така сега. При мен удьра се появява зарад немане информации за оборотите на вход и изход од АСК и сменява само до 3-та предавка. А ако караш повече забива в аварийна някоя предавка само за прибиране у дома или в гараж до майстора. Дефектирал едния от двата датчика на платката в мозька на кутията. Днес отворихме мозька отново,искарахме пьрво 6-те вентила вьрху платката и она си излезе. Проверихме да не е скьсана някоя жичка ама указа се единиа от двата датчика. Майстора ми да се овери кой от двата датчика не работи, взе един светодиод свржа + и - , и светодиода с резистор нали на датчик А. Когато мине сьс отферка вьрху магнета на датчика светодиода светва. Когат сложи на датчик Б , не светкаше. Датчиците били някакви халови елементи??? Утре си взимам нова платка и ще пиша какво е станало.
    Eто ми го майстора как се занимава с платката.http://media.snimka.bg/8727/023710267.jpg?r=0
    и платката вонка.http://media.snimka.bg/8727/023710295.jpg?r=0
    П.С. Дано не ревеме Стояне. Мерси ти за диягностиката.
    Последно редактирано от ljupco; 31-05-11, 18:44.

    Коментар


    • #47
      От: Удар при превключване от N на D и обратно от N на R на Гранд WG 2.7 CRD

      ОПРАВИХМЕ ПРОБЛЕМА! Нова платка и сичко е ОК! Както каза Стоян. Даже дури сега мога да кажа нещо и затова как се появи проблема. Още от зимата се появи ного лек удьр при превклучвчнето сьс леко скьрцане ама не забарих, мислех че е от спирачките или просто така тябва да бьде. Дури и джипката се клатеше лево десно. Така си караше до преди 15 дена. почна се повече и повече и на края заби в аварийна. Тези датчици не се расипват наведньч ами лека полека (барем така стана при мен. Сега след диягностиката се появи някаква грешка в дозирането на вьздуха MAF-датчик който се намира на тьрбата от вьзушниа филтер до двигатела. Трябва да показва 320 cm/m3 , а при мен е 500. От него изпухва черен думан когато се уклучва кикдауна. За този датчик по номер на BOCH 0281002501 в елит кар и БС еднаква цена 1100 лв. Ще го купувам като спре да ходи...
      Поздрави на вьсички и МЕРСИ на всички за коментарите и посебно на Стоян ssspeed.

      Коментар


      • #48
        От: Удар при превключване от N на D и обратно от N на R на Гранд WG 2.7 CRD

        Разбира си ги тоя бат Стоян.....всичко е добре когато свършва добре.
        grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

        Коментар


        • #49
          От: Удар при превключване от N на D и обратно от N на R на Гранд WG 2.7 CRD

          Здравейте,
          И при мен се появиха проблеми с превключването на скоростите. Поръчах си нова платка в скоростната кутия и я монтирах, но бях разглобил напълно мозъка, тъй като четох в някои руски сайтове, че се затлачвали каналите. Всичко почистих, сглобих отново и качих на колата заедно с ново масло, конектор и филтър. За съжаление установих в последствие,след като кутията влезе в сервизен режим, че съм загубил една от 8-те метални съчми в мозъка. Свалих и заедно с новата платка го пратих на фирма във Варна, които ми намериха нова съчма и направиха теста на стенд. Казаха, че всичко работи перфектно. Качих отново на колата, но управлението въобще не тръгна, само 1-ва до 40 км. и задна. Върнах старата платка - същия ефект. В последствие разбрах, че трябва някой да обучи кутията. С toque през OBD2 не се откриваше никаква грешка. Накрая в една фирма в София я стартираха, но проблема отново се появява от време на време. Въпросът ми е ако сложа отново новата платка ще трябва ли отново да ходя да я стартират. В някой форуми за мерцедес прочетох, че може да се адаптира скоростна кутия 722.6 към начина на шофиране като включиш на контакт (без да палиш, загасени всички възможни консуматори) и задържиш педала на газта натиснат до долу (вкл. кикдауна) за повече от 10 секунди (не повече от 30 сек). След което плавно отпускаш педала, вадиш ключа и се изчаква 2 минути (да не се включва нищо, да не се отварят врати, прозорци, включва радио и др.) След това колата се запалва и кутията се самообучава. Някой тествал ли подобно нещо?

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X