Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

    Защо не "завъртите" още малко моста по посока на раздатката, вместо да си спретвате "плуг" от кардана..?!! Измерете необходимия ъгъл на корекция и направете клинове, които да монтирате под подложките или на тяхното място..?!! По хоризонтала има ли изместване на моста..?!

    Коментар


    • #17
      От: Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

      Ами тойотата ми е с кардан с висящ лагер появи се много сериозно тресене висящият лагер нямаше проблем , но самата конзола на висящият лагер гумата и се беше уморила от времето и се беше понапукала , след смяна на конзолата тресенето изчезна . По мое лично мнение вместо с клинове е по-лесно да се коригира наклона на моста с по-дълги обеци .

      Коментар


      • #18
        От: Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

        След доста изчисления стигнах до извода, че подложките трябва да са 24,5мм (в момента е с 18мм). Съобразено е с съответните дължини на двете части на кардана. Остава висящ въпроса за оста на пиньона. Накъде да сочи или с кое да е успоредна?

        Коментар


        • #19
          От: Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Защо не "завъртите" още малко моста по посока на раздатката, вместо да си спретвате "плуг" от кардана..?!! Измерете необходимия ъгъл на корекция и направете клинове, които да монтирате под подложките или на тяхното място..?!! По хоризонтала има ли изместване на моста..?!
          Местихме оста нагоре и надолу с ~2.7градуса. Вижда се на снимките(клиновете). Подобрение нямаше никакво. Висящия лагер е достатъчно високо и изобщо не може да повлияе на проходимоста. Моста няма изместване.

          Коментар


          • #20
            От: Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

            Тия дюлгерските ъгли, сами по себе си имат около 2 градуса грешка. По 2 и на тази дължина, става множко. Не знам доколко това може да ви подведе, но не е зле да се има предвид.
            Предполагам, че пластините между ресьорния пакет и моста са само за пробата?
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #21
              От: Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

              При мен фланеца на пиньона е успореден с фланеца на раздатката .

              Коментар


              • #22
                От: Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

                Първоначално публикуван от Peter TurboD Преглед на мнение
                След доста изчисления стигнах до извода, че подложките трябва да са 24,5мм (в момента е с 18мм). Съобразено е с съответните дължини на двете части на кардана. Остава висящ въпроса за оста на пиньона. Накъде да сочи или с кое да е успоредна?
                Разликите в дължините на амовете говорят или за провисване на моста в единия край или за нарушен ъгъл на моста спрямо надлъжната ос на автомобила! От там също може да ти бяга оста на пиньона! Не знам какъв е максималния ъгъл, който може да поеме висящия лагер, преди да се появят вибрации, но се огледай за изместване не само по вертикалата.... След като не са сменяни амовете с по-дълги, как компенсирахте лифта..?!! Повдигнахте ли точките за захващане на амовете по-високо...?!! Ако сте го направили е възможно там да сте сбъркали...?!!

                Коментар


                • #23
                  От: Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

                  Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                  Ами тойотата ми е с кардан с висящ лагер появи се много сериозно тресене висящият лагер нямаше проблем , но самата конзола на висящият лагер гумата и се беше уморила от времето и се беше понапукала , след смяна на конзолата тресенето изчезна . По мое лично мнение вместо с клинове е по-лесно да се коригира наклона на моста с по-дълги обеци .
                  Кардана е почти нов-на 7-8 месеца. Лагера няма никакъв проблем. По-дългите обеци са лошо решение-позволят ресора да се огъва обратно при ход нагоре до максимум, а ограничаването на хода с по-дълги тампони скъсява хода на окачването.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

                    Този кардан, дефазиран ли е?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

                      Първоначално публикуван от Peter TurboD Преглед на мнение
                      Кардана е почти нов-на 7-8 месеца. Лагера няма никакъв проблем. По-дългите обеци са лошо решение-позволят ресора да се огъва обратно при ход нагоре до максимум, а ограничаването на хода с по-дълги тампони скъсява хода на окачването.
                      Ами не виждам нищо лошо в обръщането на обратно при моя камион предните ресори по спецификация са равни за да имат ход и нагоре и на долу и се огъват наопаки всичките на тази не съм правил експерименти с обеци все още .
                      И пак повтарям че фланеца на пиньона и фланеца на РК са успоредни !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

                        Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                        При мен фланеца на пиньона е успореден с фланеца на раздатката .
                        Това е съществена информация. Благодаря! При какви условия е мерена успоредноста: празен, натоварен. При мен пиньона е с 0,8град. надолу когато е празен и до 0,5град. натоварен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

                          Ъглите са избирани с ъгломер, още при покупката. Нямат биене, така че няма и грешка.
                          Пластините са само за проба разбира се, ще се поръчват клинове след като се уточни диагнозата.
                          Просто не е ясна теорията при такъв тип съставен кардан. Чухме мнения и в двете посоки, проверяваме ги .
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

                            Първоначално публикуван от Peter TurboD Преглед на мнение
                            Това е съществена информация. Благодаря! При какви условия е мерена успоредноста: празен, натоварен. При мен пиньона е с 0,8град. надолу когато е празен и до 0,5град. натоварен.
                            Преди малко слязох и легнах под пикапа и с нивел мерих напълно успоредни са . Пикапа е празен . При пълен евентуално мога утре да премеря .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

                              Това с дългите обеци съм го играл вече. Основния лист започна да оформя "W" и целия ресор провисна наопаки.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ford Everest, с фирмен лифт 60мм, геометрия на кардана.

                                Проблема идва от моста! Преди да подлагате шайби на висящия лагер, пиньона и раздатката успоредни ли бяха..?!! Ако са били, значи това е нормалното и работещо положение на кардана! От друга страна пък, подлагането намалява вибрациите...?!! Има още един вариант - подложка на раздатката (да я свалите на долу)...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X