Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв джип е подходящ за боди лифт...Части, труд и надежност..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв джип е подходящ за боди лифт...Части, труд и надежност..

    Какъв джип е подходящ за боди лифт - повдигане с цел по голям клирънс...
    Къде и приблизително за колко могат да се набавят комплектите от части..

    Задължително и побходящите за целта гуми...с адекватни размери за пресечени местности с възможност за затъване в пясък и глина..

    Къде предлагат извършването на качествен труд по подобни проекти, без да се учат тепърва..

    Моля за информация, която би ме ориентирала към какво да се насоча...и към кого...

    Понеже държа на здравината и безопасността при експлоатация в тажки предимно пясъчни терени, държа и на ШНОРХЕЛ!!

    Благодаря Ви предварително!!
    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

  • #2
    От: Какъв джип е подходящ за боди лифт...Части, труд и надежност..

    Предполагам ще има някой по-запознат с георгафската ширина на която вече се намираш, и евентуално по-масовите 4х4 които се ползват.
    Огледай се какво повече ползват от тоя тип автомобили, виж как са и цените на различните марки. Така ще имаш някаква насока. Нали се сещаш, че примерно в щатите да караш Jeep е доста по-евтино от европата, отделно имат китове за лифт и т.н., а тук да си докараш такъв може и да не е много евтино. Ти си там и може да се ориентираш колко ще ти струва поддръжката, колко са достъпни разните чарколяци и т.н.

    п.п. Май повече на японско се набляга, ако не се лъжа. Дано някой по в час се отзове, че да се даде някаква насока като ориентир да се почне.

    Успех
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Какъв джип е подходящ за боди лифт...Части, труд и надежност..

      А защо ти е бодилифт?
      Дифендър с 2" лифт си побира без проблеми 35". Вземаш една 110-ка, ако не те бърка горивото с V8 мотор, цената 2" кит започва от 150 паунда и можеш да си го сложиш сам. Лебедка и широки гуми, щом ще караш и по пясък и в глина.
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • #4
        От: Какъв джип е подходящ за боди лифт...Части, труд и надежност..

        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
        А защо ти е бодилифт?
        Дифендър с 2" лифт си побира без проблеми 35". Вземаш една 110-ка, ако не те бърка горивото с V8 мотор, цената 2" кит започва от 150 паунда и можеш да си го сложиш сам. Лебедка и широки гуми, щом ще караш и по пясък и в глина.
        За Дифендър не се бях замислял!!!

        Целта ми е да си подготвя нещо в БГ, защото има по грамотни технически хора да го направят както трябва..
        След това ще си го прекарам там.Нужно ми е проходимо и здраво возило за извън пътя, защото с нещо трябва да се обхождат едни масиви, а почвата е глинена и на много места направо покрита с пясък.Лятото температурите отиват към 35-40 градуса, и охладителната система е под напрежение..
        Бях се спрял на Паджеро, къса Тойота...или Витара..., но ти ми даде тема за размисъл...
        Досега не съм тунинговал за подобни офф роуд цели нито една машина, та затова питам.., щото нямам опит и инфо..

        Справя ли се с първият път, после ще ми е ясна картинката...
        Има интерес и от други познати за подобни возила, но друго е да го видят на живо - в переспектива.
        Често наминавам до БГ, Италия и други части в Европа по работа, така че до лятото трябва да се оборудвам поне с една.
        СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

        Коментар


        • #5
          От: Какъв джип е подходящ за боди лифт...Части, труд и надежност..

          Гледаш коя марка возила 4х4 най-разпространена в района и взимаш от същата. Защото за нея почти със сигурност ще има резервни части в наличност....

          Забравяш за боди-лифта. Шом има пясък има и дюни и странични наклони...... Правиш качествено окачване, слагаш гуми от тези, коите можеш намериш в наличност там където ще експлуатираш колата и си готов.....
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            От: Какъв джип е подходящ за боди лифт...Части, труд и надежност..

            Колегата може би има впредвид лифт на окачването, а не боди само. Предполагам при не голям лифт и минусови джанти няма да има проблем.
            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
            http://www.facebook.com/JeepBG
            LZ1GGC

            Коментар


            • #7
              От: Какъв джип е подходящ за боди лифт...Части, труд и надежност..

              Печен виж темата - возилата в Либия. Тези които са най-много ще има и части за тях. А ти си близо до Либия. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=78222
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #8
                От: Какъв джип е подходящ за боди лифт...Части, труд и надежност..

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                Гледаш коя марка возила 4х4 най-разпространена в района и взимаш от същата. Защото за нея почти със сигурност ще има резервни части в наличност....

                Забравяш за боди-лифта. Шом има пясък има и дюни и странични наклони...... Правиш качествено окачване, слагаш гуми от тези, коите можеш намериш в наличност там където ще експлуатираш колата и си готов.....
                Благодаря!
                В Тунис има много пикапи.Предимно Исузу и по-малко Тойота и Мицубиши..
                Вторичен пазар на коли почти няма в сравнение с БГ и Европа...
                Пример...Добро Паджеро стандартно 95-98г е около 20 хил. лева!!!
                Така, че аз от там неискам и да търся каквото и да било!!!Поддръжката е трагична в работилници от местни самозванци...
                Идеята ми е да си направя тук и откарам там возилото!!Както в последствие , частите и консумативите пак ще ги набавям от Европа!!!
                СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв джип е подходящ за боди лифт...Части, труд и надежност..

                  Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                  Благодаря!

                  Така, че аз от там неискам и да търся каквото и да било!!!Поддръжката е трагична в работилници от местни самозванци...
                  Идеята ми е да си направя тук и откарам там возилото!!Както в последствие , частите и консумативите пак ще ги набавям от Европа!!!
                  Аз не те карам да взимаш от там..... Вземи от тук, ама това което масово се кара там..... Няма да чакаш от Европа недайБоже всяка една дреболия.....
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X