Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен шум?Помагайте.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен шум?Помагайте.....

    Колеги от известно време става нещо странно с "Фронтерата",когото тръгвам от място,а най-вече и в завиване,без значение в коя посока /на пълен ляв или пълен десен/ се чува един звук все едно,че нещо застъргва или вид триене,абе все едно,че джипа се натоварва и претриса цялото купе.Не мога точно да установя откъде идва въпросният шум,но мисля,че е някъде около скор.кутия или дифа - трансмисията?Ако някой има идея какво става моля пишете - предварително ви Благодаря!!!!!

  • #2
    Re: Странен шум?Помагайте.....

    Ако този шум е само при завиване-трябва да е проблема в каретата

    Коментар


    • #3
      Re: Странен шум?Помагайте.....

      Чувам го някъде под пода около ск.кутия или дифа.Шума е и при тръгване направо,просто се получава някакво натоварване или усукване на нещо и няма нормалната плавност на тръгване?

      Коментар


      • #4
        Re: Странен шум?Помагайте.....

        малко инфо за нея сещам се нещо но кажи каква е и коя година е
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #5
          Re: Странен шум?Помагайте.....

          1994г.КБЗ,2000i.На прав участък и при различна скорост просто няма проблеми,пробвах по всички възможни начини за някакви хлабини по окачването и трансмисията но нищо не установих.

          Коментар


          • #6
            Re: Странен шум?Помагайте.....

            пробваи като вдигнеш предна гума,трябва да се движи отделно от карето ,иначе има проблем с 4/4 то ,провери си маслото в скоростите -моторно трябва да е ,ако си с ръчни хъбове исключи ги
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар


            • #7
              Re: Странен шум?Помагайте.....

              както го описваш прелича на натоварване в 4/4 то,фронтерата е без среден диф и стяга при завои и каране на асвалт
              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

              Коментар


              • #8
                Re: Странен шум?Помагайте.....

                Мене ми мирише на раздатка или неизключил хъб.... при мен понякога се получава като не изключи.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  Re: Странен шум?Помагайте.....

                  Здравейте! Аз съм отскоро във форума, но съм сменил доста автомобили и ще си позволя да ти дам съвет - провери си хъбовете. Много е вероятно да имаш счупен или блокирал. Имах подобен проблем и причината се оказа точно тази.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Странен шум?Помагайте.....

                    Koлега,провери си нивото на маслото в хидравликата!!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Странен шум?Помагайте.....

                      Тази сутрин я пробвах по същия начин /в завой/автомобила не беше загрял - никакви шумове никакви признаци на затормозяване,прави ми впечатление,че това става най-често при дълъг преход,а снощи се прибрах от "Арбанаси"гр.В.Търново и катерих Шипка,а на равното поддържам около 120км/ч.и когато се наложи да паркирам с маневри в къщи ето го и проблема.Хъбовете са авт.и за здрави, не съм ползвал 4/4 от януари,а масло в хидравликата има достатъчно.Ск.кутия има масло в нормата.Ако има натоварване в 4/4то,не е ли нормално да трие /стърже/без значение дали пробвам при експлоатация на къси или след по дълги разстояния,т/ст при топли и разбити масла в ск.и дифовете.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Странен шум?Помагайте.....

                        Смятам че е съидинител или скорости , така е доста трудно да ти се помогне трябва да се погледне на място ,

                        Единствено мога да ти кажа да не сваляш нищо до като не се убедиш какъв е проблема , за да не се набутваш с ремонти
                        sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Странен шум?Помагайте.....

                          Карето на диференциала.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Странен шум?Помагайте.....

                            Колеги днес продължих тестовете и какво установих:При движение назад със завой-няма проблем:При тръгване в права посока - няма проблем:При тръгване на пълен десен или ляв се появява стърженето,като в същото време забелязах,че ако завивам на пълен десен,задна лява гума се натоварва /опитва се да приплъзва/все едно ,че е включен блокаж на дифа.Това пък какво е???????

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Странен шум?Помагайте.....

                              Ами дифа си е. Ще трябва да го отвориш.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X