Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Внушителен" и икономичен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: "Внушителен" и икономичен

    Аз също, като заклет фен на Патрола, бих добавил и този с ресорите - 260-ка, да речем.
    Стои малко по-ниско като цена, а с нищо не е по-лош.
    При малко шанс един такъв от Италия е прекрасен избор.
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #32
      От: "Внушителен" и икономичен

      Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
      Аз също, като заклет фен на Патрола, бих добавил и този с ресорите - 260-ка, да речем.
      Стои малко по-ниско като цена, а с нищо не е по-лош.
      При малко шанс един такъв от Италия е прекрасен избор.
      По-малко пари е от GR-а, но ще ти кажа с какво е по-лош:
      Цената на окачването е кажи речи колкото на джипката, ако не и повече вече. Сиреч, кой ще си купи джип за 3000лв и ще даде още 3000 за окачване. Или ще ми кажете, че ресьорите на 20+ годишен джип са перфектни, а след едно шпренгване, стават и по-добри от новите...

      Коментар


      • #33
        От: "Внушителен" и икономичен

        А, не знам. Май съм склонен да се съглася с колегата, пуснал темата. Голяма част от пътищата са си чиста проба офроуд, даже дупките са по-гадни отколкото по черния път. Зимата за снега да не говорим.

        Напоследък и аз все по-често се замислям за максимално голяма жипка на метан. Никакви лифтове, никакви стърчащи железа (освен може би теглич ), меко окачване, шосейни гуми. Семейна кола. А че крейсерската скорост била 85 - ми майната му, то и без това ограничението си е толкова.
        Не забравяйте, че България не свършва със София.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #34
          От: "Внушителен" и икономичен

          Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
          Аз пък не разбирам,защо всеки твърди,че поддръжката на един "джип" е по-скъпа от тзи на лека кола.Знаете,че зависи и от колата!Няма да сравняваме Голф или Астра с някой Черок,я!Ако сравнение се прави в долу-горе еднакъв ценови диапазон,не мисля,че поддръжка на 4х4-то ще е повече.Ако пък се получава някаква разлика 100-200 лв от повечето масла в джипа,това за мен е несериозно.Еле па,ако вземем някакво Ауди да речем,че ти само от разходи по ремонти за 2г.,ще си купиш един патрол....
          Не си прав. Не сравнявай разходите по 15+ годишен Патрул с много по-младо Ауди или каквото и да е там. Сравняваме не само в близък ценови диапазон, но и в близки години и генерации. Ясно е, че Патрул на 20 години ще е по-ефтин за поддръжка от Ауди на 5г. А Патрул или Ленд Крузър на 5г. в сравнение с Ауди на 20г.???

          Коментар


          • #35
            От: "Внушителен" и икономичен

            Това е така,ако говорим за някакви тунинг амбиции.
            Гарантирано ресорите ще са поувиснали, но по всяка вероятност еднакво и това не дразни всички/като нас/.
            Да го върнеш на фабричната височина е сравнително лесно, а за всичко останало е колкото прежалиш.
            Намеренията са за ежедневен автомобил/не че не ползваме и нашите като такива/.
            Life is too short to drive dull cars!

            Fight global warming !
            ... turn on your A/С !

            Коментар


            • #36
              От: "Внушителен" и икономичен

              Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
              Това е така,ако говорим за някакви тунинг амбиции...
              Гарантирано ресорите ще са поувиснали, но по всяка вероятност еднакво и това не дразни всички/като нас/.
              Да го върнеш на фабричната височина е сравнително лесно, а за всичко останало е колкото прежалиш.
              Намеренията са за ежедневен автомобил/не че не ползваме и нашите като такива/.
              Точно това исках да кажа - връщането до фабричната височина е сравнително лесно, но според мен не удачно ако се прави по бюджетния начин с лист от каквото дойде и шпренгване. А иначе въобще не говоря за тунинг, но в някои случаи едно тунинг окачване (австралийско/ немско) е на по-добра цена от цената на заводско ново окачване в магазина.

              За ежедневно каране, и аз ползвам предимно малката. Маневрена, много икономична, върви чудесно като за дизел. Онзи ден мисля, че те видях на Несторов преди пробива.

              Коментар


              • #37
                От: "Внушителен" и икономичен

                Аз също те видях, но останах с впечатлението, че не ти се комуникираше .
                Life is too short to drive dull cars!

                Fight global warming !
                ... turn on your A/С !

                Коментар


                • #38
                  От: "Внушителен" и икономичен

                  С тая грандомания скоро ще вземат и монстъри да се разкарват из градовете, че видиш ли тия с джипките да мо'ем да ги газим или прескачам

                  Аз смятам, че малките коли са проектирани точно за градско. Евтина е, нисък разход и лесна за паркиране.
                  Нямам много много софийско градско, ама когато и да съм се движил, без да бързам и да се нервя на разни дето се навират и ръгат, че бързат, съм си пътувал и никой не ме е отнесъл.
                  С такова мислене и задръстената столица скоро и с джипка няма да може да се движиш нормално (незнам какви са критериите за това) По скоро тенденцията трябва да е насочена към малките градски коли, колко повече толко по-разтоварено ще стане. София не е проектирана за такъв трафик и без това.
                  Лично мнение, не ангажирам никой
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар


                  • #39
                    От: "Внушителен" и икономичен

                    Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                    Аз смятам, че малките коли са проектирани точно за градско.
                    Абсолютно. Особено за нашите тесни улици и високи цени на горивата. А задниците по пътищата ги има щото никой не ги закача. А не ги закача щото с 20 лв всичко се оправя. А то е така щото сакън да не направим нещо заедно и оно не е важно язе да съм добре, ми Вуте да е зле ...

                    Аз затова спирам на пешеходни пътеки, пускам колите без предимство и прочее и прочее. На принципа "предай едно добро нататък". Според мен работи.

                    (Е, не винаги. Не съм перфектен. Ма се старая.)
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: "Внушителен" и икономичен

                      offtopic:

                      Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                      Аз също те видях, но останах с впечатлението, че не ти се комуникираше .
                      Ааа, ми. Зърнах те в последния момент, но толкова бързах, че нямах време ни да свирна, ни да отбия....
                      Следващия път.

                      Коментар


                      • #41
                        От: "Внушителен" и икономичен

                        Ще приложа един линк, който най-вероятно ще ви е от полза и ще отговаря на един от вашите критерии - внушителен и може да кажем сигурен. В другия критерии икономичен - всичко е според зависи. Много и малко са относителни думи - за всеки е различно. Би трябвало като се пусне темата да се обсъди и бюджета, примерно от 5 до 10 000 лв., а не много и малко.Имам предвид, че за един едно е много, а за друг същото може и да е малко. Ето и линка - http://www.offroad-bulgaria.com/show...ght=toyota-105

                        Коментар


                        • #42
                          От: "Внушителен" и икономичен

                          Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
                          Ще приложа един линк, който най-вероятно ще ви е от полза и ще отговаря на един от вашите критерии - внушителен и може да кажем сигурен. В другия критерии икономичен - всичко е според зависи. Много и малко са относителни думи - за всеки е различно. Би трябвало като се пусне темата да се обсъди и бюджета, примерно от 5 до 10 000 лв., а не много и малко.Имам предвид, че за един едно е много, а за друг същото може и да е малко. Ето и линка - http://www.offroad-bulgaria.com/show...ght=toyota-105
                          Хм..
                          Примерно, да погледнем същата история от страната на автобуса. Излиза, че с тоя автобус може да пометеш 4-5 коли и всички в него да са живи. Юруш на автобусите и камионите.
                          Не ме разбирай погрешно и не целя да се заяждам с никой. Просто винаги на пътя има и по-големи, а пък и идиоти се намират в изобилие, ама тя земята е дебела и държи всякаква паплач по нея
                          Никой (поне аз) не успорва преимуществото на голямата кола, но това според мен е за междуградско, т.е. дълги пътувания. Много по-удобно и комфортно.
                          Ограничения трябва да има в големите градове, ама според мен не по евро стандарти 4-5 и т.н. а размер на автомобила. Особено в градове като София които просто не са проектирани за такъв трафик. То май като цяло европата е така застроена. Не винаги има възможност за разширяване на пътя и т.н.
                          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                          Коментар


                          • #43
                            От: "Внушителен" и икономичен

                            Първоначално публикуван от georgiev38 Преглед на мнение
                            ... Ограничения трябва да има в големите градове, ама според мен не по евро стандарти 4-5 и т.н. а размер на автомобила. Особено в градове като София които просто не са проектирани за такъв трафик. ...
                            Как точно си го представяш? Всички задължително да карат "Смарт"-оподобни автомобили? А ако трябва да превозиш повече от 2 души и някакво количество багаж?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              От: "Внушителен" и икономичен

                              Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                              Хм..
                              Примерно, да погледнем същата история от страната на автобуса. Излиза, че с тоя автобус може да пометеш 4-5 коли и всички в него да са живи. Юруш на автобусите и камионите.
                              .
                              Пътниците в автобуса може и да им няма нищо, но водача най малко ще е сакат за цял живот!
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар


                              • #45
                                От: "Внушителен" и икономичен

                                Като стана дума за малки коли и катастрофи,се сещам преди може би четири или пет години,моторджия с пистов мотор се беше ударил челно в " малка градска количка".Пораженията по колата бяха опустошителни,преден капак,предно стъкло - ужас.Водачът на колата и моторджията - на място,а пътникът в колата в болница.
                                Тогава се замислих ако моторджията беше ударил челно да речем " внушителен джип"?
                                Относно сравненията за здравина - http://www.youtube.com/watch?v=XZ_548slF6M
                                Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X