Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лопата като хладно оръжие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лопата като хладно оръжие!

    Требва да е на сигурно,то за това се тренира.А и ако е последното отбранително средство е ясно че не се хвърля.Хвърлиш ли веднага скъсяваш дистанцията и се възползваш от моментния шок на враго,а и да си вземеш оружието.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Лопата като хладно оръжие!

      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      Точно не си работил с чук.
      Ми не мога да кажа, че съм някакъв професионален чукач, ама достатъчно ми се е случвало да побуам. Ефектът от заварената дръжка, за който говориш, е именно защото е еластична. Желязото е струна, то направо дори усилва вибрациите.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Лопата като хладно оръжие!

        Аз имам един 5кг.чук със заварена дръжка и не излиза от джипа.Не знам ,но на мене ми е много удобен и решава проблеми с 2-3удара особено за запекли шарнири.На чука през дупката влиза парче от стоманен лост ,върху него съм заварил тръба.Вибрации няма как да усетя щото макс до 3 удара.Ма ае по темата ,ако някой има какво да представи.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Лопата като хладно оръжие!

          Само да кажа, че някъде четох, че обработката на ръбовете на лопатката тип "трион' и последващото ползване на същата лопатка в ръкопашен бой се счита за военно престъпление...

          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Лопата като хладно оръжие!

            От такава" обработка" няма смисъл според мене .Основното на тая лопата е да копа и да е компактна за тая цел.Другото са допълнителн приложения,къде ефективни ,къде не.Достатъчно е да е остра защото е удобна за сечене на храсталаци в гората.Стигне ли се да я използваш за оръжие ,по добре с широката част като "шамар",ако не свърши работа като възпиращо средство.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Лопата като хладно оръжие!

              "Трион"ът на лопатката е съвременна изгъзица, без реална полза. Тактикъл командосия за гъдел на определени таргети и движение на парички. Не знам дали е военно престъпление това, но се сещам и аз какво съм чел /дали не беше в "Руските войници" от Р. Малиновски?/ - през ПСВ са си заточвали и заглаждали щиковете. Щото ако е назъбен, нащърбен и т.н. - едно че може да се закачи някъде, и второ, по-важно - пипнат ли те ония отсреща с такъв щик и да си помислят че нарочно е направен така, става лошо, много лошо...
              Заточването и конкретно ъглите при МПЛ в РККА са регламентирани в едно Наставление /забравил съм му заглавието/, но мисля, че там даваха норматив около половин кубичен метър чернозем за един час...

              Коментар


              • От: Лопата като хладно оръжие!

                Предполагам сте го чели в " На западния фронт нищо ново" на Ремарк - страхотна книга посветена на ПСВ. Там става дума и за употребата на лопатката като оръжие, както и за назъбените щикове.

                Коментар


                • От: Лопата като хладно оръжие!

                  Да, и нея съм я чел няколко пъти, там е било може би.

                  Коментар


                  • От: Лопата като хладно оръжие!

                    Първоначално публикуван от azotos Преглед на мнение
                    Предполагам сте го чели в " На западния фронт нищо ново" на Ремарк - страхотна книга посветена на ПСВ. Там става дума и за употребата на лопатката като оръжие, както и за назъбените щикове.
                    Между другото си прав, колега. Тая книга много съм я чел и явно някакво впечатление ми е останало за натрупване на информация.
                    Публикувайте отговор

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X