Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лопата като хладно оръжие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лопата като хладно оръжие!

    Мда,винаги съм изтъквал достойнствата на малкия шансов интрумент,макар младите бабаити да поглеждат с насмешка сега на лопатката,ама простено им е,все пак са хора които не са биле в казарма,и не познават историята на мултифункционалната лопатка,всъщност малцина на днешно време я свързват с агресивното и приложение,поздравления за темата.
    Раздал съм доста армейски лопатки,и сега пазя една заострена в джипката винаги....,междо другото гледам продават ги циганите по пазарите за по 5-10лв,заедно със друга стара армейска техника.
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #17
      От: Лопата като хладно оръжие!

      Имах и кирка и лопатка от 1915г. с оригиналните носачи.
      Една година на Широка поляна ги дадох да услужа и така не го видях повече.

      Коментар


      • #18
        От: Лопата като хладно оръжие!

        Първоначално публикуван от X TARGET Преглед на мнение
        Имам една книжка...в нея има доста пози с лопатка...
        От книжка с пози - най-много човек да си изяде боя. Еле па от подготвен противник...

        Иначе лопатката си е вид бойна брадва и определено може да бъде много ефективно оръжие.
        Ако не си отрежеш ухото (или част от черепа) докато го размахваш, разбира се...

        Коментар


        • #19
          От: Лопата като хладно оръжие!

          Преди години гледах един документален филм за Втората световна война. В него разговаряха с един руски ветеран. Питаха го кое е било за него най-доброто оръжие при ръкопашен бой. Човекът отговори, че е имал няколко ръкопашни схватки и дължи живота си на шанцовата лопатка...
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #20
            От: Лопата като хладно оръжие!

            Миналата зима от голяма умност на пагонаджиите... бяха наринали цяла камара лопатки на импровизираното сметище в бившото НШЗО, сегашна Пета Шипченска - Плевен... Та комшията успя да спаси няколко... Ама още се чудя - как е възможно подобно разхищение...

            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
            Преди години гледах един документален филм за Втората световна война. В него разговаряха с един руски ветеран. Питаха го кое е било за него най-доброто оръжие при ръкопашен бой. Човекът отговори, че е имал няколко ръкопашни схватки и дължи живота си на шанцовата лопатка...
            г-н DROBA ме опонира преди месеци, когато цитирах Ремарк и книгата му "На западния фронт - нищо ново"... Там се споменаваше за "мода" да се влиза в атака със сапьорска лопатка в едната и граната в другата ръка... Става дума обаче за Първата световна...
            Продължавам да вярвам на г-н Ремарк... И на горния цитат...

            Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
            ...междо другото гледам продават ги циганите по пазарите за по 5-10лв,заедно със друга стара армейска техника.
            .. което доказва, че един гладен циганин разбира повече от пазарни ниши, отколкото един фелтфебел или подпоручик...
            Последно редактирано от p-pleven; 27-04-11, 13:06.
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #21
              От: Лопата като хладно оръжие!

              Лопатката позволява по-голяма дистанция отколкото ножа, а заради теглото си и по-дългия лост на дръжката - и особено ако е добре подострена - може да нанесе много по-сериозни поражения. От друга страна - много по-лека е отколкото дългоцевно оръжие с щик и позволява доста по-голяма подвижност както при атака, така и при защита.
              Изключително сериозно оръжие, но всъщност изхода на сватката срещу каквото и да е, ще зависи най-вече от подготовката на противниците...

              ПП. Правих си тая неделя експерименти да цепя дърва класически (с прицелване и засилване) и в боен порядък (нанасяне на удара възможно най-бързо като изходното положение е брадвата с острието на земята и хваната само с дясна ръка, като удара се нанася с две ръце над главата). Разликата е поне 1/2 секунда, а пораженията при удара изпълнен с по-голяма скорост са пъти по-малко (и точността бяга, и силата).

              Така че като ти се засили оня ми ти враг с щика към теб, дали ще успееш хем да отскочиш достатъчно бързо, хем да го цепнеш точно и достатъчно силно по незащитеното от каската парче на врата, преди да те халоса с приклада...А ако вземе че заклини в некоя кост, а оня още не е умрял?...

              Коментар


              • #22
                От: Лопата като хладно оръжие!

                Лопатата им е дадена за да копаят с нея - окопи, гробове и т.н. каквото се наложи. Това че става и за сечене на противника и е просто в + но не и основната функция. Имаше един клип с една велика китайска лопатка дето ставаше на чук, клещи, мотичка, брадва, ножче, кука и какво ли не още. Накрая се гътнах от стола. Все пак доста полезно нещо но не и със свръх естествени качества.

                Коментар


                • #23
                  От: Лопата като хладно оръжие!

                  Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                  Лопатата им е дадена за да копаят с нея - окопи, гробове и т.н. каквото се наложи. Това че става и за сечене на противника и е просто в + но не и основната функция. Имаше един клип с една велика китайска лопатка дето ставаше на чук, клещи, мотичка, брадва, ножче, кука и какво ли не още. Накрая се гътнах от стола. Все пак доста полезно нещо но не и със свръх естествени качества.

                  Като видях клипа преди време ( http://vbox7.com/play:12081748 ) ми се прийска да си имам една, но им нямам много вяра на китайските стоки и ми се струва, че дори и за копане няма да стане
                  O898595418 - Митко

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лопата като хладно оръжие!

                    Филмчето, без никакво съмнение и уговорки си е рекламно, но аз поне, нищо дотам нереално не виждам в него.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лопата като хладно оръжие!

                      Това е лопатката ми , ама има и едни резки на дръжката , но не знам к'во значат...
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лопата като хладно оръжие!

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Филмчето, без никакво съмнение и уговорки си е рекламно, но аз поне, нищо дотам нереално не виждам в него.

                        Аз не съм казал че е нереално, но мен ме съмнява здравината. При тази конструкция и многото сгъвки, не ми се вярва да издържи на голямо напрежение. То нормална лопата се огъва след няколкократна употреба, пък тази ли няма да се огъне или да се счупи!
                        O898595418 - Митко

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лопата като хладно оръжие!

                          Аз имам една не толкова мултифункционална, а и малко повече германска, но със същите възможности за движение - ламарината и е къмто 3-4мм. Изобщо не може да се определи като обикновена, защото е военна.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лопата като хладно оръжие!

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Аз имам една не толкова мултифункционална, а и малко повече германска, но със същите възможности за движение - ламарината и е къмто 3-4мм. Изобщо не може да се определи като обикновена, защото е военна.
                            И аз така, на моята пише '62 набор на "лезвието", едната страна заточих - сече наравно с бордови къс топор от ПБ-60, и двете са в камиончето.
                            И като мотика става, и шипа да се прави на търнокоп не лъже.
                            Има и една права наша стара в мазето, ама кое по-напред да натовариш.Немската заема по-малко място сгъната и тя е в бордовото оборудване, за сметка и на руския топор в комплектацията.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лопата като хладно оръжие!

                              Явно не можеш или не искаш да ме разбереш Радвам се, че си доволен от германската си лопата. Някой ден ако си намеря читав модел и се я харесам, ще си я купя. Все някога ще ти се наложи да я използваш, дори и да си отвориш 1 бира с нея.
                              O898595418 - Митко

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лопата като хладно оръжие!

                                Напълно те разбирам - ти наблягаш на китайския произход. Това няма особено значение, да не кажа никакво, през 2011год и германските лопатки се правят в Китай.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X