Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3.0 V6 от автомат към ръчка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 3.0 V6 от автомат към ръчка?

    Искам да си сменя скоростите от автоматични на ръчни на паджерото. Имам познат майстор тенекеджия който ще помоля да направи трансплантацията, но преди това искам да попитам какво точно трябва да си намеря и купя. До колкото знам ми трябват скорости, раздатка, съединител, педали и средна конзола. Съединитела по - добре да го купя нов, но другото ще го търся по моргите, та искам да питам и дали е проблем ако го намеря от 2.5 TDI или от десен волан. Питам за 2.5 TDI, защото до колкото съм чул той е напълно съвместим с 3.0 бензин. За десния волан питам, защото не съм сигурен, че има вариянт да се обърнат лостовете на скоростите и раздатката, а аз искам да си е както трябва.

    Ето малко информация за моето Паджеро:
    VIN: JMBARV230PJ000634 (цъкнете в/у него за да го видите декодиран)
    На кратко: Pajero 2, 3.0 V6, Super-Select къса база, 93 г.

    Моля поправете ме ако греша и допълнете ако трябва да купувам още нещо. Дайте съвети ако има разминавания при някой модели и какво да гледам когато купувам частите.
    GSM: 0898 554713
    Уебсайт: BULEXTREME.com

  • #2
    От: 3.0 V6 от автомат към ръчка?

    Ми ако не те бърка че лостовете ще са ти на обратно - зимай. А и съединителя е с горна и долна помпа ако не се лъжа.

    Коментар


    • #3
      От: 3.0 V6 от автомат към ръчка?

      Някой може ли да потвърди, че горе изброениете са единствените от които имам нужда или пропускам нещо?
      GSM: 0898 554713
      Уебсайт: BULEXTREME.com

      Коментар


      • #4
        От: 3.0 V6 от автомат към ръчка?

        Скорости , раздатката може и същата но не съм сигурен , стартер ,маховик,съединител,помпи,тръбички,конзола с педали.Мисля ,че след като присадите всичко няма да иска да запали ако не се байпаснат някои ел. вериги .
        Лудак

        Коментар


        • #5
          От: 3.0 V6 от автомат към ръчка?

          Защо и стартер?
          GSM: 0898 554713
          Уебсайт: BULEXTREME.com

          Коментар


          • #6
            От: 3.0 V6 от автомат към ръчка?

            При между автомата и ръчката има разлика в стартерите но не съм на 100% Обеден при теб как е точно .
            Паджеровод да даде мнение , че мен ме мързи да търся в момента
            Последно редактирано от Людмил Кюковски; 25-04-11, 17:49.
            Лудак

            Коментар


            • #7
              От: 3.0 V6 от автомат към ръчка?

              Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
              Паджеровод да даде мнение
              Не мога Не съм правил това упражнение, затова си трая. Иначе наблюдавам темата и ако бях сигурен, щях да се включа.

              Коментар


              • #8
                От: 3.0 V6 от автомат към ръчка?

                Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                Скорости , раздатката може и същата но не съм сигурен , стартер ,маховик,съединител,помпи,тръбички,конзола с педали.Мисля ,че след като присадите всичко няма да иска да запали ако не се байпаснат някои ел. вериги .
                Като каза "байпас" сега се сетих за неутрал сейфти с-мата, която трябва да излъже, ама тва е лесно

                Коментар


                • #9
                  От: 3.0 V6 от автомат към ръчка?

                  Първоначално публикуван от pH Преглед на мнение
                  Искам да си сменя скоростите от автоматични на ръчни на паджерото......
                  Щооо...сподели тук, на лични, по телефона, или на живо....., ще ми е интересно
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: 3.0 V6 от автомат към ръчка?

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Щооо...сподели тук, на лични, по телефона, или на живо....., ще ми е интересно
                    Щото автомата НЕ става за офроуд

                    1.12 GEARBOX
                    Modern 4WD vehicles are fitted with either a four or five speed manual gearbox which is generally synchromesh on all forward gears and operate in the same manner as that of a normal car. They have a direct action floor mounted shift lever to ensure positive engagement of gears. The reverse gear is open mesh and the vehicle must be stationary before selecting this gear. Automatic Transmissions are also available but are not in common use by emergency services and are generally not recommended for emergency
                    service work.


                    цитатът е от AUSTRALIAN EMERGENCY MANUALS SERIES
                    PART IV
                    Skills for Emergency Services Personnel
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: 3.0 V6 от автомат към ръчка?

                      Аз пък да не знам, че не става за офроуд - и си го карам ... И от къде минавам...
                      От къде го измисли това, че не става за офроуд?
                      Аз съм много доволен от автомата особено в комбинация със 177 к.с. 3.0 бензин...
                      Ако действително искаш да смениш генерално системата, по-добре продавай джипа с автоматични скорости и си вземи ОРИГИНАЛНО с ръчни...
                      Ще си спестиш много неприятности.
                      Лично мнение - не ангажирам никого с него!
                      Калин 0886 117877, Mercedes ML 270 cdi,Mercedes E250 CDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: 3.0 V6 от автомат към ръчка?

                        Първоначално публикуван от pH Преглед на мнение
                        ... До колкото знам ми трябват скорости, раздатка, съединител, педали и средна конзола. ...
                        Моля поправете ме ако греша и допълнете ако трябва да купувам още нещо. Дайте съвети ако има разминавания при някой модели и какво да гледам когато купувам частите.
                        Карданите са с различна дължина, тоест трябват и те.
                        I get High by going Down

                        Коментар


                        • #13
                          От: 3.0 V6 от автомат към ръчка?

                          И аз напълно съм съгласен с колегата kabak,и аз карам автомат и съм ,много доволен ,и в гората си върви ... По добре си купи кола с ръчни скорости,ако толкова не искаш да караш автомат, недей да осакатяваш колата ,тя така си се е родила ...
                          MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                          MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                          Коментар


                          • #14
                            От: 3.0 V6 от автомат към ръчка?

                            Е продадох един щото беше дизел и си взех такъв същия, но бензин... Бях на голяма загуба и трябваше да чакам много докато си намеря каквото искам. Сега с продажби и покупки на следваща кочина не ми се занимава. И в 2та джипа налях адски много пари, а знам, че продажната цена е смешна. Ще си сменя кутията, защото ме дразни. На извънградско на байр на 120 км в час и авто пилот ми връща предавка, за да набере скорост и е много неприятно. Освен това 5 скорости повече ми харесват от 4. Освен това разхода е по - висок. Причини много. Не ми харесва. Не мога да усетя джипката така както си я усещам с ръчка. Преди си мислех, че ще свикна и ще ми е добре ама не ми харесва. За оффроуд автомата дори като, че ли е по лесен, защото не ти се налага да редиш скоростите и да се овърташ в кал докато смениш скорост ръчно, но пък на мен ръчно по - ми допада.
                            GSM: 0898 554713
                            Уебсайт: BULEXTREME.com

                            Коментар


                            • #15
                              От: 3.0 V6 от автомат към ръчка?

                              Ми колега дерзай ,щом това ти е кефа ,аз небих се нахванал ,правил съм го това упражнение ,на един нисан съни преди десетина години ,стана вървеше ,но си остана куц кон ,а това за скоростите на баир е друг въпрос (манталитет на каране ).Успех в начинанието
                              MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                              MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X