Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фибро стъкло или стъкломат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: фибро стъкло или стъкломат

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    http://www.youtube.com/watch?v=dEhSa...eature=related

    Гледайте от 2ра минута нататък. Става много здраво. Малките бръмчилки-как да е, но има лодки по 30 метра с по няколко хиляди конски сили мотори и пак не се цепят като ги подкараш скачайки на вълна. Навремето в ОСО Варна имаше едни пичове правеха яхти така. Нямаха пистолета, ставаше с четките и валяците.
    И сега така се работи тука.И не само в БГ. в УК малки фирмички които произвеждат коли работят така на ръка.

    Коментар


    • #32
      До: фибро стъкло или стъкломат

      Здравейте и от мен.
      Преди няколко години си изработих един на пръв поглед смешен пистолет-смесител на полиестерна смола ,но замества поне още две ръце.Предимството му е че не те кара да бързаш за да не втвърди смолата като при стария изпитан начин със смесването на смола+ускорител+втвърдител.
      Принципа му на работа е: в два отделни съда(в моя случай бутилки от безалкохолно) се смесват по отделно смола+ускорител а в другата смола+втърдител.Посредством въздух с налягане около 1 бар се впръска смолата от разстояние 10-15 см. на желаното място.Притокът на смолата се контролира чрез шибър който едновременно отваря отворите на дете бутилки със смолата работата с този пистолет е подходяща за детайли с по-големи размери и по сложна форма която бави и предразполага за нежелано втвърдяване на сместа.Този пистолет дори икономисва смола защото НЕ се пренасища със смола, което често се получава с четката.Тук също се използва четка ,валяк може и гумена шпакла(при стъклотъканите).Като производствен капацитет и работа с пистолета за около 8 часа, сам човек изразходва около 20 л смола като естествено полага и нужният за това количество стъкломат и стъклоплат.От както го направих се родих и белите коси почнаха да потъмняват...
      Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

      Коментар


      • #33
        До: фибро стъкло или стъкломат

        А някой да знае подробности по технологията на направата на тръби ( ф14 - ф 50 ) от стъкломат.

        Как се правят?
        Какви са калъпите?
        Как се вадят калъпите?

        Поздрави !
        LZ5ZI qth HASKOVO
        Pajero II GLS 3000 V6

        Коментар


        • #34
          До: фибро стъкло или стъкломат

          Най-лесният метод е много елементарен. Ето и филмче, където е показано нещо подобно. Бухалка от въглеродни нишки: http://www.youtube.com/watch?v=vRhbYnNTdkg

          Отделните тапи:

          1. Полагат се слоеве от отделител, заливка (primer), епоксидна смола (epoxy resin) и тъкан (mat) върху пластична или чуплива цилиндрична форма (пластмасова тръба, восъчна тръба, силиконова тръба, гипсова тръба и т.н.), която може да се извади лесно накрая. Във филмчето отначало полагат и готови листове с предварително напоени въглеродни нишки (pre-impregnated carbon fiber sheets), вместо да си използват единствено по-евтиния метод, практикуван масово тук.

          2. Всичко това се поставя в калъп (стъклопластов, гипсов, метален), съставен от две отделящи се части, една от които има отвор(и) за...

          3. ... вливане на допълнително количество смола, както и излизане на въздуха и излишната смола.

          4. Калъпът се разтваря/чупи и готовото изделие се шлайфа по протежение на двете делителни линии, до достигане на пълна гладкост.


          Има и един друг вариант за влагане на вътрешния калъп (вместо тръба), чрез изпозлване на съставен цилиндър, разглобяващ се на 5 отделни части, като по този начин се осъществява далеч по-слабо триене - съответно и по-лесно изваждане, без нуждата от използване на нови заготовки за всяка следваща отливка. Желателно е двете зелени съставни части от картинката да са с леко клиновидна форма, за да могат да се приближат една към друга без допълнително усилие.
          http://img694.imageshack.us/img694/9454/45128635.png
          Формотворец на коли

          Коментар


          • #35
            До: фибро стъкло или стъкломат

            Съгласен съм с колегата за изброените начини, но те биха възможни за изработката на не много дълги детайли .Ако се налага да се правят дълги траби но с малък диаметър идва проблемът с изваждане на формещото сърце.....освен ако е восъчно + някаква арматура .има и други възможни според мен начини но зависят и други условия като: диаметри (външен и вътрешен),дължина,глаткост на повърхнините и разни физични и механични свойства.
            Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

            Коментар


            • #36
              До: фибро стъкло или стъкломат

              Чарли ... добре, че се появи и тук ....

              Дай някакви снимки или някаква скица на твоя "пистолет" за смола.
              Много ме заинтригува още на сайта ти. Дори щях да те питам там в твоя сайт, ама .... на .... изпревари ме ...
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #37
                До: фибро стъкло или стъкломат

                Аааа ... за тръбите щях да забравя.... правят каквото ти душа сака в Русе ... имаше тема тука някъде.
                Технологията им е следната:
                Основа диаметър, каквато диаметър искаш ... отделител ... и т.н.
                Има ограничение в дължината мисля беше 3 или 4 метра.
                Въртиш основата и полагаш стъкло конеца, или много 50-100 конеца едновременно. В същото време всичкото това се и обмазва със смола.
                Правиш си го дебело колкото ти трябва ...

                Всичко това го правят на машина.
                Верно може и на ръка, ама ...
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #38
                  До: фибро стъкло или стъкломат

                  Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                  Чарли ... добре, че се появи и тук ....

                  Дай някакви снимки или някаква скица на твоя "пистолет" за смола.
                  Много ме заинтригува още на сайта ти. Дори щях да те питам там в твоя сайт, ама .... на .... изпревари ме ...
                  Ще направя няколко снимки на частите и ще ги покажа ...а за чертежи по късно защото на този нямам никаква идея къде са защото съм го правил преди доста време и ще трябва да го чертая на ново...но наистина аз съм експериментирал доста докато го уцеля зада работи без проблем
                  Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                  Коментар


                  • #39
                    До: фибро стъкло или стъкломат

                    Някъде продава ли се стъкломат на ленти ( рула като изолирбанд ) с ширина 30-50 мм ?
                    LZ5ZI qth HASKOVO
                    Pajero II GLS 3000 V6

                    Коментар


                    • #40
                      До: фибро стъкло или стъкломат

                      Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                      Някъде продава ли се стъкломат на ленти ( рула като изолирбанд ) с ширина 30-50 мм ?
                      Преди време имаше 50 мм, но до колкото виждам един ценоразпис на фирма Булестер-Елин Пелин има 100мм на 50м дължина от стъклотъкан окрайчена 300 гр/кв.м. и е на цена 35лв дез ддс ако искаш имам и телефоните им някъде,ако трябва ще ги потърся
                      Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                      Коментар


                      • #41
                        До: фибро стъкло или стъкломат

                        Първоначално публикуван от charlie19 Преглед на мнение
                        Преди време имаше 50 мм, но до колкото виждам един ценоразпис на фирма Булестер-Елин Пелин има 100мм на 50м дължина от стъклотъкан окрайчена 300 гр/кв.м. и е на цена 35лв дез ддс ако искаш имам и телефоните им някъде,ако трябва ще ги потърся
                        100 мм май ми е малко широчко. Ще помисля .
                        Телефоните ги видях в нета.

                        Идеята ми е да взема ПВХ тръба Ф20-25 и да я увия два три или четири пъти. После може и да не я вадя.
                        LZ5ZI qth HASKOVO
                        Pajero II GLS 3000 V6

                        Коментар


                        • #42
                          До: фибро стъкло или стъкломат

                          Става като няма да ти прече ....а се сетих и за още един вариант...не знам колко големи диаметри стъклошлаих има (ползва се при ел исталациите)ако го наденеш на въпросната тръба и върху него вече увиеш стъклоплата ,мисля че би трябвало да може после да се извади тръбата
                          Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                          Коментар


                          • #43
                            До: фибро стъкло или стъкломат

                            Първоначално публикуван от charlie19 Преглед на мнение
                            Става като няма да ти прече ....а се сетих и за още един вариант...не знам колко големи диаметри стъклошлаих има (ползва се при ел исталациите)ако го наденеш на въпросната тръба и върху него вече увиеш стъклоплата ,мисля че би трябвало да може после да се извади тръбата
                            Ами ако се започне насухо, първо лента с презастъпване после смола и Т.Н. няма ли да се получи същото ?
                            LZ5ZI qth HASKOVO
                            Pajero II GLS 3000 V6

                            Коментар


                            • #44
                              До: фибро стъкло или стъкломат

                              Стъклошлаухът е инпрегниран с някъкъв лак или смола и си мисля че няма да пропусне смолата което ти ще намажеш ......и по този начин няма да залепне..иначе няма как да ограничиш пропиването на смолата и ще залепне....лично аз съм правил още една дивотия :върху тръбата съм увивал гланцирана хартия на 2-3 ката.отгоре увивам стъклоплат и като втвърди избивам тръбата .само че дължината и е била 50 см...не знам дали за 2м примерно ще може да се получи този номер ..опити му е майката
                              Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                              Коментар


                              • #45
                                До: фибро стъкло или стъкломат

                                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                                Чарли ... добре, че се появи и тук ....

                                Дай някакви снимки или някаква скица на твоя "пистолет" за смола.
                                Много ме заинтригува още на сайта ти. Дори щях да те питам там в твоя сайт, ама .... на .... изпревари ме ...
                                Ето малко снимки на свръх-модерния пистолет-смесител на полиестерна смола.Понеже е правен по космическа технология в движение няма кой знае какъв веншен вид,но колко смола е прекарал само той си знае... на последната снимка образно показвам че може да работи с различен калибър бутилки .....закачал съм и дволитрови ,но иска здрави ръце ,а те към 15.30 увисват до коленете
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от charlie19; 07-12-09, 22:16.
                                Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X