Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко въпросчета за Land Rover Discovery 2 TD5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Става ли този джип Land Rover Discovery 2 Td5

    Бихте ли могли да ми дадете конкретна информация,характеризираща конкретния екземпляр. Излъскан, мазен и добре изглеждащ хубавец, с баровски рег. номер, от сега е с акт за затъмнени стъкла, но нищо повече. По-конкретна информация като го видиш на живо и чуеш, покараш.
    Не съм наясно с Ланд Ровърите,тъй като карам Тойота ,където нещата са много по-прости и ясни! - Дали при един Land Cruiser Prado 2004-05-та, нещата са също толкова прости.
    Та питането ми за този автомобил е-здрави ли са автоматиците! - Едни от най-здравите, но за всяко нещо си има майстор, и в чупенето и в направата.
    Въздушно окачване и на двата моста ли има и надеждно ли е! - Само на заден мост, надеждно е ако се поддържа, т.е. сменят възглавници, филтри, но не и за сериозен офроуд.
    Каква е концепцията на 140-коньовия мотор ТД5/чия разработка е,Комън-Реъл ли е и степен на надждност/? Концепцията е за модерен (за времето си), петцилиндров, изключително надежден мотор, собствена разработка, помпа дюза. Проблемни агрегати? - Колега, всичко опира до това колко е стара колата, колко и кой я е карал, посещавала ли е сервиз. Няма как да купиш стара кола и да очакваш нещо да не стане поне 5 години, е има и такива, но трябва да имаш голям късмет с някоя баба дето я е карала. Наистина съвременните коли са пълни с разни джиджавки, и колкото са повече, толкова по-голям шанс някоя да се счупи. Но пък искаме, да има абс, тракшън контрол, климатроници, системки разни за наклон и др. глезотии
    Предварително благодаря за отговорите!
    Последно редактирано от Радослав Стефанов; 14-03-12, 11:08.
    LR Disco II 99 - TD5
    www.lre-bulgaria.org

    Коментар


    • #47
      От: Става ли този джип Land Rover Discovery 2 Td5

      Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
      Концепцията е за модерен (за времето си), петцилиндров, изключително надежден мотор, собствена разработка, комън рейл...
      Ъъъ... Комън Рейл не е със сигурност. Помпа-дюза (PD) е терминът, добил популярност у нас, покрай една друга марка. Пак е директно впръскване, но принципът на действие е различен.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #48
        От: Става ли този джип Land Rover Discovery 2 Td5

        Опс, грешка на езика! Оправено! Всъщност се води DI - direct injection!
        LR Disco II 99 - TD5
        www.lre-bulgaria.org

        Коментар


        • #49
          От: Става ли този джип Land Rover Discovery 2 Td5

          Дамм..благодаря колеги за отговорите!Наистина има някакъв стремеж по-новите коли да са наблъскани с повече електроника и всякакви по-чупещи се части!Идеята разбира се е ясна!
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #50
            От: Става ли този джип Land Rover Discovery 2 Td5

            Да джипката е хубава и здрава. Но от отдолу има едни дълги щанги които свършват по бързичко доста са скъпи но се рециклират.

            Съобщение от модератор:
            Моля, напишете си в профила от къде сте.
            ...ЦЪК
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-03-12, 19:04.

            Коментар


            • #51
              Мнения за двигател 3,9 бензин на Дискавъри

              Колеги дайте отзиви за този мотор на lend rovar дискавари със автоматична кутия 96г на газ става ли добре ли върви и как гори ,благодаря предварително.

              Коментар


              • #52
                От: lend3,9

                Първоначално публикуван от miro krosa Преглед на мнение
                Колеги дайте отзиви за този мотор на lend rovar дискавари със автоматична кутия 96г на газ става ли добре ли върви и как гори ,благодаря предварително.
                Да.

                Коментар


                • #53
                  От: lend3,9

                  Клега този мотор става с обикновенна газова,има нормалната разлика спрямо бензин.На мен ми дава разход 15л газ извънградско и до 23л градско на 100км.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]
                  RR Classic

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мнения за двигател 3,9 бензин на Дискавъри

                    При мен уредбата е инжекциона, двигателя работи чудесно разхода на газ е 23/27 литра в града и от 13 нагоре извън града, зависи разбира се от настроението.
                    Land Rover Discovery II 3,9 V8
                    Лада Нива 21214 1,7i

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мнения за двигател 3,9 бензин на Дискавъри

                      Благодаря за отговорите.

                      Съобщение от модератор:
                      Моля, напишете си в профила от къде сте.
                      Прочетохте ли това
                      ...ЦЪК
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-05-12, 20:48.

                      Коментар


                      • #56
                        Съвет за Land Rover Discovery II

                        Здравейте колеги,
                        От няколко месеца чета форума защото твърдо съм решил да си купя по висок автомобил. Насочих към Дискавъри 2. Прочетох може би всички теми във връзка с този автомобил, но все пак ми се иска да видя систематизирано събрана на едно място информация относно плюсовете и минусите на този автомобил.
                        Очаквам много мнения за да направя своя окончателен избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Съвет за Land Rover Discovery II

                          Аз мога да ти дам само две мнения - първото е да ползваш търсчката, второто го смятай за жокер:
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7380
                          Дано стигнат писанията на колегите
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Съвет за Land Rover Discovery II

                            Здравей, благодаря за отговора.
                            Този линк съм го прочел разбира се, както и всичко писано във форума за ЛР2.
                            Моля за инфо дали има членове на форума от Варна с които мога да се чуя и видя евентуално с мнения и информация за джипката.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Съвет за Land Rover Discovery II

                              Първоначално публикуван от Chicho Gosho Преглед на мнение
                              Здравей, благодаря за отговора.
                              Този линк съм го прочел разбира се, както и всичко писано във форума за ЛР2.
                              Моля за инфо дали има членове на форума от Варна с които мога да се чуя и видя евентуално с мнения и информация за джипката.
                              Е, ако беше в София, можеше да научиш доста за джипа и даже да си тръгнеш с ЛР Диско-2 . У дома имаме 2 такива коли - едната се продава/заменя.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #60
                                От: Съвет за Land Rover Discovery II

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                .... едната се продава/заменя.
                                Я дай малко инфо, може и на ЛС, че си търся.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X