Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МАСЛА и течности за нашите джипове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: МАСЛА и течности за нашите джипове

    Утре вечер мога да кажа.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

    Коментар


    • #32
      От: МАСЛА и течности за нашите джипове

      Тутелския АТФ излиза 33лв за литър.В Чефин Дружба.Тва е цена без ДДС,ако някой поиска ще е тази.На мен ми правят отстъпка колкото е ДДС-то.Ако някой иска ще му пиша на лични кого да търси там.Говорих с тях и им казах че има доста такива джипки кат наще дет го ползват тва масло.Ще пробвам да намаля още цената.Но не обещавам нищо.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
      0888854582
      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

      Коментар


      • #33
        От: МАСЛА и течности за нашите джипове

        Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
        Тутелския АТФ излиза 33лв за литър.В Чефин Дружба.Тва е цена без ДДС.
        Нещо не ми се вижда голяма "отстъпката". В "Скорпионите" "Mopar"-ски ATF+4 на "европейски" литър СЪС ДДС е 34,00 лв., а на щатски галон 3,7 л. - по-евтино, ама аз не се поинтересувах, защото бях купил през joro_cska.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #34
          От: МАСЛА и течности за нашите джипове

          Ами не определям аз.Питах колко-казаха ми толко.Всеки е свободен да си купува откъдето му душа иска.Аз също купих от Жоро.Дотрябва ми още малко и понеже камиона ми беше в този момент там на сервиз се възползвах.Просто тва е още една алтернатива.Нямаш срок доставка например ако си на зор.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #35
            От: МАСЛА и течности за нашите джипове

            Масла ще има края на май като дойде контейнера, върпоса е че няма много интерес и се чудя колко да взема.
            Няма да са по скъпи от 25лв. литъра за АТФ+4 , за другите по специалните за които говорихме ще ви кажа цена през април.
            Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

            тел. 0897818449

            Коментар


            • #36
              От: МАСЛА и течности за нашите джипове

              Позволих си да сложа 200/300 мл. на преден/заден диференциал от тази добавка:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2194_a454fdacfd2a587f3be583e4141f9a73_5.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5465092

              А па да видим какво ще стане...

              Коментар


              • #37
                От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                Здравейте. Бихте ли ми казали какъв масло заместител мога да ползвам за хидравликата на волана на grand cherokee 3.0 CRD

                Коментар


                • #38
                  От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                  В задния диф сипах от това.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CCF04042013_00000.jpg
Прегледи:1
Размер:56.5 КБ
ID:5468447

                  Кажете някакви мнения?
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-01-14, 18:30.
                  ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                  Коментар


                  • #39
                    От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                    Tutela W140/M-DA е всъщност 85W140 - обикновено минерално масло, без добавка за LSD в него. Според мен - не особено подходящо за натоварен диференциал, особено такъв с LSD, при това без нужната добавка - Limited Slip Additive.
                    Tutela W140/M-DA - Минерално масло за механични предавки за всички лекотоварни и товарни автомобили, трактори, селскостопанска и строителна техника. За използване в диференциали с хипоидни предавки и скоростни кутии, изискващи масла с E.P. характеристики. Препоръчва се от: IVECO, ASTRA, FIAT TRACTORS, LAVERDA, HESSTON BRAUD, AGRIFULL, BENATI, FIAT-HITACHI, PIAGGIO.
                    Аз бих сложил за моя Jeep, ако не 75W-140, то поне 75W-90, синтетика + Limited Slip Additive, ако я няма в самото масло.
                    Limited Slip 75W-140 is a full synthetic hypoid gear oil formulated for use in both conventional and limited slip differentials.
                    DaimlerChrysler RECOMMENDED FLUIDS: Synthetic Gear Lubricant (SAE 75W-90) or equivalent. ... Synthetic Gear & Axle Lubricant (SAE 75W-140) or equivalent. Models equipped with Trac-Lok™ require a limited-slip additive.
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • #40
                      От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                      Мога ли на това масло да му долея добавка,или е късно вече?
                      ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                      Коментар


                      • #41
                        От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                        Като компромисен вариант може. Но все пак си зависи как ще експлоатираш Jeep-а. Ако е, като стандартен шосеен автомобил - така е О.К. Но, ако все пак ще излизаш и извън пътя и ще има и други натоварвания, според мен е по-добре да сложиш синтетика 75W-140. Цената на един съсипан диференциал, плюс труда по монтирането и регулирането му, е несъпоставима с цената на два - три литра масло. Колкото до това, дали е късно - зависи колко километра си минал без добавката, има ли признаци отзад LSD-то да издава странни шумове, затягане на колелата в завой и т.н. Ако няма такива проблеми, значи все още не е късно. Максимумът, който може да се получи без тази добавка, е да получиш отзад обикновен, отворен диференциал, без LSD.
                        Поздрави!
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • #42
                          От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                          Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                          Tutela W140/M-DA е всъщност 85W140 - обикновено минерално масло, без добавка за LSD в него. Според мен - не особено подходящо за натоварен диференциал, особено такъв с LSD, при това без нужната добавка - Limited Slip Additive. ...
                          За LSD съм съгласен, но не и за това, че 85w140 не било подходящо за натоварени дифове. ARB препоръчват за техните блокажи точно такова масло за heavy duty изпълнения, а някои от най-дивите пилоти в националния офроуд шампионат караха именно с такова масло, за да намалят чупенето на дифове.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #43
                            От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                            Съгласен съм с тебе, щом го дават за лекотоварни и товарни автомобили, трактори, значи става за тежка техника. Ама как да приема това, че си е обикновено минерално масло, а не синтетика. Поне първата му цифричка да беше 75, а не 85. В Usermanual-а за Jeep навсякъде първата цира е 75: "SAE 75W-90; SAE 75W-140 or equivalent"
                            Tutela W140/M-DA - Минерално масло за механични предавки за всички лекотоварни и товарни автомобили, трактори, селскостопанска и строителна техника.
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • #44
                              От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                              Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                              ... Ама как да приема това, че си е обикновено минерално масло, а не синтетика. Поне първата му цифричка да беше 75, а не 85. В Usermanual-а за Jeep навсякъде първата цира е 75: "SAE 75W-90; SAE 75W-140 or equivalent"
                              Естествено, че е минерално и, естествено, че не е сред препоръчваните за дифо-овете на Jeep. Освен ако в тях не е монтиран блокаж на ARB де.

                              П.П. Такова масло да го сипваш при по-студено време си е малко приключение. Тече като мед.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                                Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                                Като компромисен вариант може. Но все пак си зависи как ще експлоатираш Jeep-а. Ако е, като стандартен шосеен автомобил - така е О.К. Но, ако все пак ще излизаш и извън пътя и ще има и други натоварвания, според мен е по-добре да сложиш синтетика 75W-140. Цената на един съсипан диференциал, плюс труда по монтирането и регулирането му, е несъпоставима с цената на два - три литра масло. Колкото до това, дали е късно - зависи колко километра си минал без добавката, има ли признаци отзад LSD-то да издава странни шумове, затягане на колелата в завой и т.н. Ако няма такива проблеми, значи все още не е късно. Максимумът, който може да се получи без тази добавка, е да получиш отзад обикновен, отворен диференциал, без LSD.
                                Поздрави!
                                Джипа ми е ОФА,няма странни шумове и затягане в завой.Карам го само по шосе и за две години около 10 000км.Преди да налея това масло,пробвах джипа да слезе от крика при повдигнато задно колело,мъчеше се,но не успя,иначе въртят в една посока,а само по едно се върти много трудно. Значи LSD-то си е тръгнало, затова налях евтина "Тутела".Ако го сменя с 75w-140 едва ли ще се възтанови LSD-то,или нещо бъркам ще му дойде силата?
                                ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X