Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Те са тук!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Те са тук!

    http://www.spisanie8.bg/%D0%BD%D0%BE...%BE%D0%BD.html

  • #2
    От: Те са тук!

    Нещо ме съмнява такива качествени снимки на обекти от само 80 - 200 км. След Плутон. Амчи той Плутон едва се вижда, а е колкото Луната, по спомени. За спътника му Харон - дали не го откри Vouager чак като го наближи...

    Коментар


    • #3
      От: Те са тук!

      Не съм запознат с възможностите на съвременните телескопи! За мен е също толкова невероятно спътник на геостационарна орбита да може да "прочете" надписа върху топче за тенис на маса, но това е факт...

      Коментар


      • #4
        От: Те са тук!

        "Истината е някъде там!"

        Коментар


        • #5
          От: Те са тук!

          Снимка от Хъбъл. Около 2400 км. диаметър. Правете си изводи.
          http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...D0%B6%D0%B5%29

          Коментар


          • #6
            От: Те са тук!

            И какви изводи трябва да си направим по-точно..?!

            Коментар


            • #7
              От: Те са тук!

              Интересното е , че сутринта наистина имаше обекти , а в момента на тези координати няма нищо .

              Коментар


              • #8
                От: Те са тук!

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                И какви изводи трябва да си направим по-точно..?!
                Kaто съпоставиш колко ясен е образа на 2400 км. обект - как така образът на извънземните е в пъти по-ясен? А са 10 пъти по-малки в дължина.
                И ми се струва леко майтап - управляем обект с размерите на естествен спътник.

                Коментар


                • #9
                  От: Те са тук!

                  Ако не си обърнал внимание, в линка - под снимката който си дал пише "електронно генериран образ"... Не може да се прави съпоставка без да знаем по какъв начин са получени (вида на телескопа) и обработени изображенията на обектите! За справка - огледалото на телескопа "Хъбъл" е микроскопично в сравнение с огледалата на наземните телескопи, а атмосферните смущения не са от особено значение за толкова близки обекти (в астрономически смисъл) така, че ще задържим малко с изводите! Относно това, че обектите вече ги няма на посочените координати, ако е имало "опресняване" на звездната карта от тогава, обяснението е само едно! Обектите се движат...

                  П.П. Индианците като видели корабите на Кортес направо си го взели за Бог така, че е напълно нормално ако идеята за управляеми обекти с подобни размери предизвикват майтап в момента...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Те са тук!

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    ... а атмосферните смущения не са от особено значение за толкова близки обекти ...
                    От особено значение са... дали гледаш на 1000 св. години, или на няколко светлинни чАса - лъчите идват все успоредни.
                    Абе, прилича ми някой астроном да му липсва медийно внимание, казвам си направо!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Те са тук!

                      Освен успоредността на лъчите от основно значение е и колко светлина може да улови телескопа, а това става с огледала! Колкото по-големи (повече на брой) са огледалата - толкова по-мощен е телескопа. Телескопите от последно поколение, или по-точно компютрите им до голяма степен успяват да неутрализират смущенията посредством специализиран софтуер, който обработва образа...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Те са тук!

                        Знам за адаптивната оптика.
                        Освен това - тия обекти като са се изместили - да не би да са изчезнали?
                        Сещам се за Лещански - Властелинът на земетресенията. На 2 кила ракия ...
                        п.с. не ме разбирай погрешно - не отричам възможността да ни навестят, яхнали управляеми астероиди. Има дори фантастика по въпроса - "Пътят на Икар". Мисълта ми е, че ми е писнало от учени - шарлатани.
                        Последно редактирано от Rabin; 14-04-11, 14:01.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Те са тук!

                          Защо ли тези синкавини приличат на оптични артефакти, получени от относително ярък обект някъде встрани от зрителното поле на телескопа? Досущ както и купища други, за които се пишат статии в по-жълтата преса и сайтове, имам предвид. Астрономите, работещи с телескопи, са безкрайно добре запознати с явлението и като попаднат на него, просто обръщат огледалото на телескопа, целия телескоп или правят някоя друга шашма с конструкцията му така, че да си изчистят картинката. Когато небето се снима автоматично, естествено няма кой да гледа за такива бози и да ги чисти, затова току някой открие зелени човечета в гугъла или някоя друга голяма база данни.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Те са тук!

                            Далеч съм от мисълта да обявя, че извънземните идват! Особено в този форум... Нали ще ме направите да си говоря сам! Порових из нета и на доста други места се говори за тези обекти, и не от вчера (малко повече от 6 месеца), но освен споменаването като любопитен факт, не можах да намеря по-сериозни коментари... А дали е оптически ефект (дефект) не мога да коментирам. Не съм достатъчно запознат...

                            Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Те са тук!

                              За мен също е повече от любопитен факта..., не заради друго, ами заради институцията от която произтича...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X