Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каравана Dethleffs 560 SK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каравана Dethleffs 560 SK

    Здравейте, понеже караванният видус стигна и до нас, а аз след няколко месеца ровене из нета все още имам въпроси, реших да се допитам и до вас за експертно мнение.

    За сега сме се спряли на Dethleffs 560, дългичка е бая, около 8 метра, но не смятам да я местя много често и да я вкарвам в сериозни безпътици. След 2001-2002 моделите определено ми допадат повече от старите, преди 2000-та. Също така държа да има и тента към нея, а малко се продават така:


    Чудя се дали до Англия, Германия или Холандия ще трябва да ходя, но това зависи къде ще намеря това, което търся. За това ми се иска да съм наясно с процедурите по докарване и внасяне и от 3те дестинации. До колкото разбирам тук се минава Технотест, но не разбрах дали това важи за всички или само за такива без документи /от Англия примерно/. Също така се чудя как се процедира из европа, просто си я закачам и я докарвам!? Ще се радвам ако някой с опит сподели как точно се процедира с документите при закупуване и после тук с регистрацията.
    Не съм имал каравана до сега и всички съвети са добре дошли. Също ако някой знае, в какво се състои изпита за В+Е категория... А има ли ограничения в дължината, която може да се дърпа с тази категория? 8-9 метра надявам се няма да е проблем.

  • #2
    От: Каравана Dethleffs 560 SK

    Ограничението е по килограми ,а не по дължина ! До 750 кг без Е а над с категория .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #3
      От: Каравана Dethleffs 560 SK

      Благодаря. И аз си мислих, че е нещо такова, но все пак да попитам. Значи дължината ще е пречка само по малките планински пътчета. А технотест минава ли се задължително или само ако караваната е без документи? И ако е без, как става докарването и през Европа?

      Коментар


      • #4
        От: Каравана Dethleffs 560 SK

        За това нищо не мога .Само мога да препоръчам да питаш на място в КАТ . Там ще ти да ще ти отговорят възможно най правилно . Нали за знаеш за онази дето се похвалила "че с питане на моя мъж на жена му разклатили " .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #5
          От: Каравана Dethleffs 560 SK

          Ако е без документи , забрави за регистрация .Технотест се минава ако дадения модел не го има в системата. Категория Е (при наличието на Б ) се взима само с кормуване ,без листовки. А за този рейс дето трябва да дърпаш си трябва сериозно мпс, за да не береш ядове по пътя.

          Коментар


          • #6
            От: Каравана Dethleffs 560 SK

            Подобна каравана се дърпа задължително с "Е" категория и с тежък джип или бус. Има сериозни ограничения в Европа за теглещото МПС. Не знам колко тежи тая къща, но като я гледам отиваш или на Патрол ГР, или на голяма Тойота, Гелендия някаква или американец.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #7
              От: Каравана Dethleffs 560 SK

              Вече и Техно-тест не се минава.Ако я няма като модел,се пуска една молба,и до 7-8 дни си я вкарват! А относно дължината-и веднъж годишно да я местиш,ще е приключение! Този кораб или го закотвяш някъде,или си търси нещо по-малко! Ако си вземеш някоя с фортцелд,вътре(в караваната) няма да прекарваш повече време,отколкото само за спане!

              Чувам,че в Холандия са най-оборудвани!!
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #8
                От: Каравана Dethleffs 560 SK

                Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                .....А относно дължината-и веднъж годишно да я местиш,ще е приключение! .....
                Лодката ми е дълга 7м. Влачил съм я по всякакви язовири. Никакво приключение не е. Просто се съобразяваш малко. Ако не се забиваш по малките улички и теглича е добре сметнат, няма ядове.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  От: Каравана Dethleffs 560 SK

                  Вальо,лодката стои по-високо на колесара,а тази каравана е "на земята".Рамата стои на 20-25см.от асфалта. Не казвам че не става,но си е тегаво.
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Каравана Dethleffs 560 SK

                    Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                    Вальо,лодката стои по-високо на колесара,а тази каравана е "на земята".Рамата стои на 20-25см.от асфалта. Не казвам че не става,но си е тегаво.
                    Самия колесар не се различава като конструкция. Моя също е на 25 см от земята. За оффроуд и пресечени терени не става, но на пътя и по къмпинги няма ядове.. При мене е дори по-лошо защото едни високи гуми биха повдигнали колесара но утежняват много спускането на кораба на вода. На караваната слагаш високи гуми и ставаш дори за извън пътя.....почти. На тази каравана проблема е в дължината. Трудно завива ако не си свикнал. Или ща пресече завоя, или задницата ще се изнесе неочаквано ако навиеш волана рязко на място.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X