Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

    От два дни започнах ремонта на новата ми придобивка:УАЗ 31512 закупен на търг по две причини/двигател 417 и другата малко емоцинална-беше на баща ми служебен, а след това и на мен/.
    След днешното разглобяване предстои основно измиване, изкърпване на две-три дупки по пода, боядисване на купето отдолу и шасито, цялостно боядисване, по двигателя-смяна на набивката/другото добре се представя, пък като го отворя ще видим/. По трансмисията - скоростите, раздатката, и мостовете според мен не са отваряни. На предния мост трябва да сменя втулките на сферите с лагери/ако някой го е правил моля да сподели мнение/. Поставяне на шумоизолация зад двигателя и на капака от микропореста гума/в КН не мога да намеря/ и на пода от воалит/като оргиналната на някоя от снимките/.
    Фотоапарата ми е повреден и снима само на светкавица, на светло само клип. Затова давам и две клипчета за сега. http://vbox7.com/play:701fb7e2 и http://vbox7.com/play:db3b3800
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

    Успех Тони! Чака те доста работа по УАЗика!
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #3
      От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

      Честита УАЗ-ка и успех в това което си запланувал да правиш на уазика!
      Ще следя темата с интерес!
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

        Ето още малко снимки от телефона:

        п.п. Някой знае ли предназначението на това желязо на втората снимка/до стойката на предния десен амортесьор/? Има го и на по-старите модели.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

          На това място седи предпусковия подгревател.Лично аз никога няма да сложа нищо на основата на битум по джипа,сега има и силиконови шагрета,и полимерни.Успех и лека работа.

          Коментар


          • #6
            От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

            С ябълките на колхозите няма никакви ядове. Просто въртиш гайките.
            А виж разните там изолации - просто не слагай. С тях не става лимузина, но пък гние. Без тях не губиш нищо.

            Коментар


            • #7
              От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

              Браво; браво хубава машина. Не е трябвало да сваляш купето то си е здраво. Кръпките се правят на место.Ти не си виждал изгнил джип; като се сетя за първия ми служебен. Аз смених камъните на шенкелите с лагерни; без сваляне на шенкела само гумата. Ако искаш да го оставиш с камъни с втулки имам нови ще ти дам. С лагерните се върти по-лесно. Успех!
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #8
                От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                За изолацийте съгласен съм - когато няма нищо по пода водата няма къде да се задържи и се оттича, а няма УАЗ който да не пуска вода.
                За свалянето на купето целта е боядисване на шасито и купето от долу. На стария джип не направих това преди време и ме беше много яд. Ако него продам като приключа с новия може би ще сваля и неговото купе-вече имам опит.

                Коментар


                • #9
                  От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                  Кой ти каза че няма УАЗ който не пуска вода ? Ако дойдеш до Благоевград ще видиш такъв ! Преди 2-3 г. като бях с Дефендъра сле всяка мивка трябваше да му бърша седалката от вода. С УАЗа нямам такива проблеми. А и зимата е по-топло в УАЗа.
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                    За по-топлото съм съгласен, но за водата като се видим дано ме разубедиш.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                      Честито и от мен колега! Желая ти успех в работата по УАЗката!
                      УАЗ 31512 Мицубиши L 200

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                        Колега TONI 1977 честито за придобивката. За това с което си се захванал ти желая успех.А аз ще следя темата с удоволствие, защото и на мен ми предстой същото с моя УАЗ 469б.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                          Честито и от мен! И успех в започнатото.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                            Успех Тони! Ще следя темата с интерес!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                              Браво, и лека работа

                              Това нещо е след 90-92г, би трябвало да е и с бързите мостове и старите скорости...

                              Зависи каква изолация се сложи, ако ще се кара малко няма смисъл, но ако се ползва като кола- всеки ден е друго.

                              Успех !
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X