Обява

Свий
Няма добавени обяви.

15.5.11, неделя - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 15.5.11, неделя - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

    Веднъж подобно картиране на замърсявания и други свинщини беше правено преди време - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=76860 . Сега може би отново е момента да погледнем какво става на това място, но този път преди активния сезона, за да можем да документираме положението сега и отново наесен, след всичко. Така ще можем обективно да сравним какво се случва за едно лято, какво е остнало от минали години и какво ще се натрупа пак. Тук се провежда и масово мероприятие, което също допринася за общата картина на района, нека видим какво са оставили от миналата година и наесен дали ще оставят нещо сега.
    Всички желаещи са добре дошли, началния час на организацията е 10 сутринта, сборното място разклона за местността Батълбоаз. Това е на около 2 километра след стената на язовира в посока Доспат. Разклона е в дясно, има метална табела и за местността Чатъма. Който иска, нека носи фотоапарати и ГПС, за да снимаме и картографираме всичко.
    Напомням, това няма да е почистване, а по скоро проучване и документиране на настоящото състояние, за да може да се види конкретно какво става и да се набележат евентуални мерки.
    При въпроси съм на линия, но моля да се въздържаме от спам и ненужни излияния. Всичко встрани от темата ще бъде трито.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

    За тази дата ми е невъзможно и за съжаление този път няма да участвам. Ако промените на 17.04. се записвам, макар събота да е по-удачен ден.

    Коментар


    • #3
      От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

      17 април е Цветница, празник, и няма как да се променя датата. Бойко, не го мисли, ще додйдеш наесен. Хубавата новина е, че може би ще има и налична лодка за оглед от водата. Колегата Тодор6104 ще я докара, за което много благодаря отсега. Ще има още един поглед върху нещата от друг ъгъл и ще може да се видят и островите.
      Последно редактирано от zzlatev; 08-04-11, 09:55.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

        Аз също мога да дойда с катамарана (може и на двигател, без мачта).

        Коментар


        • #5
          От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

          Бройте и мене.
          Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

          Коментар


          • #6
            От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

            Първоначално публикуван от vatikana Преглед на мнение
            Аз също мога да дойда с катамарана (може и на двигател, без мачта).
            Ако е възможно, идвай на двигател и води екипажа.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

              Според мен, това не е работа за един ден. 10 часа на разклона предполага тръгване от София в 7.30.
              А ми трябва време да натоваря лодката и мотора. И да успея, ще я пусна на вода към 12часа.
              Та си мисля, не е ли по-добър вариант, да се организира нещо с преспиване? Петък-неделя?

              Коментар


              • #8
                От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Според мен, това не е работа за един ден. 10 часа на разклона предполага тръгване от София в 7.30.
                А ми трябва време да натоваря лодката и мотора. И да успея, ще я пусна на вода към 12часа.
                Та си мисля, не е ли по-добър вариант, да се организира нещо с преспиване? Петък-неделя?
                Миналият път бяхме около 15-17 човека. Разделихме се на няколко екипа от по трима. При добра организация работата е за 4-5ч. Ако сме повече и по-бързо. Ако има една лодка на Тодор6104, то тя е напълно достатъчна /разбирасе, втора няма да върнем/, за това време може да се обиколи много с нея. Та, ти Пенчо заповядай и без допълнителното оборудване, повечко хора трябва да се съберем. А и после BBQ-то ще е по-весело

                п.п. можем да изтеглим часа на срещата с час по-рано. И без това наспиването в почивния ден е загубено, та час повече или по-малко.....
                LZ1PER

                Коментар


                • #9
                  От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                  Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                  А и после BBQ-то ще е по-весело

                  п.....
                  Това ми е основния проблем. Не си представям барбекю без алкохол. После какво правим?

                  Коментар


                  • #10
                    От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Това ми е основния проблем. Не си представям барбекю без алкохол. После какво правим?
                    Возят ни
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #11
                      От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                      Возят ни
                      И булката употребява. Щерката е далеч. А на всичкото отгоре, аз съм един от набедените, че цапам от цели 20 г, макар и всеки път да оставям по-чисто, от завареното.
                      Та, ако се организира нещо за повече от ден - там съм.

                      Коментар


                      • #12
                        От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        И булката употребява. Щерката е далеч. А на всичкото отгоре, аз съм един от набедените, че цапам от цели 20 г, макар и всеки път да оставям по-чисто, от завареното.
                        Та, ако се организира нещо за повече от ден - там съм.
                        Ако искате вие останете, покрай вас и някой друг може да реши да бивакува.
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #13
                          От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                          Ако искате вие останете, покрай вас и някой друг може да реши да бивакува.
                          Това е и основния проблем. Там е 1520м над морето. Току що се е размразил язовира. Нощем температурите са отрицателни.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Това е и основния проблем. Там е 1520м над морето. Току що се е размразил язовира. Нощем температурите са отрицателни.
                            Е, няма пълно щастие.....
                            LZ1PER

                            Коментар


                            • #15
                              От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                              Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                              Е, няма пълно щастие.....
                              Така е.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X