Обява

Свий
Няма добавени обяви.

15.5.11, неделя - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 15.5.11, неделя - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

    Веднъж подобно картиране на замърсявания и други свинщини беше правено преди време - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=76860 . Сега може би отново е момента да погледнем какво става на това място, но този път преди активния сезона, за да можем да документираме положението сега и отново наесен, след всичко. Така ще можем обективно да сравним какво се случва за едно лято, какво е остнало от минали години и какво ще се натрупа пак. Тук се провежда и масово мероприятие, което също допринася за общата картина на района, нека видим какво са оставили от миналата година и наесен дали ще оставят нещо сега.
    Всички желаещи са добре дошли, началния час на организацията е 10 сутринта, сборното място разклона за местността Батълбоаз. Това е на около 2 километра след стената на язовира в посока Доспат. Разклона е в дясно, има метална табела и за местността Чатъма. Който иска, нека носи фотоапарати и ГПС, за да снимаме и картографираме всичко.
    Напомням, това няма да е почистване, а по скоро проучване и документиране на настоящото състояние, за да може да се види конкретно какво става и да се набележат евентуални мерки.
    При въпроси съм на линия, но моля да се въздържаме от спам и ненужни излияния. Всичко встрани от темата ще бъде трито.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

    За тази дата ми е невъзможно и за съжаление този път няма да участвам. Ако промените на 17.04. се записвам, макар събота да е по-удачен ден.

    Коментар


    • #3
      От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

      17 април е Цветница, празник, и няма как да се променя датата. Бойко, не го мисли, ще додйдеш наесен. Хубавата новина е, че може би ще има и налична лодка за оглед от водата. Колегата Тодор6104 ще я докара, за което много благодаря отсега. Ще има още един поглед върху нещата от друг ъгъл и ще може да се видят и островите.
      Последно редактирано от zzlatev; 08-04-11, 09:55.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

        Аз също мога да дойда с катамарана (може и на двигател, без мачта).

        Коментар


        • #5
          От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

          Бройте и мене.
          Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

          Коментар


          • #6
            От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

            Първоначално публикуван от vatikana Преглед на мнение
            Аз също мога да дойда с катамарана (може и на двигател, без мачта).
            Ако е възможно, идвай на двигател и води екипажа.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

              Според мен, това не е работа за един ден. 10 часа на разклона предполага тръгване от София в 7.30.
              А ми трябва време да натоваря лодката и мотора. И да успея, ще я пусна на вода към 12часа.
              Та си мисля, не е ли по-добър вариант, да се организира нещо с преспиване? Петък-неделя?

              Коментар


              • #8
                От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Според мен, това не е работа за един ден. 10 часа на разклона предполага тръгване от София в 7.30.
                А ми трябва време да натоваря лодката и мотора. И да успея, ще я пусна на вода към 12часа.
                Та си мисля, не е ли по-добър вариант, да се организира нещо с преспиване? Петък-неделя?
                Миналият път бяхме около 15-17 човека. Разделихме се на няколко екипа от по трима. При добра организация работата е за 4-5ч. Ако сме повече и по-бързо. Ако има една лодка на Тодор6104, то тя е напълно достатъчна /разбирасе, втора няма да върнем/, за това време може да се обиколи много с нея. Та, ти Пенчо заповядай и без допълнителното оборудване, повечко хора трябва да се съберем. А и после BBQ-то ще е по-весело

                п.п. можем да изтеглим часа на срещата с час по-рано. И без това наспиването в почивния ден е загубено, та час повече или по-малко.....
                LZ1PER

                Коментар


                • #9
                  От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                  Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                  А и после BBQ-то ще е по-весело

                  п.....
                  Това ми е основния проблем. Не си представям барбекю без алкохол. После какво правим?

                  Коментар


                  • #10
                    От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Това ми е основния проблем. Не си представям барбекю без алкохол. После какво правим?
                    Возят ни
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #11
                      От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                      Возят ни
                      И булката употребява. Щерката е далеч. А на всичкото отгоре, аз съм един от набедените, че цапам от цели 20 г, макар и всеки път да оставям по-чисто, от завареното.
                      Та, ако се организира нещо за повече от ден - там съм.

                      Коментар


                      • #12
                        От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        И булката употребява. Щерката е далеч. А на всичкото отгоре, аз съм един от набедените, че цапам от цели 20 г, макар и всеки път да оставям по-чисто, от завареното.
                        Та, ако се организира нещо за повече от ден - там съм.
                        Ако искате вие останете, покрай вас и някой друг може да реши да бивакува.
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #13
                          От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                          Ако искате вие останете, покрай вас и някой друг може да реши да бивакува.
                          Това е и основния проблем. Там е 1520м над морето. Току що се е размразил язовира. Нощем температурите са отрицателни.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Това е и основния проблем. Там е 1520м над морето. Току що се е размразил язовира. Нощем температурите са отрицателни.
                            Е, няма пълно щастие.....
                            LZ1PER

                            Коментар


                            • #15
                              От: 16.4.11 - Ново картиране на замърсяванията по южния бряг на яз. Голям Беглик

                              Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                              Е, няма пълно щастие.....
                              Така е.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X