Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за пружини за DISCOVERY 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за пружини за DISCOVERY 1

    Здравейте от скоро имам discovery 1, понеже в момента е много клекнало - пружините са му адски омекнали, а амортесиорите са видимо здрави ако му сложа само комплек пружини предни и задни за да го повдигна, и направо да му сложа някои които леко да го повдигнат сравнение със стандартното дали ще трябва да му се сменят и амортесиорите - което не ми се иска. В момента иначе джипа вози доста прилично мекичко но е много ама много ниско, като се има в предвид че задна дясна пружина горните 3 навивки са една до друга плътно. Дали ще се промени много возията - дали ще стане много дървено. Иначе за пружини огледах доста саитове, ама то много саитове много нещо за сега съм се спрял на този http://www.island-4x4.co.uk/-c-34_38_39.html ще ви бъда много благодарен за всякаква информация.

  • #2
    От: Въпрос за пружини за DISCOVERY 1

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP6101.jpg
Прегледи:2
Размер:214.2 КБ
ID:5266103

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP6074.jpg
Прегледи:3
Размер:209.3 КБ
ID:5266102

    Може да останат здравите амортисьори, но ще дойдат къси и трябва да се удължат.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за пружини за DISCOVERY 1

      Удължаването им не е проблем, но колата ще си остане ли с мекото возене което има до сега, а с тези пружини които съм избрал от саита доста ли ще се вдигне че като гледам с бая са удължени амортесиорите? Защото все пак колата се ползва предимно за ежедневка.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за пружини за DISCOVERY 1

        Ако удължи амовете , ще трябва и да подложи на тампоните, защото ще дойдат дълги.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за пружини за DISCOVERY 1

          Хмм нещо много неща станаха за преправяне, в смисъл не е проблем но ми се иска да не се пипан много неща по колата. Аиде тогава даите предложени какви пружини да му слагам че избора е огромен и не знам какви и от кои саит да поръчвам.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за пружини за DISCOVERY 1

            Искаш съвет, а почваш пазарлъци. Пробвай с топки за тенис. Преди 30 години ги слагаха по бегачките. Иначе..........козата си сака пръч. Успех.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за пружини за DISCOVERY 1

              Първоначално публикуван от cool4o Преглед на мнение
              Хмм нещо много неща станаха за преправяне, в смисъл не е проблем но ми се иска да не се пипан много неща по колата...
              Няма друг начин. Впрочем има, но вместо да подобрим окачването и подобрим джипа от към "джиповост", става точно обратното.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за пружини за DISCOVERY 1

                Е хубаво де да не попита човек значи. Просто ми писна от такива побългарявания - заварката на амортесиора ако се скъса и колата се движи с по висока скорост и може да стане беля, така че по добре заводски си пружини. Аз не искам да го вдигам 10 см а 2-3 над заводското, но щом е такъв голям проблем няма за какво да се занимавам изобщо.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за пружини за DISCOVERY 1

                  Кой каза "не ми се иска да сменям старите амортисьори"?
                  Уморени "заводски пружини" се сменят със "заводски" в комплект с амортисьорите. Иначе също е един вид "побългаряване".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за пружини за DISCOVERY 1

                    Първоначално публикуван от cool4o Преглед на мнение
                    Здравейте от скоро имам discovery 1, понеже в момента е много клекнало - пружините са му адски омекнали, а амортесиорите са видимо здрави ако му сложа само комплек пружини предни и задни за да го повдигна, и направо да му сложа някои които леко да го повдигнат сравнение със стандартното дали ще трябва да му се сменят и амортесиорите - което не ми се иска. В момента иначе джипа вози доста прилично мекичко но е много ама много ниско, като се има в предвид че задна дясна пружина горните 3 навивки са една до друга плътно. Дали ще се промени много возията - дали ще стане много дървено. Иначе за пружини огледах доста саитове, ама то много саитове много нещо за сега съм се спрял на този http://www.island-4x4.co.uk/-c-34_38_39.html ще ви бъда много благодарен за всякаква информация.
                    Колега при слагането на тези пружини возията ще стане по твърда, но не ти е необходимо да сменяш амовете,защото тези пружини са по твърди но не са по-дълги.


                    За запазване на возията е по -добре да ги смениш със стандартни нови пружини.

                    Всичко зависи за какво ще се ползва Диското.
                    [SIGPIC][/SIGPIC]
                    RR Classic

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за пружини за DISCOVERY 1

                      Не съм срещал усилени амове със стандартна дължина. А ако остави старите амове на усилени пружини, ще се пребие някъде. Щото ще подскача като коза.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за пружини за DISCOVERY 1

                        Аз на моето диско сложих отзад предни пружини.Сега е с по-твърдо окачване отзад и малко повече друса.Но са няколко дни бъбреците ми са все още добре.
                        0885719173-Красимир

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за пружини за DISCOVERY 1

                          Добре значи решено, ще се купуват стандартни пружини. Остана само въпросат от кои саит.

                          Коментар


                          • #14
                            На едно бая клекнало Диско преди 2 години сложихме жълтите пружини +2" /на практика те са с 2 см по-дълги от стандартните/. със стандартни амове. Колегата го юрка на лов като чужда жена. Нема да трепне ! ДрЪжи се перфектно.

                            Що се отнася до возията, Диското и с най-твърдите пружини вози много по-добре от който и да е джип с ресьори. След като в момента пружините са ти яко изпуснали при смяната разликата ще бъде в пъти по-добре и като държане на колата на пътя, и като возене и като визия ако щеш.
                            Моите са DA4201. В едни от сайтовете ги дават +2", в други + 25 мм, истината е че са с 2 см по-дълги от стандартните. Toва ми е трето Диско. Карал съм и с черните и със сини, и с някакви сиво-розови /добри бяха/, но за нашите прекрасни пътища май най-добре си е с жълтите.
                            Добре е да си прегледаш и тампоните, почти винаги нестабилноста на колата се държи на сдухали или разхлабени тампони.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-04-11, 12:49.
                            Тази земя, по която тъпча сега,
                            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                            тази земя – не е моя земя,
                            тази земя, простете, е чужда.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за пружини за DISCOVERY 1

                              За возията определено вози в пъти по добре от всеки джип на ресиори - имам и даихатсу роки, в което не ми се качва заради дървената возия, иначе като поведение дискаварито в момента е едно люшкашкащо се "нещо" тампоните иначе ги прегледах са ОК всичките освен на задните амортесиори от горния краи кадето се държат, но ще се разрова по магазините и мисля че ще намеря, А иначе имат ли разлика пружините в зависимост от годината на колата и двигателя? Чакам да пратиш снимките на пружините за които говорихме.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X