Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

    Мен ако питаш му трябва джип, ма той си знае..
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

      Е, явно има някакъв кафеджийски момент, който налага да е ужас. Затова външно ужас за пред кафето
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

        Пиньон и корона за 130 лв, един ден труд и си пак на пътя.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • Отдавна не съм писал в темата - ама все още си се возя на УАЗа.

          Сега е бебевоз защото официалната кола изпадна в ремонт.


          В събота сменях резервоар и кранче - което е 1 ден, част от нощта и много мамата.

          Десният резервоар беше пострадал при пожара в горите на Витоша (запознал се беше отблизо с някакви камъни), aldr ми беше пратил един здрав ама той изкара някакво време и почна да капе. И понеже никой не му обърна внимание, се стигна до момента в който протече и левия. Добре че всъщност караме на газ.

          Бях поръчал резервоар (десен, защото имах надежда левия да може да се запои), кранче (старото беше блокирало на ляв), тръбички, уплътнения от ония с по 5 дупки (за всеки случай), капачка със заключване (ей тъй от любопитство) - и давай!

          Първо се скъса единият от двата болта обтягащи лентите които държат резервоара. Понеже нямах резервни обтегачи, свалих и левия резервоар. И там се скъса единия болт, но събрах два здрави.

          После се оказа че резервоарът е дошъл необорудван (без сонда и поплавък, без капачка, без тенекията която се ползва за фуния при наливане от туба, въпреки че на картинката излгеждаше по другия начин) и с различно разположение на отворите на сондата и поплавъка. Заради това различно разположение после се оказа че достъпът до тези отвори през прозореца в пода на купето е малко бамбашка.

          Новите железни тръбички за бензин се оказаха средство за чупене на пръсти. За късмет се оказа че имам 8мм медна тръба и няколко лещички за холендри за АГУ, които се оказа че стават за уазковите холендри. С медна тръба нещата вече потръгнаха.

          Прехвърлих сондата и поплавъка от стария само с външен оглед. Поплавъкът не работеше и преди ама реших че ще го сменя като намеря здрав. Сондата има един хитър мрежест филтър който аз външно оцених като здрав и не погледнах вътре. Груба грешка - оказа се пълен с около 10 грама фина, спечена ръжда и час-два се чудих защо не засмуква.

          С надуване откъм бензиновата помпа спечената и вече поразкиснала в бензин ръжда се отпуши и филтърчето пред карбуратора се напълни с кафяв бензин. 5-6 минути на празен ход бяха достатъчни за да спре филтърчето да пропуска каквото и да било. Айде пак вадене на сондата, разглобяване на филтъра на сондата, чистене, продухване и смяна на филтърчето до карбуратора. Новото пак се напълни с боклуци но не се задъни напълно, а и друго нямах.

          Обаче - на бензин изминахме 100м и изгасна. Превключване на газ, обратно в двора, гадаене (вече стъмва и излизат комари ама не може да не подкараме автомобил прост като футболен запалянко). Маркучът от кранчето до помпата се оказа спукан и капещ (на спряло) и засмукващ въздух (в движение), нищо че е Semperit за 15лв/м и само на 4-5 години. Смених го с някакъв пак толкова скъп от друга прочута марка, който го бях купил с друга цел и имах подръка. И - пак 100м и гасне.

          Последният проблем се оказа новата капачка с ключе. Оказа се, че не пуска въздух навътре (но пък при надуване откъм бензинопровода без проблеми пропуска бензин навън). Капачката в кофата, поставена старата - и вече всичко работи.

          Освен че май някакви частички бяха достатъчно фини за да минат през филтъра и да влязат в карбуратора. Сега празният ход на бензин нещо се халосва, ама ще го гледаме някоя друга събота. А може и да е от бензина, той излезе от един туби в които беше прекарал повече от 1 година. Теоретично не би трябвало нещо да му има ама съм готов да повярвам на всякакви обвинения срещу бургаската рафинерия. Особено след като и тревокосачката работеше неубедително с този бензин.

          ---

          Основен извод, с който завършва всяка една научна статия е, че са необходими още изследвания по темата на статията.

          По същата логика, основен извод при всеки един ремонт на УАЗ е че са необходими още ремонти.

          Констатира се пълната невъзможност за запояване на левия резервоар. Поръчан е нов ляв резервоар (с няколко лева по-скъп от десния, защо ли?), поплавъци, крепежи...

          И се оказа че е скъсан маншона на спирачната помпа. Не намерих да се продава нов и ще трябва да го търся по размер.

          В ход е и работата по ново купе, ама за него ще разказвам като стане.
          Последно редактирано от Ясен; 19-07-21, 00:16.

          Коментар


          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            "Основен извод, с който завършва всяка една научна статия е, че са необходими още изследвания по темата на статията.
            По същата логика, основен извод при всеки един ремонт на УАЗ е че са необходими още ремонти."

            Извода ми хареса
            При положение, че караш на газ, защо не изследваш възможността да караш само с един бензинов резервоар с вградена или външна ел помпа?

        • Тъй като от няколко дена колата ми е на ремонт се придвижвам с Нивата. Резервоара съм го ДОПЪЛВАЛ с бензин от бургаската рафинерия преди година и половина сигурно. Та реших да го изгоря тоя бензин и да заредя нов. Ами съвсем нормално си работи колата. И друг път съм го писал, но пък всеки има правото да вярва в каквото си иска. Горивата излизащи от рафинерията отговарят на абсолютно всички стандарти. По бензиностанциите с какво ги мешат не знам, амааааа... Плюс, че не всички горива в България са от бургаската рафинерия.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Ще го изгорим и ще видим. Досега тоя УАЗ гореше всичко. Затова и му сипах бензина който беше дисквалифициран от тревокосачката.

          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Безнина не знам какво му става, но от едно известно време си има срок на годност около година - две дори да е съхраняван добре.После си променя миризмата, в някои двигатели що годе работи в други работи отвратително. Имам някакви съмнения, че това е откакто взеха да му добавят етанол, но там трябва Ясен да помага.

        • След около 100км на бензин празният ход се оправи. Не е от бензина (не съм сипвал друг).

          Или УАЗът му свикна.


          Откакто в горивата взеха да вкарват био неща горивата взеха да страдат от био проблеми. Нафтата и преди имаше интрига с някакви микроби, а откакто е с рапично масло почна и да гранясва.

          А бензинът май хваща оцетна гъбичка. И освен това поглъща вода. Вода плюс оцетна киселина - неочаквано добра комбинация, може би обясняваща какво става с резервоарите ми.


          Нищо свято не остана, освен може би пропан-бутанът... с него се случват само обикновените работи. Примерно да ти вкарат 30л газ + 2 шепи графит. Или през лятото да ти сипят чист бутан и да ти чука аванса от него.

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Карбуратора си е прочистил жигльорите, и е започнал да работи нормално.
            Нормален ефект, макар, че не приложим винаги.

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            То ясно какво е станало ама ме дразни.

        • Такива са ти машините... Моторът ми зимува в гаража и когато дойде време за каране, не му сменям бензина а просто го паля. Има и малки и високи обороти и се държи нормално. Същото се случва и със скутерът, който стои занемарен в Гърция - като отида просто го паля и го карам, а стои по цяла година...
          Никога при никакви обстоятелства не съм имал ядове с горивото на джипа, независимо от температурата. Хем знаеш какво сипвам в резервоара.
          От 30 години карам на газ и също не съм имал проблем с горивото.
          Едва ли е само до късмет...
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Ми късмет е, ама щото си на "Черковна", затова.

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Като отвориш филтъра за гориво и оттам се посипят змии и гущери... не ще да е от моята техника.

        • На едно място видях няколко тона нафта,във бидони от тези белите със металната рамка,за 1 г.на дъното,се беше образувал два пръста черен памук...Като конци...смърт за филтрите
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Сигурен съм, че на Ясен УАЗът е виновен и за това, техниката му е такава

        • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          На едно място видях няколко тона нафта,във бидони от тези белите със металната рамка,за 1 г.на дъното,се беше образувал два пръста черен памук...Като конци...смърт за филтрите
          Твърде вероятно е това да е в следствие на развитие на бактерии/гъбички (около 38000 вида!). Преди време по друг повод бях писал за тези гадове:

          Причината е, че вече в дизеловото гориво има добавен биодизел (екология?). В дългите периоди, когато двигателя не се използва, влагата от въздуха (и водата в горивото) кондензира и на дъното се образуват капчици вода.
          Точно на границата между горивото с биодизел и водата започва бурно размножаване на бактерии/гъбички, които запушват филтри, блокират ГНП, горивопроводи и залепят сегменти. Това е все по-често възникващ проблем при рядко работещи двигатели и дълго престояване на горивото в резрвоара.

          Има евтин лек за изтребление на микрогадовете, причиняващи макрозлини- биоцид за гориво на цена 15лв. Номера е да започнеш на време и на чисто.
          Bardahl - DAB-Добавка против бактерии - BAR-1066


          ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ:

          BARDAHL Дизел Анти Бактерия е биоцид подходящ за двигатели работещи с дизелово гориво, газьол за извънпътна техника,газьол за промишлени и комунално-битови цели (селскостопанска, горска, пътностроителна техника, тежкотоварни автомобили, морски транспорт и др.). Съвместим с всички поколения нови и стари двигатели.

          BARDAHL Дизел Анти Бактерия има широк и балансиран спектър на ефективност в борбата с микроорганизми развиващи се в дизеловото гориво като: бактерии-Ешерехия коли, Протеус пеннери, Клебсиела; Едноклетъчни гъби (дрожди/плесени) - Сахаромицес, Аспергилос и др. Продукта изгражда взаимодействаща си субстанция вода/гориво, непозволяваща образуването на неразтворими утайки, които да причинят запушване на горивната система. Неутрализира киселини образувани от микроорганизмите, като по този начин предпазва частите от корозия. Съвместим с добавки използвани в дизеловите горива.
          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
          No wahalla.

          Коментар


          • Съжалявам че не ги снимах,на мен се падна честа да обера утайката ,успях да мина около 25 км и горивен филтър.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • Постоянно вкарваме служебни автомобили, от Германия. При всички, без изключение в резервоарите има гръбначен живот в разумен стадий и нафтата мирише нетипично и гадно. На тукашни толкова гадни горива аз поне не съм попадал.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • Човек и добре да живее, в един момент УАЗът му започва да прекъсва.

                И ако за черната механика (то в УАЗ друга няма) си имам ценна агентура, то по електрическите неща теоретично пипам само аз. Избрал съм си лесна част - в УАЗ има общо 15 жици и ако е зор може да върви само с 3-4 от тях.

                И така - установи се че съпротивлението в палеца е нагоряло, изгорило е и бакелита около себе си... абе инфекция. В хода на разглобяването се установи и че валът на делкото има недопустими хлабини. По народному - хлопаше и настрани, и вертикално.

                Ще сменяме делкото.

                Прегледът в запасите показа че имаме едно ново (с бобина, като досегашното) и едно с датчик на Хол, което бях купил от любопитство и се оказа преработено делко от Самара. Това второто го бях купил отчасти и от желание да ползвам части произведени в по-цивилизовани страни (комутатор и датчик на Хол са същите като на европейските коли от времето на Гоуф 2). Него го погледнахме с подозрение (щеше да отвори много разместване по жиците) и го оставихме за после. Но пък от него видях че се очаква да има о-пръстен.

                Другото по форма приличаше на оригиналното, но нямаше никакви отличителни надписи. Явно китайско, но при УАЗ това не е еднозначно лошо - доста от китайските части са по-добри от руските.

                О пръстен му се измисли (нямаше), дупката в която трябваше да се монтира имаше подозрително кафяво замърсяване и подчертан недостиг на смазка. Старото също беше без пръстен и подозирам че това е причината приводът да е пълен с боклуци и да има следи от корозия.

                ИИИ се почна - монтирах, свързах - не пали. Споменахме роднините на китаеца, споменахме и отделно взети индивиди от женското население на Уляновск.

                А на газ, а на бензин, въртене наляво, надясно - само кихане, при това и във въздушния филтър, и в ауспуха. Нещо фундаментално не е наред. Вадене, сравняване със старото - фазите подозрително съвпадат, при въртене на ръка прави искри - ?

                Разглеждам капачките - А! цифрите 1 и 4 разменени на новата капачка. 2 и 3 обаче са си по местата. Кой знае - може пък китайския УАЗ да е с горен вал и да работи в обратен ред на запалване.

                Който се е занимавал с УАЗ знае, че делкото има две настройки на ъгъла, от два различни болта, единият е отдолу. Новото делко е пратено някъде в средата, старото на максимално изпреварване. Привеждаме новото като старото, спомняме си че на старото оптималният ъгъл дойде на максимума. Запали.

                Установи се, че оптималният ъгъл е пак на максимума, а може би и малко оттатък ама нямаме ход за въртене по-натам. И да имаше, малко по-натам кутийката на вакуумния коректор щеше да опре в двигателя.

                Пробите показаха че празният ход се е изгладил и стабилизирал, в средните също е гладко, но в максималните режими двигателят е леко неубедителен. Или така ми се струва, това ще го разберем по-натам.


                Сега остава въпросът - на две поредни ментета ли съм попаднал (предишното делко пак аз го слагах) или имаме проблем със зацепването на разпределителния вал?

                Все си мисля че на нормално сглобена машина нещо което трябва да се настройва трябва да се озове близо до средата на обхвата за настройване. Или ако е сделано - поне да има някакъв ход и от двете страни на вярната настройка.

                Или нещо трето не е зацепено както трябва?


                Абеее, УАЗ.


                пп. нещо трето според литературата е зацепването на привода към разпределителния вал. Той явно е останал с един зъб назад при някакви предишни мероприятия (преди мен).
                Последно редактирано от Ясен; 21-09-21, 01:25.

                Коментар


                • Имал съм подобен случай на служебните навремето . Отрязах около половин сантиметър от плочката за регулиране и бутнах делкото в посока двигателя и така си работи години .
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • Изважда се делкото заедно с привода и се зацепва с изместване на един зъб спрямо разпред. вала. Но проблема е че с една отверка трябва да се завърти маслената помпа малко (един зъб ) за да може като пускаш делкото с привода да може да се зацепи маслената помпа. Връткава работа , но става някой път не на третия път. СТАВА. Борето . Другия вариант - разместваш кабелите за свещите. - жици

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X